Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Není to jen kabelka, je to životní postoj. Trojrozměrná definice stylového vyjádření svého kočovného i městského já. Nová kabelka Panthère de Cartier kombinuje kůži s panterem, emblematickým zvířetem domu Cartier, a v dokonalé souhře propojuje kožedělnou práci se šperkařským savoir-faire značky za využití hry s kontrastními prvky legendární šelmy.

  KŘIVKY A OBJEM
  Je to především smyslnost a zakřivení, které dodávají kolekci kabelek velkorysý objem a připomínají pružnost pantera v pohybu. Žádné ostré hrany, žádné viditelné švy. Vše je vnímáno ve smyslu plynulosti, křivek a měkkosti. 

  SPONA V PODOBĚ PANTEŘÍ HLAVY 
  Divoká a nespoutaná, spona uzavírající kabelku je vyvedena ve výrazném designu hlavy pantera. Jasný podpis Cartier, rozpoznatelný na první pohled, panteří hlava byla vytvořena ve spolupráci s oddělením vysokého šperkařství domu. Architektonicky výjimečně navržený šperk zdobí na svých rovných plochách jedenáct kožených vsadek, které vytvářejí hloubku a perspektivu. Stažením klopy směrem dolů se spona uvolní a odhalí vnitřek kabelky s charakteristickou kapsou se zrcátkem.

  DRAHOCENNÉ DETAILY 
  Řetízek kabelky navazuje na estetiku šperku. Jeho jednotlivé články jsou broušené jako drahý kámen. Je univerzální a umožňuje dva způsoby nošení: přes tělo nebo přes rameno s dvojitým řetízkem. Pokovený zlatem ve žluté nebo palladiem v bílé variantě, řetízek je vybaven koženým ramenním popruhem, jehož šířka připomíná smyslné křivky kabelky, navržený tak, aby zajišťoval maximální pohodlí. Každý detail je pečlivě promyšlený, až po příjemný zvuk cinkání článků o sebe.

  ZRNITÁ KŮŽE A INTENZIVNÍ BARVY
  Nové kabelky Panthère de Cartier vznikly pod vedením umělecké ředitelky oddělení designu doplňků a koženého zboží Marlin Yuson, která pro kolekci vybrala zrnitou texturu a ty nejjemnější kůže. Kabelka je k dispozici v malé nebo mini verzi a barevná paleta je zářivá a pestrá: černá, tmavě modrá, červená, světle žlutá, krémově bílá, béžová nebo petrolejově modrá.

  „Je to právě šperkařská spona, ve které dochází ke střetu mezi divokým a vzácným. Propojuje kombinované odborné znalosti šperkařství a kožedělnictví a prostřednictvím dialogu řemeslníků nám umožňuje prohlubovat naše chápání kožených doplňků. Jako jakési prodloužení ženskosti, náročné a rafinované.“ dodává Marlin Yuson. 

  KOČKOVITÉ ŠELMY A KABELKY CARTIER 
  Panter je symbolickým zvířetem, které prostupuje všemi kreacemi domu Cartier – od hodinek, přes šperky, až po kožené doplňky. Poprvé se šelma v portfoliu značky objevila v roce 1914 v podobě skvrnitého motivu na dámských hodinkách a postupně se dostala i do světa koženého zboží, kde umocnila jeho půvab a styl. Ať už figurální, nebo abstraktní, panter se stal emblematickým námětem návrhů, které obsahovaly šperkařskou práci a kombinovaly, mimo jiné, diamanty, onyx a safíry.

  V roce 1925 Cartier představil elegantní kabelku se sponou se skvrnitým panteřím vzorem. Na jiném modelu z roku 1960 ze zlatého lamé je kočkovitá šelma znázorněna v podobě safírových a diamantových hlav pantera rozmístěných na koncích zlatého a platinového zapínacího systému.

  V následujícím roce Barbara Hutton pověřila Jeanne Toussaint, kreativní ředitelku společnosti Cartier, aby vytvořila kabelku zdobenou trojrozměrnou tygří sponou a diamantovým písmenem N, iniciálou její nové majitelky, princezny Niny Mdivani. Pozoruhodně elegantní dílo, které vyzdvihuje dlouholetou vášeň domu Cartier pro divoká zvířata.

  Nová kolekce kabelek Panthère de Cartier kombinuje kůži s panterem

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.