Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejnovější analýza poukazuje na to, že by módní dům Hermès mohl zastoupit Louis Vuitton na pozici největší značky luxusního průmyslu. Metropolitní muzeum umění v New Yorku pak odhalilo detaily o chystané výstavě Sleeping Beauties. Na TikTok se zase vrací maximalistický make-up a Dior představil v New Yorku novou kolekci.

  Výstava Sleeping Beauties v Met zapůsobí na všechny smysly

  Spolu s květnem se blíží očekávaný ples Met Gala a související odhalení další výstavy, připravené Metropolitním muzeem v New Yorku. Organizátoři proto už nyní odhalili nové detaily o tom, jak bude vypadat. Návštěvníci se mohou těšit na 250 looků a doplňků i multi-smyslový zážitek. Budou mít totiž možnost osahat si napodobeniny historických výšivek nebo se nadechnout aroma luxusních květinových potisků.

  Dior dorazil do New Yorku. Maria Grazia Chiuri nabídla podzimní mix pánských a dámských prvků

  Kreativní ředitelka módního domu Dior představila v pondělí v Brooklynu svou letošní pre-fall kolekci. Náhled jsme do ní sice získali už dříve, nyní měla ovšem první šanci objevit se na runway. Slavná návrhářka chtěla navíc událostí oslavit svůj blízký vztah, ale i ten ikonické francouzské značky, k New Yorku. Samotná módní přehlídka se pak stala mixem hned několika konceptů.

  Zdroj: Reuters

  Spojovala například minulost a přítomnost, a to pomocí uměleckých instalací. Některé byly totiž inspirované historickými feministickými díly, zatímco jiné pocházely ze současných studií. Samotné návrhy pak umně kombinovaly dámské a pánské módní prvky. Na show dorazila také řada celebrit, jako jsou například herečky Anya Taylor Joy, Charlize Theron nebo Rosamund Pike.

  Hermès šlape Louis Vuitton na paty. Může se stát největší značkou luxusního průmyslu

  Módní dům Hermès má podle nejnovější analýzy firmy Citigroup Inc. nakročeno k tomu, nahradit značku Louis Vuitton v její pozici v luxusním průmyslu. V současnosti je totiž považována za jeho největší společnost. Zisky Hermès ovšem stabilně narůstají a značka by tak měla v roce 2027 dosáhnout důležitého milníku, tedy příjmů v hodnotě 20 miliard eur. Louis Vuitton ho překročil už v roce 2022.

  TikTok opět pohltil maximalistický make-up. Jeho uživatelé propagují neobvyklé metody

  Na sociální síti TikTok jsou opět oblíbená videa uživatelů, kteří zastávají takzvaný maximalistický make-up. Jedná se o postup líčení, využívající nadstandardní množství tvářenky, korektoru, pudru, make-upu nebo dalších produktů. Mezi v současnosti oblíbená videa patří i ta od Rachel Carlisle. Propaguje totiž metodu, při které si pod make-up rozetře velké množství sytě růžové nebo červené tvářenky.

  @rachelmadisoncarlisle someone get the beauty influencers to try plz #makeup #makeuptips #makeuproutine @Jeffree Star @Mikayla Nogueira @monet mcmichael 🤍 @Whitney Simmons @Alix Earle @James Charles @patrick ta @Darcy McQueeny ♬ original sound – Rachel Carlisle

  Zdroje: WWD, The Fashion Network, Instagram, TikTok

  Foto:Reuters

  Módní novinky v kostce: Dior odhalil novou kolekci v New Yorku a Hermès dohání Louis Vuitton

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.