Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Prada se těší čím dál větší oblíbenosti. Dokazuje to nedávno zveřejněný žebříček nejvíce hot značek posledního čtvrtletí roku 2023 firmy Lyst. Prada se totiž umístila na jeho top místě, které si vysloužila trendy produkty, hvězdnými kampaněmi i novými projekty. Hned za ní následovala její „sesterská“ značka Miu Miu.

  Italský módní dům Prada se v současnosti nachází na vrcholku módního světa. Jeho úspěch dokazuje také čerstvý žebříček nejvíce hot značek, pravidelně vydávaný firmou Lyst. Index totiž zakládá na zmínkách ze sociálních sítí, internetových vyhledávání nebo nakupovacích návycích zákazníků. Nejnovější hodnocení pak sleduje výsledky z posledního čtvrtletí roku 2023. A právě společnost Prada se umístila na jeho top místě.

  Předběhla tak i svou sesterskou značku Miu Miu, která tak spadla na druhé místo. Na třetím místě se zase nachází společnost Loewe. Pro vysvětlení vysokého umístění firmy Prada lze velmi snadno najít hned několik důvodů. Koncem roku totiž mimo jiné uzavřela nové partnerství s Axiom Space, tedy tvůrcem první světové komerční vesmírné stanice. Spolupracovat s ním má na vesmírných oblecích pro chystanou misi NASA.

  Kromě toho byli kreativní ředitelé Prada, Miuccia Prada a Raf Simons, na Fashion Awards nominovaní na designéry roku. Není divu, jejich produkty jako Cleo kabelka na rameno nebo Monolith loafers, si našli nejednoho obdivovatele. Prodeje značky se tak v prvních devíti měsících loňského roku zvedly o 12 procent. Dosáhly tak na více než tři miliardy eur. I proto si mohla značka koncem loňského roku dovolit odkoupit budovu své vlajkové prodejny v New Yorku.

  Nováčkem na seznamu Lyst se stal The Row. Uchvátil svou kabelkou Margaux

  Úspěch společnosti Prada lze pak dokázat i výborným umístěním její sesterské značky Miu Miu. Její kreativní ředitelka je totiž rovněž Miuccia Prada. Rovněž tento módní dům pak překonal koncem loňského roku jisté milníky. Patří mezi ně například vánoční kampaň představující britskou herečku Emmu Corrin. Známou italskou módní značkou ovšem žebříček firmy Lyst neskončil.

  Úspěch zaznamenaly také značky jako Moncler, Burberry, Jacquemus nebo Balenciaga. Na seznam 20 nejvíce hot módních společností se pak poprvé dostal The Row. Jedná se o značku založenou sestrami Ashley a Mary-Kate Olsen. Módní svět uchvátila především jejich kabelka Margaux Bag, kterou mnozí nazývají „novou Birkinkou“. Naopak módní domy jako Fendi, Diesel, Valentino a Versace poklesly na seznamu Lyst o dvě místa.

  Zdroje: WWD, The Fashion Times, Fashion United, X, YouTube

  Nejvíce hot značkou konce roku 2023 se stala Prada. V závěsu za ní skončilo Miu Miu

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.