Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pánové, v současnosti se nacházíme na každodenním kolotoči přehlídek. Každý den naše sociální sítě zahlcují fotky i videa ze všech světových týdnů módy. Proto můžeme pomalu, ale jistě začít určovat trendy pro následující sezónu. Dalo by se říct, že designéři reagují na současné dění po celém světě, přiklánějí se totiž k tradičním a neokázalým modelům.

  Podzim a zima 2024/25 se ponese v duchu velké klasiky. Módní domy kladou důraz na dokonalé tradiční střihy a vsází na osvědčené luxusní materiály. Z tichého luxusu se tak přesouváme k jeho subtilnější podobě, a to k ležérnosti. Mnoho kousků napříč kolekcemi také zahrnuje nespočet sportovních prvků.

  Podzim a zima ve znamení návratu sametových textilií. Od hrubé textury po žebrování

  Jak vidno, lesklé podtóny designéry letos nenechaly spát. Například módní dům Sacai pro nadcházející sezónu zvolil všudypřítomný manšestr, který zasadil primárně do zimních puffer bund. Ať už jemný samet, nebo hrubě strukturovaný manšestr, oba příjemné materiály nás budou doprovázet po celou následující sezónou. Hladký samet jsme pak zpozorovali například u domů Dries Van Noten i Fendi.

  Zdroj: Sacai

  Objem jako jediný avantgardní prvek. Rick Owens a MSGM si libují v nafukování

  Jak jsme zmínili na začátku článku, letošní týdny módy sahají spíše po tradičních tvarech. Rick Owens a MSGM však módní scénu obrátili naruby a s velkým objemem si nebrali servítky. Nejvíce virální se pak díky sociálním sítím stala runway Ricka Owens. Je tedy téměř jasné, že nás čeká období objemných kousků. Stejně pak postupovala i značka MSGM, a to při tvoření puffer košil.

  Zdroj: Rick Owens

  V zimě 2025 se neobejdete bez řádné pokrývky hlavy. Klobouky definují příští chladné období

  Na zvyšující se poptávku po nejrůznějších pokrývkách hlavy v pánské módě zareagoval především návrhář Walter Van Beirendonck. Do své kolekce totiž zakomponoval několik více než zajímavých čepic, kšiltovek a klobouků. Dá se proto očekávat, že tento trend nabere na podzim nečekané obrátky. Výrazné čepice pak budou nejspíše doplňovat především kousky v zemitých odstínech. Jedná se hlavně o podtóny zelené, kontroverzní khaki a hnědé.

  Ve dvou se to lépe táhne. Tvrzení, které nikdy nebylo více aktuální než teď

  Dvouřadá saka, dvojitá podšívka nebo prostě jen dvě vrstvy látky. Zdá se, že číslo dvě v módním světě znamená něco magického. Několik módních domů se totiž letos zaměřilo na využití dvojitého materiálu. Dolce & Gabbana nechává zvýraznit podšívky, zatímco Valentino přichází s kabátem dva v jednom, nabízejícím černou barvu z jedné strany a šedou z druhé. Díky tomuto trendu předvádějí designéři příkladové vrstvení, které však pro mnohé představuje výzvu.

  Zdroj: Dolce&Gabbana

  Na scénu se vrací zvířecí přátelé. Oblíbili jsme si umělé kožešiny i podobizny zvířátek

  Příroda a její zvířecí obyvatelé poutají pozornost módní scény od pradávna. Dříve symbolizovala zvířata luxus, v současnosti jsou však vnímána spíše jako roztomilý a hřejivý prvek. Upřednostňujeme ovšem jejich napodobeniny. Měkké kožešinové kousky nás pak doprovázejí už letošní zimu a očekává se, že budou trendy i příští rok. 

  V poslední době jsme ovšem svědky široké škály potisků, zobrazujících tolik oblíbená zvířata. JW Anderson propadl kouzlu koček, S. S. Daley se nechal inspirovat králíky a Kolor zvolil medvědy. Zvláštní pozornost si však zasluhuje značka Magliano, která kromě úžasných klasických looků představila i svetry s motivem koček. Za zhlédnutí však stojí celá kolekce.

  Zdroje: YouTube, Instagram

  Pánské trendy pro podzim a zimu 2024/25. Maraton přehlídek nabádá k tradici a luxusním materiálům

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.