Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pařížský haute couture týden módy přinesl další novinky. Své kolekce totiž odhalily značky jako Jean Paul Gaultier nebo Valentino. Obě pak na svou tvorbu získaly skvělé ohlasy. Nové události se však odehrávají i mimo Paříž. Společnosti Schwarzkopf a Pandora odhalily nejnovější ambasadory. Firma Laurel Road pak zveřejnila čerstvé statistiky týkající se nakupovacích návyků generace Z a mileniálů.

  Schwarzkopf odstartoval rok 2024 s novou ambasadorkou. Stala se jí Sofía Vergara

  Společnost Schwarzkopf rozšířila své portfolio globálních ambasadorů. Odhalila totiž, že do jejich řad přijala herečku a producentku Sofíu Vergara. Jedná se zároveň o součást jejího plánu učinit z roku 2024 „rok blondýn“. Herečka proto získá hlavní roli v nové kampani, jejíž spuštění je naplánováno na březen. Krok známé značky pak souzní se současným trendem, který letos do popředí staví medové blond odstíny.

  Nové ambasadorky přivítala také Pandora. Využila je pro kampaň Be Love

  Značka šperků Pandora už se chystá na blížící se Valentýn. Odhalila proto kampaň s názvem Be Love. Příležitost využila také pro zveřejnění svých nejnovějších ambasadorek. Staly se jimi sestry a umělkyně Chloe a Halle Bailey, ale také spisovatelka Selma Blair. „Naše šperky jsou nástrojem pro sdílení společných momentů, zájmů a snů, které milujeme,“ okomentovala kampaň šéfka marketingu Pandora Mary Carmen Gasco-Buisson.

  Zákazníci generace Z i mileniálové chtějí žít současností. Odráží to i jejich nakupovací návyky

  Firma Laurel Road odhalila nejnovější report týkající se nakupovacích zvyků generace Z i mileniálů. Vyplývá z nich, že navzdory negativní ekonomické i politické situaci chtějí jejich zástupci stále nakupovat. Takzvaný doom spending má odrážet fakt, že si zákazníci přejí nemyslet na špatné vyhlídky a místo toho žít současností. Utrácejí proto nyní a méně šetří na budoucí výdaje. Popsala to šéfka marketingu u Laurel Road Kaitlin Walsh-Epstein.

  Valentino se vrací ke kořenům haute couture. Vzdal hold módě 50. a 60. let

  Podobně jako Dior, také Valentino se ve své nejnovější haute couture kolekci rozhodl vrátit do minulosti. Jedná se pravděpodobně o vliv nejnovějších seriálů The New Look nebo Cristóbal Balenciaga, které vypráví začátky nejznámějších módních domů. Siluety 50. a 60. let minulého století jsou tak čím dál populárnější. „Lidé už v současnosti nerozumí rozdílu mezi ready-to-wear a haute couture,“ vysvětlil pak myšlenku za svými návrhy návrhář Pierpaolo Picciolo.

  Zdroj: Valentino

  Simone Rocha uchopila DNA Jean Paul Gaultier s precizností a originalitou. Vložila do něj svůj romantismus

  Velký úspěch sklidila také nejnovější haute couture kolekce módního domu Jean Paul Gaultier. Tentokrát se jí chopila irská návrhářka Simone Rocha. V posledních letech se totiž v čele známé značky střídají hostující návrháři, například Haider Ackermann, Julien Dossena nebo Glenn Martens. Simone Rocha se pak podařilo perfektně propojit DNA společnosti se svým vlastním stylem, tedy smyslem pro romantismus i nostalgii.

  Zdroje: The Tease, The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Módní novinky v kostce: Pandora i Schwarzkopf slaví nové ambasadory a Valentino a Jean Paul Gaultier sklízí úspěch

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.