More

  Jestliže stále hledáte módní doplněk, který by byl schopný učinit jasné a stručné prohlášení za vás, pak jste ho právě našli. Značky Gentle Monster a Maison Margiela spojily síly, a výsledkem jejich tvůrčí práce je bezpohlavní kolekce brýlí, která je stejně experimentální, jak zní.

  O značce Gentle Monster se mluví jako o korejském brýlovém zázraku a s každou další kolekcí nám dokazuje, proč tomu tak je. V minulosti už spolupracovala se jmény jako Coperni či Heron Preston. Teď zaťala drápky do dalšího sousta a za rovnocenného partnera své nejnovější kolekce zvolila francouzský módní dům Maison Margiela.

  YouTube Gentle Monster

  Krásná stvoření

  Na první pohled odvážná estetika brýlí, která zahrnuje veskrze spíš neutrální odstíny barev od základní černé a bílé, přes krémovou po nejvýraznější želvovinovou, se prý inspirovala motýly a příšerkami. Poněkud zvláštní spojení, ale vysvětluje se tím, proč teď před námi leží módní doplněk nadpozemských tvarů. Jedenáct různých slunečních brýlí se pohybuje na pomezí krajně všedních až po přesah do jiné dimenze. Ale jedno hlásají jasně: „Pokud si nás oblékneš, nebudeme tě soudit. Je nám jedno, zda jsi muž, anebo žena. Miluj nás, nos nás, společně splyneme v jeden ikonický element.”

  Gentle Monster Official

  Dvě identity – jedno pouzdro

  Řadu, která necílí na jedno konkrétní pohlaví, nýbrž si zakládá na svojí nevyhraněnosti, stvořili John Galliano a Gentle Monster. Pojďme se na ni teď ale podívat víc detailně. Zahrnuje totiž několik prvků značky Margiela, bez kterých by se to samozřejmě neobešlo. Na obroučkách z acetátu je na první pohled viditelný její typický módní podpis, obdélník se čtyřmi výraznými stehy. Ten je i v této podobě do materiálu prošitý. Nebo číslo 8, které odkazuje na kolekci brýlí L’Incognito z roku 2008. To vše stojí vedle sebe spolu se sebevědomým designem. Nikdo nedělá kompromisy, naopak se všichni vzájemně vyzdvihují.

  YouTube Gentle Monster

  Nejzásadnější kousky kolekce vás pak překvapí i svojí hravou podstatou. Tyto brýle se totiž nenosí jen jako brýle na očích. Udělat si z nich můžete přímo i čelenku nebo tiáru, čímž krásně vynikne logo v jejich horní části. Pozornost byla věnovaná taktéž speciálnímu balení brýlí. Pouzdro je ručně vyšívané speciální technikou matelassé, čímž nacházíme spojitost s kabelkou Glam Slam.

  Od debutového partnerství francouzské značky s německou společností Mykita, které se uskutečnilo zhruba deset let nazpět, má Gentle Monster tu čest být jejím teprve druhým společníkem co se brýlí týče.

  Gentle Monster Official

  Od brýlí k robotům

  Je toho tolik, co v jednom kusu dokáže avantgardní vize říct. Od jejího uvedení 28. února se v sedmi městech po celém světě: New York, Soul, Peking, Šanghaj, Singapur či Londýn konají až do konce dubna speciální pop-upy, které skýtají nadpozemský prostor, jenž ovládli kolosální animatroničtí roboti. Nicméně velkolepé věci si zaslouží velkolepou show.

  Zdroj: Show Studio, High Snobiety, Gentle Monster

  Když se spojí Maison Margiela a Gentle Monster, vzniknou brýle s posláním

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.