More

  Chladnější sezóna se kalendářně i pocitově nezadržitelně blíží. Po horkých letních večerech strávených ve volně vlajících šatech přichází období, kdy si pro jistotu vezmeme do ruky bundu, nebo dokonce šál. Zdánlivě melancholické podzimní a zimní dny si však můžeme zpříjemnit stylovými outfity pro každý den. Do butiků začínají přicházet přechodné kolekce i ty na podzim a zimu 2023/2024, které rozjasní i ty nejpochmurnější mraky na obloze. Pojďte se spolu s námi podívat na výběr těch nejlepších kousků, které si rozhodně zařaďte na svůj nákupní seznam pro nadcházející sezónu.

  Šaty na zimu pro trochu nostalgie za létem

  Šaty a chlad nejdou moc dohromady, ale nemusí to být vždy pravidlem. Je třeba jen outfit pořádně promyslet. Mohou být na zimu to pravé, pokud přes ně přehodíte hřejivou bundu, vyberete ty z bohatého a teplého materiálu nebo zvolíte model s prodlouženou délkou či rukávy. Tu správnou volbu do nepříjemného počasí v kombinaci s rafinovaným taktizováním mají ve svých nejnovějších kolekcích Bottega Veneta, Loewe nebo Louis Vuitton.

  Zdroj: Bottega Veneta, Loewe, Louis Vuitton

  Žádné obavy, tyto svetry vás zahřejí kdekoli

  Jestli je v mrazivém počasí něco příjemného, pak jsou to svetry, do kterých se můžeme zabalit a zvládnout všechny nástrahy dne. Právě takovým společníkem vám mohou být ty od Acne Studios, Alexander McQueen nebo Off-White.

  Zdroj: Acne Studios, Alexander McQueen, Off-White

  Elegantní kabáty pro novou sezónu

  Kabáty a bundy hrají klíčovou roli při pozvednutí vašeho outfitu a mohou ho zcela změnit. Podle nálady si můžete vybrat u Dior, ale také Prada a Yves Saint Laurent.

  Zdroj: Dior, Prada, Yves Saint Laurent

  Černé boty a mokasíny jsou nutností!

  Krásné a kvalitní černé mokasíny a boty. To jsou kousky, se kterými nebudete ve svém šatníku ničeho litovat. Vsadit můžete na udržitelné Alohas s metalickou a zajímavou špičkou, vysoké svůdné boty od Valentino nebo minimalistické mokasíny od The Row.

  Zdroj: Alohas, Valentino, The Row

  Zlepšete si náladu hravými kabelkami

  Každý ponurý den je hned lepší s krásně zpracovanou barevnou kabelkou! Pro look laděný do neutrálních tónů je ideální Gucci Horsebit 1955 Mini. Pro trochu lhostejnější jiskru se hodí flitrová Bagette od Fendi nebo Numéro Neuf Mini od Polène v šeříkových tónech.

  Zdroj: Gucci, Fendi, Polène

  Nákupní seznam na srpen: to nejlepší z butiků pro novou sezónu

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.