Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Inspirace zakořeněná v afrických kulturách. Tokyo James představuje kolekci Expansion

  Brand Tokyo James vznikl teprve v roce 2015. Mezi spletí italských velikánů je tedy nováčkem. Jeho kolekce pro podzim a zimu 2024/25 nese velmi hlubokou myšlenku. Snaží se totiž prolomit převládající módní stereotyp pomocí tradičních kousků, přetvořených do moderních kreací s kořenitým nádechem africké kultury.

  Zdroj: Reuters

  Výsledkem takového přemýšlení je kolekce odrážející africké dědictví. Zároveň se jí ale podařilo zlomit typickou představu o tom, jak by měl africký styl ovlivňovat módní scénu. Za zmínku stojí především složité vzory, připomínající tamní tkalcovství.

  Značka AVAVAV plavala v odpadcích. Znázorňovaly komentáře na sociálních sítích

  Jistě si pamatujete prezentaci této značky pro jaro a léto 2024. Virální videa na sociálních sítích oblétla celý svět. Společnost tak touto kolekcí vkročila do širšího podvědomí a setkala se s lavinou pozitivních i negativních komentářů. Někomu se nápad značky líbí, jiné zase pohoršuje. Negativní názory se pak staly hlavní inspirací nejnovější kolekce.

  O odpadkovou náladu se postaraly postranní obrazovky, promítající sestřih negativních komentářů ze sociálních sítí. „AVAVAV je přeceňovaný brand!“ nebo „Tato značka je k smíchu!“ znělo v pozadí. Na modely a modelky byly zároveň házeny zmuchlané papíry, slupky od banánů nebo plechovky.

  Luisa Spagnoli servíruje barevnou paletu. Objevte nejkouzelnější monochromatické looky

  Přehlídka Luisa Spagnoli nabízí imaginární výlet po okouzlujících místech normandského pobřeží Deauville. Zhmotňuje tak mnohotvárnou eleganci, zachycenou v must-have kouscích, se kterými lze hravě vytvářet jednolité sestavy.

  Zdroj: Luisa Spagnoli

  Kouzlo kolekce spočívá v super měkkých kožešinových bundách, útulných svetrech a dlouhých dvouřadých kardiganech. Všechny zmíněné kousky navíc charakterizují různé textury, střídající lesklé a matné efekty mezi úplety, sametem, flitry a kůží.

  Hypnotický magnetismus ve futuristické vizi. Sportmax zkoumá smyslnost v kombinaci s tmou

  Sportmax na týdnu módy předvedl jednu ze svých nejlepších kolekcí. Materiálově různorodá přehlídka nese prvky futurismu i tradice. Vychází z ostře střižených základů, které rozněžňují fluffy kousky. Jiné looky kladou velký důraz na jednotlivé složky. Například monochromatický černý outfit „rozseknou“ červené podpatky.

  Zdroj: Sportmax

  Značka si navíc tentokrát pohrála i se siluetami. Vypasovaná saka i šaty se prolínaly celou kolekcí. V kombinaci s volnějšími i oversized střihy pak toto combo vypadá perfektně. Příkladem je prostřední fotografie, na které dokonale ladí volné oversized kalhoty s vypasovaným svrškem.

  Transformace trenčkotu do několika variant. TOD’S oslavuje kvalitní surové materiály

  Společnost jakoby speciálně vyvinula nejlepší officecore, jakého jsme se letos dočkali. Kabáty a saka jsou situovaná do zemitých odstínů a materiály jsou opět různorodé. Najdete zde několik kožených variant, od broušené kůže až po tu hladkou a lesklou. TOD’S transformuje i tradiční kabáty a střihy. Proměňuje je totiž do nových kreací, které působí formálně, ale zároveň jsou vhodné na každodenní nošení.

  Zdroj: TOD’S

  Zdroje: YouTube

  Foto:TOD'S

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.