Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pánové, v současnosti se nacházíme na každodenním kolotoči přehlídek. Každý den naše sociální sítě zahlcují fotky i videa ze všech světových týdnů módy. Proto můžeme pomalu, ale jistě začít určovat trendy pro následující sezónu. Dalo by se říct, že designéři reagují na současné dění po celém světě, přiklánějí se totiž k tradičním a neokázalým modelům.

  Podzim a zima 2024/25 se ponese v duchu velké klasiky. Módní domy kladou důraz na dokonalé tradiční střihy a vsází na osvědčené luxusní materiály. Z tichého luxusu se tak přesouváme k jeho subtilnější podobě, a to k ležérnosti. Mnoho kousků napříč kolekcemi také zahrnuje nespočet sportovních prvků.

  Podzim a zima ve znamení návratu sametových textilií. Od hrubé textury po žebrování

  Jak vidno, lesklé podtóny designéry letos nenechaly spát. Například módní dům Sacai pro nadcházející sezónu zvolil všudypřítomný manšestr, který zasadil primárně do zimních puffer bund. Ať už jemný samet, nebo hrubě strukturovaný manšestr, oba příjemné materiály nás budou doprovázet po celou následující sezónou. Hladký samet jsme pak zpozorovali například u domů Dries Van Noten i Fendi.

  Zdroj: Sacai

  Objem jako jediný avantgardní prvek. Rick Owens a MSGM si libují v nafukování

  Jak jsme zmínili na začátku článku, letošní týdny módy sahají spíše po tradičních tvarech. Rick Owens a MSGM však módní scénu obrátili naruby a s velkým objemem si nebrali servítky. Nejvíce virální se pak díky sociálním sítím stala runway Ricka Owens. Je tedy téměř jasné, že nás čeká období objemných kousků. Stejně pak postupovala i značka MSGM, a to při tvoření puffer košil.

  Zdroj: Rick Owens

  V zimě 2025 se neobejdete bez řádné pokrývky hlavy. Klobouky definují příští chladné období

  Na zvyšující se poptávku po nejrůznějších pokrývkách hlavy v pánské módě zareagoval především návrhář Walter Van Beirendonck. Do své kolekce totiž zakomponoval několik více než zajímavých čepic, kšiltovek a klobouků. Dá se proto očekávat, že tento trend nabere na podzim nečekané obrátky. Výrazné čepice pak budou nejspíše doplňovat především kousky v zemitých odstínech. Jedná se hlavně o podtóny zelené, kontroverzní khaki a hnědé.

  Ve dvou se to lépe táhne. Tvrzení, které nikdy nebylo více aktuální než teď

  Dvouřadá saka, dvojitá podšívka nebo prostě jen dvě vrstvy látky. Zdá se, že číslo dvě v módním světě znamená něco magického. Několik módních domů se totiž letos zaměřilo na využití dvojitého materiálu. Dolce & Gabbana nechává zvýraznit podšívky, zatímco Valentino přichází s kabátem dva v jednom, nabízejícím černou barvu z jedné strany a šedou z druhé. Díky tomuto trendu předvádějí designéři příkladové vrstvení, které však pro mnohé představuje výzvu.

  Zdroj: Dolce&Gabbana

  Na scénu se vrací zvířecí přátelé. Oblíbili jsme si umělé kožešiny i podobizny zvířátek

  Příroda a její zvířecí obyvatelé poutají pozornost módní scény od pradávna. Dříve symbolizovala zvířata luxus, v současnosti jsou však vnímána spíše jako roztomilý a hřejivý prvek. Upřednostňujeme ovšem jejich napodobeniny. Měkké kožešinové kousky nás pak doprovázejí už letošní zimu a očekává se, že budou trendy i příští rok. 

  V poslední době jsme ovšem svědky široké škály potisků, zobrazujících tolik oblíbená zvířata. JW Anderson propadl kouzlu koček, S. S. Daley se nechal inspirovat králíky a Kolor zvolil medvědy. Zvláštní pozornost si však zasluhuje značka Magliano, která kromě úžasných klasických looků představila i svetry s motivem koček. Za zhlédnutí však stojí celá kolekce.

  Zdroje: YouTube, Instagram

  Pánské trendy pro podzim a zimu 2024/25. Maraton přehlídek nabádá k tradici a luxusním materiálům

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.