Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Většina luxusních značek se při milánském pánském týdnu módy držela jednoduchého krejčovství. Při tvorbě jarních kolekcí pro rok 2024 poctily klasické střihy a kousky jako košile, saka nebo obleky. Využily ovšem také nové barvy nebo výrazné doplňky. Do největších experimentů se ale pustila Prada.

  Prada prozkoumala tvárnost a jedinečnost nejklasičtějších pánských kousků

  Hravé návrhy módní společnosti Prada vyzvedla od začátku přehlídky také její lokace. Její návštěvníci se totiž ocitli v továrně obklopené ze všech stran nerezovými ocelovými deskami. Show nazvaná Fluid Form ovšem u minimalismu nezůstala. Před diváky se totiž při přehlídce ze stropu spustila opona průsvitné hmoty, přes kterou mohli procházející modely pozorovat. Mysteriózní prvek tak podtrhnul vizi samotné kolekce.

  Ta se totiž soustředila na způsob, jakým lze přepracovat ten nejklasičtější a nejvíce ikonický kousek pánské kolekce, tedy košili. Ze začátku modelové představili její jednoduché verze v tmavě modré, šedé nebo černé. Postupně se ovšem košile přetvořily do abstraktnějších kousků s našitými textilními květinami nebo „rybářskými“ kapsami. Prada si pak pohrála i se střihy a vytvořila upnuté košile, které ovšem měly o něco delší rukávy, než je běžné.

  V jarní kolekci si tak luxusní společnost Prada pohrála s tvárností a proměnlivostí různých materiálů. „Jak můžeme myšlenku, která je klišé, přetvořit v něco odlišného? Vezměte si například sako nebo košili. Naše košile je o zpochybňování konvencí, o struktuře a maskulinitě,“ vysvětlil nápad značky návrhář Raf Simons. „Z toho nejvíce jednoduchého základu pak můžete vytvořit cokoli chcete. Dovolí vám transformaci a jedinečnost,“ doplnila ho následně Miuccia Prada.

  Klasickou černou rozbil Emporio Armani za pomocí motivů ginkgo i zlatými detaily

  Naopak přehlídka Emporio Armani se držela o něco méně experimentálních looků. Téměř celá byla totiž navržená v černé barvě. Její celistvost pouze občas rozbily zlaté doplňky nebo motivy inspirované stromem ginkgo. Známý návrhář Giorgio Armani se rovněž protentokrát nechal inspirovat asijskými prvky. Kromě toho na runway přizval také členy italské paralympiády a olympiády, pro které navrhl jejich nejnovější uniformy pro blížící se Olympiádu v Paříži.

  Zdroj: Reuters

  Značka Dolce & Gabbana se inspirovala klasickým krejčovstvím a sofistikovanou elegancí

  Největší poctu ovšem klasickému krejčovství vzdala značka Dolce & Gabbana. Kolekce s názvem Stile, tedy italským slovem pro styl, návštěvníky přehlídky přenesla ke kořenům elegance a sofistikovanosti. Ohromila je proto profesionálně střiženými kousky v jednoduché černé a bílé barvě. Vybrat si tak mohli nejen z lehkých topů, košilí a kalhot, ale také oversized oboustranných kabátů v béžové, černé nebo bílé barvě.

  V zahradě slavné univerzity okouzlil Valentino návštěvníky zářivými barvami

  O něco veselejší přehlídku pak nabídl módní dům Valentino. Zorganizoval ji na zahradě nejznámější milánské univerzity Università degli Studi di Milano. Kromě základních barev použil totiž také zářivě růžovou nebo fuchsiovou. Na jiné návrhy zase aplikoval jarní motivy orchidejí nebo pivoněk. „Podobně přetvořené kontexty mohou posunout vnímání krejčovství tak, že může být nošené také novou generací vyjadřující svoji individualitu,“ popsal Piccioli svou kolekci.

  Zdroj: Reuters

  Zdroj: Fashion Network, WWD, Hypebeast, YouTube, Instagram

  Milánský pánský týden módy uctil klasické krejčovství. Prada se ale nebála ani experimentů

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.