Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jestliže stále hledáte módní doplněk, který by byl schopný učinit jasné a stručné prohlášení za vás, pak jste ho právě našli. Značky Gentle Monster a Maison Margiela spojily síly, a výsledkem jejich tvůrčí práce je bezpohlavní kolekce brýlí, která je stejně experimentální, jak zní.

  O značce Gentle Monster se mluví jako o korejském brýlovém zázraku a s každou další kolekcí nám dokazuje, proč tomu tak je. V minulosti už spolupracovala se jmény jako Coperni či Heron Preston. Teď zaťala drápky do dalšího sousta a za rovnocenného partnera své nejnovější kolekce zvolila francouzský módní dům Maison Margiela.

  YouTube Gentle Monster

  Krásná stvoření

  Na první pohled odvážná estetika brýlí, která zahrnuje veskrze spíš neutrální odstíny barev od základní černé a bílé, přes krémovou po nejvýraznější želvovinovou, se prý inspirovala motýly a příšerkami. Poněkud zvláštní spojení, ale vysvětluje se tím, proč teď před námi leží módní doplněk nadpozemských tvarů. Jedenáct různých slunečních brýlí se pohybuje na pomezí krajně všedních až po přesah do jiné dimenze. Ale jedno hlásají jasně: „Pokud si nás oblékneš, nebudeme tě soudit. Je nám jedno, zda jsi muž, anebo žena. Miluj nás, nos nás, společně splyneme v jeden ikonický element.”

  Gentle Monster Official

  Dvě identity – jedno pouzdro

  Řadu, která necílí na jedno konkrétní pohlaví, nýbrž si zakládá na svojí nevyhraněnosti, stvořili John Galliano a Gentle Monster. Pojďme se na ni teď ale podívat víc detailně. Zahrnuje totiž několik prvků značky Margiela, bez kterých by se to samozřejmě neobešlo. Na obroučkách z acetátu je na první pohled viditelný její typický módní podpis, obdélník se čtyřmi výraznými stehy. Ten je i v této podobě do materiálu prošitý. Nebo číslo 8, které odkazuje na kolekci brýlí L’Incognito z roku 2008. To vše stojí vedle sebe spolu se sebevědomým designem. Nikdo nedělá kompromisy, naopak se všichni vzájemně vyzdvihují.

  YouTube Gentle Monster

  Nejzásadnější kousky kolekce vás pak překvapí i svojí hravou podstatou. Tyto brýle se totiž nenosí jen jako brýle na očích. Udělat si z nich můžete přímo i čelenku nebo tiáru, čímž krásně vynikne logo v jejich horní části. Pozornost byla věnovaná taktéž speciálnímu balení brýlí. Pouzdro je ručně vyšívané speciální technikou matelassé, čímž nacházíme spojitost s kabelkou Glam Slam.

  Od debutového partnerství francouzské značky s německou společností Mykita, které se uskutečnilo zhruba deset let nazpět, má Gentle Monster tu čest být jejím teprve druhým společníkem co se brýlí týče.

  Gentle Monster Official

  Od brýlí k robotům

  Je toho tolik, co v jednom kusu dokáže avantgardní vize říct. Od jejího uvedení 28. února se v sedmi městech po celém světě: New York, Soul, Peking, Šanghaj, Singapur či Londýn konají až do konce dubna speciální pop-upy, které skýtají nadpozemský prostor, jenž ovládli kolosální animatroničtí roboti. Nicméně velkolepé věci si zaslouží velkolepou show.

  Zdroj: Show Studio, High Snobiety, Gentle Monster

  Když se spojí Maison Margiela a Gentle Monster, vzniknou brýle s posláním

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.