Walt Disney jednou řekl: „Bez inspirace bychom zahynuli.“ A my tento citát potvrzujeme. Přinášíme vám proto denní dávku inspirace, tentokrát výhradně pro ženy. Podíváme se na módní ikony, které svou kariéru odstartovaly od nuly a zaměřily se přímo na dráhu módních influencerů a blogerů.

Matilda Djerf

Kdo by ji ze sociálních sítí neznal? Dnes už snad nikdo. Matilda na TikToku prorazila se svými spoty, kde nám ukazuje doslova každý počin ve svém životě. Od vaření ranní kávy, přes jednoduchý make-up až po vytvoření stylového looku do kanceláře. Díky tomu se stala nejen módní, ale i lifestyle ikonou. Její styl je jednoduchý, přesto však originální a pestrý. Nebojí se barev, ani nejrůznějších střihů. Pokud v hledání svého stylu stále tápete, inspirace u Matildy pro vás bude to pravé. Navíc má i svůj e-shop, kde najdete nejen módu, ale i homeware sekci.

Loredana

Tentokrát od nás uslyšíte nezvyklou kombinaci, a tou je rapperka kosovsko-albánského původu. Švýcarka Loridana Zefi se nejvíce zviditelnila po vydání alba King Lori. Ale to vše je jen přidaná hodnota k tomu, jak se obléká. My bychom její styl nazvali „evropským streetstylem“. A co si pod tím představit? Například záplatované kalhoty, oversized bílé triko, vesta a samozřejmě nesmí chybět devadesátkové tenisky a stříbrný chain kolem krku. To vše podtrhuje její „b*tch energy“.

Hannah Whiting

Pokud jste zastánci oversized střihů, jak u balzerů nebo všech druhů kabátů, jste u Hannah správně. Inspirovat se tu můžete jak střihy, tak i velikostním vrstvením všech kousků. Barev tu naopak najdeme méně. Hannah nosí hlavně přírodní odstíny a neutrální barvy. Její image lehce odráží skandinávskou módu i lifestyle, ale zároveň svůj styl protíná i americkými trendy. Proto jsou její kombinace tak kouzelné.

Brittany Xavier

Občas máte náladu se malinko odhalit a dát průchod francouzskému šmrncu? Pak se s inspirací obraťte jedině na Brittany. Fashion světu se věnuje již od roku 2013 a sledující má opravdu zasloužené. U Brittany se dostanete k módní klasice, inspirovat se u ní může opravdu každý. Středně velká crossbody bag, kožený blazer, výrazné podpatky a glow make-up. Nikdy neumírající a smyslný look.

Tzuyu

Teď z jiného soudku. Přesuneme se do Asie. Líbí-li se vám korejský styl, zpěvačka Tzuyu je pro vás jako stvořená. Její šatník má typicky asijské prvky, avšak s jistou mírou decentnosti. K-popová módní scéna sice svůj vrchol zažila již před pár lety, ale pokud všechny prvky a střihy zvolíte správně, budete vystupovat z davu.

Mia RealityCrisis

A nakonec pro alternativce. Černá barva, kožené prvky a sexy podtext. Na TikTokovém profilu @realitycrisis takové inspirace v módě i lifestylu najdete opravdu mnoho. Nadčasový a nesmrtelný trend tohoto stylu se poslední dobou víc a víc projevuje ve všech módních domech. Skvělé kousky najdeme v nadcházejících kolekcích značek Maison Margiela i Céline.

Zdroj: TikTok, Instagram

Módní ikony sociálních sítí. Inspirujte se u nejlepších fashion blogerek