Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Na indonéském ostrově Bali je vždy co dělat. Kličkovat v terasách rýžových polí, šnorchlovat s mantami obrovskými nebo obdivovat pestrost korálových útesů. Navíc můžete relaxovat na písečných plážích nebo si celý kus zeleného ráje prohlédnout z výšky, při vyhlídkovém letu. Pokud ovšem hledáte netradiční zábavu, můžete se vydat také po stopách několika opuštěných letadel. Jedno z nich se pak nedávno proměnilo v luxusní ubytování.

  Uplynulé vánoční svátky jsme s přítelem strávili uprostřed zeleného ráje ostrova bohů, Bali. Teploty se na ostrově stabilně drží na třiceti stupních a ve vzduchu je cítit slané moře i dozrávající ovoce. Ačkoliv jsem věděla, že nemáme šanci všechno stihnout, měla jsem itinerář zaplněný k prasknutí. Alespoň se pokusíme. A tak se z nás za pár týdnů kromě lovců pláží, výhledů a vodopádů stali i lovci letadel. 

  Zapomenutá letadla na Bali jsou stále velkou záhadou

  Bali je oblíbené pro mnoho věcí, slyšeli jste někdy ale o tom, že se na ostrově nachází několik opuštěných letadel? Ještě zajímavější je, že nikdo moc neví, jak se na ostrov dostala. Kdo a proč je sestavil? Jít v jejich stopách je trochu jako hledání Pokémonů, ale o dost zábavnější.

  Poslední dobou už se o nich ovšem nedá moc mluvit jako o opuštěných, jelikož postupně začínají nacházet svá uplatnění. Proměnila se například na kavárnu nebo letecký simulátor. Další z nich zase odkoupil milovník cestování Felix Demin, který se rozhodl mu vdechnout nový život a udělat z něj jedinečné ubytování.

  Letadla jako synonymum luxusu. Opustit ho nemusíte na letišti

  Přímo nad půvabnou pláží Nyang Nyang v Uluwatu se tak ve výšce 150 metrů nad hladinou moře tyčí Boeing 737. Dříve stál přitom stroj na louce u rušné silnice, asi pět minut od Pandawa Beach, kam se s ním přijížděli fotit turisté z celého světa. V současnosti na místě stojí jezdecká škola.

  Letadla a letiště většinu lidí odjakživa fascinují. Přirozeně si je totiž spojujeme s luxusním životem a odpočinkem. Jenže obvykle obojí opouštíme ještě před tím, než naše dovolená skutečně začne. Proč tedy nespojit pobyt v letadle s vysněnou dovolenou?

  Zdroj: Private Jet Villa

  Z rezavého vraku vznikla špičková vila. Uvolnit se muselo na 50 tisíc šroubů

  Zmíněný ruský podnikatel a cestovatel totiž proměnil svůj nápad ve skutečnost. Rezavý vrak koupil, kompletně ho vykuchal a přestavěl. Samotné přemístění letadla byla ovšem poměrně náročná akce. „Abychom Boeing 737 na útes dostali, museli jsme ho nejdříve rozebrat. Tedy uvolnit 50 tisíc šroubů,“ prozradil Felix Demin.

  Popsal rovněž, že na přípravě přepravy pracoval dvacetičlenný tým asi dva měsíce. Samotná přeprava pak trvala pět dní a pět nocí. Na celý náročný proces pak musela dohlížet také tamní policie.

  Velkolepý projekt je ukázkou dokonalé architektury a designu

  Při pohledu na nový interiér vily Private Jet je těžké uvěřit, jak ještě před několika měsíci letadlo vypadalo. V někdejším vraku jsou nyní dvě přepychové ložnice a obě mají přístup k šatně i vlastní koupelně. Dohromady pak vila pojme čtyři hosty.

  Prostor mezi dvěma pokoji byl navržen jako otevřený, a zahrnuje proto také bar s posezením. Na křídle letadla se pak nachází relaxační balkon Wing Lounge s nádherným výhledem na Indický oceán. Pozorovat z takového místa západ slunce je jako sen.

  Minimalistický design pozemku zahrnuje také nekonečný bazén a visuté zahrady. Jedná se tedy pravděpodobně o nejvelkolepější nový úkryt na Bali. Tým zaměstnanců vás může přivést v limuzíně nebo přepravit helikoptérou, kousek od letadla je totiž umístěná soukromá přistávací plocha.

  Zdroj: Private Jet Villa

  S návštěvou neváhejte. Rezervace jsou plné na 11 let dopředu

  Slavnostní otevření hotelu bylo původně plánované na březen roku 2023, ale první hosty přivítala trysková vila nakonec až v prosinci. Cena ubytování začíná na 3200 amerických dolarech a jestli si na něj děláte zálusk, příliš neotálejte.

  Letadlo totiž ještě před svým oficiálním otevřením obdrželo žádosti o rezervaci na dalších 11,5 roku dopředu. Snad se jim nakonec podařilo najít řešení, aby se přece jen dostalo na všechny, ale kdo zaváhá… no víte, jak to pokračuje dál.

  Zdroje: Private Jet Villa, Falstaff Travel, Instagram, YouTube

  Vrak letadla na Bali se proměnil v luxusní hotel. S rezervací neotálejte, má vybookováno na 11 let dopředu

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.