Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Prada se těší čím dál větší oblíbenosti. Dokazuje to nedávno zveřejněný žebříček nejvíce hot značek posledního čtvrtletí roku 2023 firmy Lyst. Prada se totiž umístila na jeho top místě, které si vysloužila trendy produkty, hvězdnými kampaněmi i novými projekty. Hned za ní následovala její „sesterská“ značka Miu Miu.

  Italský módní dům Prada se v současnosti nachází na vrcholku módního světa. Jeho úspěch dokazuje také čerstvý žebříček nejvíce hot značek, pravidelně vydávaný firmou Lyst. Index totiž zakládá na zmínkách ze sociálních sítí, internetových vyhledávání nebo nakupovacích návycích zákazníků. Nejnovější hodnocení pak sleduje výsledky z posledního čtvrtletí roku 2023. A právě společnost Prada se umístila na jeho top místě.

  Předběhla tak i svou sesterskou značku Miu Miu, která tak spadla na druhé místo. Na třetím místě se zase nachází společnost Loewe. Pro vysvětlení vysokého umístění firmy Prada lze velmi snadno najít hned několik důvodů. Koncem roku totiž mimo jiné uzavřela nové partnerství s Axiom Space, tedy tvůrcem první světové komerční vesmírné stanice. Spolupracovat s ním má na vesmírných oblecích pro chystanou misi NASA.

  Kromě toho byli kreativní ředitelé Prada, Miuccia Prada a Raf Simons, na Fashion Awards nominovaní na designéry roku. Není divu, jejich produkty jako Cleo kabelka na rameno nebo Monolith loafers, si našli nejednoho obdivovatele. Prodeje značky se tak v prvních devíti měsících loňského roku zvedly o 12 procent. Dosáhly tak na více než tři miliardy eur. I proto si mohla značka koncem loňského roku dovolit odkoupit budovu své vlajkové prodejny v New Yorku.

  Nováčkem na seznamu Lyst se stal The Row. Uchvátil svou kabelkou Margaux

  Úspěch společnosti Prada lze pak dokázat i výborným umístěním její sesterské značky Miu Miu. Její kreativní ředitelka je totiž rovněž Miuccia Prada. Rovněž tento módní dům pak překonal koncem loňského roku jisté milníky. Patří mezi ně například vánoční kampaň představující britskou herečku Emmu Corrin. Známou italskou módní značkou ovšem žebříček firmy Lyst neskončil.

  Úspěch zaznamenaly také značky jako Moncler, Burberry, Jacquemus nebo Balenciaga. Na seznam 20 nejvíce hot módních společností se pak poprvé dostal The Row. Jedná se o značku založenou sestrami Ashley a Mary-Kate Olsen. Módní svět uchvátila především jejich kabelka Margaux Bag, kterou mnozí nazývají „novou Birkinkou“. Naopak módní domy jako Fendi, Diesel, Valentino a Versace poklesly na seznamu Lyst o dvě místa.

  Zdroje: WWD, The Fashion Times, Fashion United, X, YouTube

  Nejvíce hot značkou konce roku 2023 se stala Prada. V závěsu za ní skončilo Miu Miu

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.