Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět přivítal začátkem týdne hned několik novinek. Beauty značka Revlon oznámila, že herečku Madelyn Cline přivítala jako novou globální ambasadorku. Dior zase zveřejnil novou kampaň pánské módy, inspirovanou květinami. Francouzský návrhář Stéphane Ashpool odhalil olympijské uniformy a Burberry snížil své odhadované zisky. Šanghaj pak přivítala světovou výstavu o Gabrielle Chanel.

  Revlon bude zastupovat herečka Madelyn Cline. Přidá se k Ashley Graham a Megan Thee Stallion

  Beauty firma Revlon začátkem týdne odhalila novou členku svého týmu globálních ambasadorů. Stala se jí herečka Madelyn Cline, která se proslavila především svou rolí v seriálu Outer Banks. Známá je ale také z filmu Glass Onion: A Knives Out Mystery. Přidá se tak k ostatním ambasadorkám, jako je Ashley Graham nebo Megan Thee Stallion. „Madelyn ztělesňuje naši misi, tím, že žije naplno,“ okomentovala novinku značka.

  Francie zná své olympijské uniformy. Stéphane Ashpool pojal francouzskou vlajku abstraktně

  Francouzský návrhář Stéphane Ashpool si dal za cíl splnit přání sportovců, kteří se zúčastní blížících se letních olympijských her. Vzkázali mu totiž, že si přejí vypadat „cool, elegantně a moderně“. Vlajku Francie proto pojal originálně a vytvořil její abstraktní podobu. Výsledkem jsou tedy uniformy, přes které se postupně prolínají odstíny modré, bílé a červené. Dostupné budou ve variantě pro 32 různých sportů, slavnostní ceremonie i potřebný odpočinek.

  Burberry snížil odhad svých zisků. První čtvrtletí luxusní značky spíše děsí

  Britská luxusní společnost pro změnu nesdílela příliš veselé novinky. Oznámila totiž, že musela upravit své odhady pro finanční rok 2024. Umístila ho tak mezi 410 a 460 milionů liber. Jedná se tedy o nižší hodnoty, než které uváděla v minulosti. Investiční banka RBC Capital Markets pak prohlásila, že by mohly zklamat také výsledky jiných luxusních značek, a to z posledního čtvrtletí roku 2023. Očekává proto také snížení zisků i v letošním prvním čtvrtletí.

  Dior květiny neopouští. Vydal jarní kampaň inspirovanou zahradami slavného návrháře

  Kreativní ředitel pánské módy Dior Kim Jones loni odhalil kolekci pro jaro a léto 2024, inspirovanou zahradami Christiana Diora. Modely proto nechal na začátku show „vyrůst“ z podlahy. Myšlenku květin ovšem zdá se neopustil ani letos. Módní dům totiž vydal kampaň plnou nejen květin, ale také pastelových barev, jako je modrá, zelená, žlutá, oranžová nebo růžová. Dalším klíčovým prvkem nových reklamních fotek je pak tvíd, objevující se nejen na kabátech, ale také trendy topech.

  Gabrielle Chanel dorazila do Šanghaje. Město přivítá exkluzivní světovou výstavu

  Mezinárodní výstava s názvem Fashion Manifesto se opět přesouvá. Tentokrát z Victoria & Albert muzea v Londýně doputovala do čínského města Šanghaj. V minulosti se už přitom podívala do Melbourne nebo Tokia. Jedná se o první retrospektivní exhibici o legendární návrhářce, která se kdy v Číně otevře. Soustředí se především na začátky kariéry Coco Chanel, ale také její ikonické módní kódy a návrhy měnící historii módního světa.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, News Beezer, X, YouTube

  Módní novinky v kostce: Madelyn Cline zastupuje Revlon, Burberry snížil odhad zisků a Francie zná své olympijské uniformy

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.