Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Končící týden umožňuje reflektovat uplynulé shows Pařížského týdne módy. Své kreace totiž postupně představily luxusní značky jako Yohji Yamamoto, Rick Owens, Dries Van Noten nebo Lemaire. Jejich tvorbu nelze jednoduše zobecnit jen na pár témat. Prolínajícím se tématem nejnovějších módních přehlídek pro podzim a zimu 2024 je ovšem jednoznačně vrstvení a opět objevená láska pro objem.

  Králem vrstvení je jako vždy Yohji Yamamoto. Do šedých odstínů vetkal nápisy i květinové motivy

  Pokud se ve světě módy někdo ve vrstvení vyzná, pak je to jednoznačně návrhář Yohji Yamamoto. Tentokrát se soustředil především na šedivé odstíny, vyvolávající dojem sychravých podzimních dnů. Ladně je ovšem protkal také kousky v červených a bílých odstínech. Perfektně tak rozbily většinu návrhů tmavších barev.

  Japonský návrhář své kreace rovněž ozvláštnil abstraktními květinovými motivy nebo nápisy jako „Entertaining People“ a „Yoyo Sale“. Tmavé kabáty pak doplňovaly také ručně namalované ilustrace modelek nebo gejš. „Myslím, že muži by měli být muži, ženy ženami a gayové gayi,“ okomentoval pak svou nejnovější tvorbu Yamamoto.

  Zdroj: Yohji Yamamoto

  Široké kalhoty, oversized svetry a obří tote bags. Dries Van Noten si pohrál s objemem ve všech směrech

  Dokonalé propojení elegantních střihů i uvolněného street stylu pak nabídl návrhář Dries Van Noten. Stejně jako ostatní tvůrci, i on si ve své kolekci pohrál s objemem. Vytvořil proto řadu širokých kalhot, doplněných o oversized svetry nebo kabáty, sahající po pas i po kotníky. Nechyběly ani podobně objemné obleky nebo tote bags.

  Návrhář si ovšem s objemem pohrál ve všech směrech. Oversized looky tak proložil také užšími siluetami, které pomohly vytvořit například dlouhé, v pasu převázané trenčkoty. „Snažili jsme se zahrnout úzké i super široké kalhoty, hráli jsme si s objemem, protože víme, že každý muž je jiný,“ vysvětlil pak důvod své variace Dries Van Noten.

  Spodní a vrchní vrstvy umně propojil Lemaire. Značka se ponořila do palety podzimních barev

  Čím dál více kolekcí luxusních módních značek se dá pokládat za unisex. Z velké části to platí také pro nejnovější tvorbu značky Lemaire. Až na výjimky ji totiž tvořily široké kalhoty pánského střihu, volně střižená saka, kabáty a kožené bundy. Jednotlivé kousky pak návrhářské duo, stojící za Lemaire, rovněž kreativně navrstvilo.

  Pod dlouhými kabáty se tak objevovala saténová pyžama nebo košilky. Velké, ostře střižené límce zase vykukovaly zpoza jednoduchých sak. Svetry pak někteří modelové nosili omotané kolem těla, jakoby místo šály. Volné nařasené šaty zase překrývaly teplé svetry. Pro podzimní sychravé počasí se tedy jedná o zcela ideální kreace.

  Zdroj: Lemaire

  Rick Owens vyjádřil své zklamání z lidstva. Poukázal na nedostatek tolerance i chamtivost

  Jednoznačně nejvíce abstraktní přehlídku pak tradičně představil návrhář Rick Owens. Jeho kolekci tentokrát vystihovala opravdu nezvyklá silueta. Obličej modelů, zahalený do pletených balaclav, vykukoval zpoza oversized puffer jackets nebo obřích měkkých zauzlovaných svetrů. Následovaly úzké kožené kalhoty, zvýrazněné jakoby nafouknutými návleky.

  Siluety slavného návrháře měly být totiž na první pohled groteskní a nelidské. „Jedná se o přímou reakci na jedno z nejvíce nelidských chování naší doby,“ vysvětlil návrhář. Odkázat chtěl především na současné dění na Ukrajině a v Gáze. Jeho klasicky znepokojivé looky tak nabyly ještě temnějších rozměrů.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Lemaire

  Pařížskému týdnu módy vévodí vrstvení i objem. Za své je přijal Lemaire, Yohji Yamamoto, Rick Owens i Dries Van Noten

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.