Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Chladnější sezóna se kalendářně i pocitově nezadržitelně blíží. Po horkých letních večerech strávených ve volně vlajících šatech přichází období, kdy si pro jistotu vezmeme do ruky bundu, nebo dokonce šál. Zdánlivě melancholické podzimní a zimní dny si však můžeme zpříjemnit stylovými outfity pro každý den. Do butiků začínají přicházet přechodné kolekce i ty na podzim a zimu 2023/2024, které rozjasní i ty nejpochmurnější mraky na obloze. Pojďte se spolu s námi podívat na výběr těch nejlepších kousků, které si rozhodně zařaďte na svůj nákupní seznam pro nadcházející sezónu.

  Šaty na zimu pro trochu nostalgie za létem

  Šaty a chlad nejdou moc dohromady, ale nemusí to být vždy pravidlem. Je třeba jen outfit pořádně promyslet. Mohou být na zimu to pravé, pokud přes ně přehodíte hřejivou bundu, vyberete ty z bohatého a teplého materiálu nebo zvolíte model s prodlouženou délkou či rukávy. Tu správnou volbu do nepříjemného počasí v kombinaci s rafinovaným taktizováním mají ve svých nejnovějších kolekcích Bottega Veneta, Loewe nebo Louis Vuitton.

  Zdroj: Bottega Veneta, Loewe, Louis Vuitton

  Žádné obavy, tyto svetry vás zahřejí kdekoli

  Jestli je v mrazivém počasí něco příjemného, pak jsou to svetry, do kterých se můžeme zabalit a zvládnout všechny nástrahy dne. Právě takovým společníkem vám mohou být ty od Acne Studios, Alexander McQueen nebo Off-White.

  Zdroj: Acne Studios, Alexander McQueen, Off-White

  Elegantní kabáty pro novou sezónu

  Kabáty a bundy hrají klíčovou roli při pozvednutí vašeho outfitu a mohou ho zcela změnit. Podle nálady si můžete vybrat u Dior, ale také Prada a Yves Saint Laurent.

  Zdroj: Dior, Prada, Yves Saint Laurent

  Černé boty a mokasíny jsou nutností!

  Krásné a kvalitní černé mokasíny a boty. To jsou kousky, se kterými nebudete ve svém šatníku ničeho litovat. Vsadit můžete na udržitelné Alohas s metalickou a zajímavou špičkou, vysoké svůdné boty od Valentino nebo minimalistické mokasíny od The Row.

  Zdroj: Alohas, Valentino, The Row

  Zlepšete si náladu hravými kabelkami

  Každý ponurý den je hned lepší s krásně zpracovanou barevnou kabelkou! Pro look laděný do neutrálních tónů je ideální Gucci Horsebit 1955 Mini. Pro trochu lhostejnější jiskru se hodí flitrová Bagette od Fendi nebo Numéro Neuf Mini od Polène v šeříkových tónech.

  Zdroj: Gucci, Fendi, Polène

  Nákupní seznam na srpen: to nejlepší z butiků pro novou sezónu

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.