Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Při koupi nemovitosti ve své zemi se většinou rozhodujete na základě praktických aspektů. Jak daleko to budu mít do práce? Jsou v okolí dobré školy pro děti? Chcete svůj život učinit co nejpohodlnější. Ale koupě nemovitosti v zahraničí, to je trochu jiný příběh. Stále je potřeba vzít v potaz praktickou stránku, zároveň však možná hledáte nejen dům, ale i místo, kam můžete jezdit na dovolenou.

  Nákup realit spadá do skupiny těch největších kroků v životě, které by nikdo neměl uspěchat. V zahraničí je stejná situace ještě složitější, ne však nemožná. Ať se deje cokoliv, pamatujte si, že máte tolik času, kolik potřebujete.

  Nikam tedy nespěchejte. To je mimochodem jedna z nejčastějších chyb, kterých se lidé při nákupu domu či bytu dopouštějí. Pokud si dáte načas, abyste si v klidu prohlédli všechny domy a zvážili možnosti, určitě nakonec najdete svůj druhý domov snů.

  Vyberte si zemi, která k vám perfektně pasuje

  Tak kam to bude? Francie, Španělsko, Madeira nebo Bali? Hledáte pulzující město, nebo tropický ráj? Nejspíš se budete rozhodovat na základě toho, kde jste byli na dovolené a naprosto jste si to tam zamilovali. V pořádku. Jen vezměte v potaz, že v každé zemi platí pro nákup nemovitostí cizinci různá pravidla.

  Někdy dokáží být opravdu velmi přísná. Například v Mexiku se cizincům nemovitosti nakupují velmi obtížně. Mají velmi striktní postupy, pokud jde o platby. Obrovská část mexické půdy je navíc ve vlastnictví vlády.

  Zdroj: Unsplash

  Existují však i země, které nákupy nemovitosti usnadňují. Jednou z nich je Singapur. Spousta domů vypadá úžasně a jejich pořízení není vůbec složité. Samozřejmě všechny krásné scenérie a turistická lákadla něco stojí. Ať už vaše srdce bude mířit kamkoliv, určitě nakonec najdete, co hledáte.

  Ujasněte si rozpočet a priority

  Výběr destinace může výrazně ovlivnit i váš rozpočet, protože někde jsou pozemky a nemovitosti zkrátka dražší než jinde. Pak už záleží, zda jste například ochotní slevit ze svých nároků, nebo vyčkáte na příznivější dobu. Každopádně musíte mít předem jasno v tom, co si můžete dovolit. Na základě rozpočtu také snáz sepíšete svůj seznam priorit.

  Začněte hlavními důvody, proč potřebujete a chcete v zahraničí koupit dům. Chcete do něj jezdit na dovolenou? Pronajímat ho? A co takovému domu nesmí chybět? Do této kolonky můžete napsat bazén, velkou zahradu, výhled na moře, samotu, tři ložnice či prostor pro umělecký ateliér. Opravdu cokoliv vás napadne a toužíte po tom. Na základě toho budete při výběru vědět, co je pro vás překážkou, nebo co si odpustíte.

  Položte milion a jednu otázku

  Musíte si uvědomit, že máte právo, a přímo povinnost, zeptat se na cokoliv vás napadne. Žádná otázka není zbytečná. Ptejte se nejen realitního makléře nebo svého právníka, ale klidně i lidí v okolí. Zjistěte si vše, ať nejste později nepříjemně překvapení. Nezapomeňte, že o vybraném místě se musíte dozvědět absolutně všechno, abyste se mohli správně rozhodnout.

  Zdroj: Pexels

  Nezapomeňte si proto ani porovnat ceny nemovitostí. Proč je tenhle dům o tolik dražší než druhý? Je užitečné vědět, kolik co stojí. Vyhnete se následně tomu, abyste zbytečně zaplatili mnohem víc jen proto, že jste se ostýchali zeptat.

  Používejte ověřené webové stránky

  Nemovitost v zahraničí zřejmě začnete vybírat na internetu. Tam najdete mnoho stránek s různými nabídkami. Ale dá se jim všem věřit? Zřejmě ne. Věnujte čas průzkumu i v této části, přece nechcete nikomu naletět.

  Nápomocné mohou být recenze zákazníků. Ochotně vám jistě pomůže i advokát. Jakmile se vám něco nebude zdát, dejte od inzerátu ruce pryč. Klidně dejte na svůj instinkt. Však ten už vás dovedl daleko, když právě koketujete s myšlenkou, že si v zahraničí pořídíte nemovitost.

  Dokumenty a papíry musí být v pořádku

  Papírování je vždy nejméně oblíbená část, protože je také na celém procesu ta nejsložitější. Zvláště, a opět to zdůrazňujeme, když nakupujete nemovitost v cizí zemi. Právní povolení a papírování může být matoucí, ale na vás je, aby bylo vše v pořádku a legální. Ve smlouvě vám musí být všechno jasné. Nechcete v ní nic, co by vás mohlo dostat do problémů nebo kvůli čemu byste o své bydlení přišli.

  Zdroj: Unsplash

  Z toho důvodu je obzvlášť důležité obklopit se těmi správnými lidmi, kteří vás nákupem provedou. Až dojde na podpis, opravdu rozumíte všemu, co se v papírech píše? Nechte si všechny dokumenty zároveň vyhotovit i ve svém jazyce. Nespokojte se jen s tím, že vám to někdo přetlumočí ústně.

  Všechno v nemovitosti funguje?

  Už to máme téměř za sebou. Před dokončením nákupu se ale ještě musíte ujistit, že všechno v domě či bytu funguje. Věnujte pozornost plynu, vodě i elektřině. Neváhejte zkontrolovat každou zásuvku osobně. Možná vám to teď nepřijde podstatné, ale je důležité mít dobré telefonní i internetové spojení. Pokud tedy nenakupujete absolutní samotu v divočině.

  Když se cokoliv rozbije, víte, koho spolehlivého zavolat na opravu? Takovou informaci potřebujete hlavně v případě, kdy nemovitost například pronajímáte na dálku jako ubytování a nemáte možnost se k ní kdykoliv okamžitě dostavit. Tak hodně zdaru!

  Zdroje: Luxatic

  Nákup luxusní nemovitosti v zahraničí: Jak postupovat v případě, že vás to táhne jinam

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.