Není to jen kabelka, je to životní postoj. Trojrozměrná definice stylového vyjádření svého kočovného i městského já. Nová kabelka Panthère de Cartier kombinuje kůži s panterem, emblematickým zvířetem domu Cartier, a v dokonalé souhře propojuje kožedělnou práci se šperkařským savoir-faire značky za využití hry s kontrastními prvky legendární šelmy.

KŘIVKY A OBJEM
Je to především smyslnost a zakřivení, které dodávají kolekci kabelek velkorysý objem a připomínají pružnost pantera v pohybu. Žádné ostré hrany, žádné viditelné švy. Vše je vnímáno ve smyslu plynulosti, křivek a měkkosti. 

SPONA V PODOBĚ PANTEŘÍ HLAVY 
Divoká a nespoutaná, spona uzavírající kabelku je vyvedena ve výrazném designu hlavy pantera. Jasný podpis Cartier, rozpoznatelný na první pohled, panteří hlava byla vytvořena ve spolupráci s oddělením vysokého šperkařství domu. Architektonicky výjimečně navržený šperk zdobí na svých rovných plochách jedenáct kožených vsadek, které vytvářejí hloubku a perspektivu. Stažením klopy směrem dolů se spona uvolní a odhalí vnitřek kabelky s charakteristickou kapsou se zrcátkem.

DRAHOCENNÉ DETAILY 
Řetízek kabelky navazuje na estetiku šperku. Jeho jednotlivé články jsou broušené jako drahý kámen. Je univerzální a umožňuje dva způsoby nošení: přes tělo nebo přes rameno s dvojitým řetízkem. Pokovený zlatem ve žluté nebo palladiem v bílé variantě, řetízek je vybaven koženým ramenním popruhem, jehož šířka připomíná smyslné křivky kabelky, navržený tak, aby zajišťoval maximální pohodlí. Každý detail je pečlivě promyšlený, až po příjemný zvuk cinkání článků o sebe.

ZRNITÁ KŮŽE A INTENZIVNÍ BARVY
Nové kabelky Panthère de Cartier vznikly pod vedením umělecké ředitelky oddělení designu doplňků a koženého zboží Marlin Yuson, která pro kolekci vybrala zrnitou texturu a ty nejjemnější kůže. Kabelka je k dispozici v malé nebo mini verzi a barevná paleta je zářivá a pestrá: černá, tmavě modrá, červená, světle žlutá, krémově bílá, béžová nebo petrolejově modrá.

„Je to právě šperkařská spona, ve které dochází ke střetu mezi divokým a vzácným. Propojuje kombinované odborné znalosti šperkařství a kožedělnictví a prostřednictvím dialogu řemeslníků nám umožňuje prohlubovat naše chápání kožených doplňků. Jako jakési prodloužení ženskosti, náročné a rafinované.“ dodává Marlin Yuson. 

KOČKOVITÉ ŠELMY A KABELKY CARTIER 
Panter je symbolickým zvířetem, které prostupuje všemi kreacemi domu Cartier – od hodinek, přes šperky, až po kožené doplňky. Poprvé se šelma v portfoliu značky objevila v roce 1914 v podobě skvrnitého motivu na dámských hodinkách a postupně se dostala i do světa koženého zboží, kde umocnila jeho půvab a styl. Ať už figurální, nebo abstraktní, panter se stal emblematickým námětem návrhů, které obsahovaly šperkařskou práci a kombinovaly, mimo jiné, diamanty, onyx a safíry.

V roce 1925 Cartier představil elegantní kabelku se sponou se skvrnitým panteřím vzorem. Na jiném modelu z roku 1960 ze zlatého lamé je kočkovitá šelma znázorněna v podobě safírových a diamantových hlav pantera rozmístěných na koncích zlatého a platinového zapínacího systému.

V následujícím roce Barbara Hutton pověřila Jeanne Toussaint, kreativní ředitelku společnosti Cartier, aby vytvořila kabelku zdobenou trojrozměrnou tygří sponou a diamantovým písmenem N, iniciálou její nové majitelky, princezny Niny Mdivani. Pozoruhodně elegantní dílo, které vyzdvihuje dlouholetou vášeň domu Cartier pro divoká zvířata.

Nová kolekce kabelek Panthère de Cartier kombinuje kůži s panterem

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.