Jestliže stále hledáte módní doplněk, který by byl schopný učinit jasné a stručné prohlášení za vás, pak jste ho právě našli. Značky Gentle Monster a Maison Margiela spojily síly, a výsledkem jejich tvůrčí práce je bezpohlavní kolekce brýlí, která je stejně experimentální, jak zní.

O značce Gentle Monster se mluví jako o korejském brýlovém zázraku a s každou další kolekcí nám dokazuje, proč tomu tak je. V minulosti už spolupracovala se jmény jako Coperni či Heron Preston. Teď zaťala drápky do dalšího sousta a za rovnocenného partnera své nejnovější kolekce zvolila francouzský módní dům Maison Margiela.

YouTube Gentle Monster

Krásná stvoření

Na první pohled odvážná estetika brýlí, která zahrnuje veskrze spíš neutrální odstíny barev od základní černé a bílé, přes krémovou po nejvýraznější želvovinovou, se prý inspirovala motýly a příšerkami. Poněkud zvláštní spojení, ale vysvětluje se tím, proč teď před námi leží módní doplněk nadpozemských tvarů. Jedenáct různých slunečních brýlí se pohybuje na pomezí krajně všedních až po přesah do jiné dimenze. Ale jedno hlásají jasně: „Pokud si nás oblékneš, nebudeme tě soudit. Je nám jedno, zda jsi muž, anebo žena. Miluj nás, nos nás, společně splyneme v jeden ikonický element.”

Gentle Monster Official

Dvě identity – jedno pouzdro

Řadu, která necílí na jedno konkrétní pohlaví, nýbrž si zakládá na svojí nevyhraněnosti, stvořili John Galliano a Gentle Monster. Pojďme se na ni teď ale podívat víc detailně. Zahrnuje totiž několik prvků značky Margiela, bez kterých by se to samozřejmě neobešlo. Na obroučkách z acetátu je na první pohled viditelný její typický módní podpis, obdélník se čtyřmi výraznými stehy. Ten je i v této podobě do materiálu prošitý. Nebo číslo 8, které odkazuje na kolekci brýlí L’Incognito z roku 2008. To vše stojí vedle sebe spolu se sebevědomým designem. Nikdo nedělá kompromisy, naopak se všichni vzájemně vyzdvihují.

YouTube Gentle Monster

Nejzásadnější kousky kolekce vás pak překvapí i svojí hravou podstatou. Tyto brýle se totiž nenosí jen jako brýle na očích. Udělat si z nich můžete přímo i čelenku nebo tiáru, čímž krásně vynikne logo v jejich horní části. Pozornost byla věnovaná taktéž speciálnímu balení brýlí. Pouzdro je ručně vyšívané speciální technikou matelassé, čímž nacházíme spojitost s kabelkou Glam Slam.

Od debutového partnerství francouzské značky s německou společností Mykita, které se uskutečnilo zhruba deset let nazpět, má Gentle Monster tu čest být jejím teprve druhým společníkem co se brýlí týče.

Gentle Monster Official

Od brýlí k robotům

Je toho tolik, co v jednom kusu dokáže avantgardní vize říct. Od jejího uvedení 28. února se v sedmi městech po celém světě: New York, Soul, Peking, Šanghaj, Singapur či Londýn konají až do konce dubna speciální pop-upy, které skýtají nadpozemský prostor, jenž ovládli kolosální animatroničtí roboti. Nicméně velkolepé věci si zaslouží velkolepou show.

Zdroj: Show Studio, High Snobiety, Gentle Monster

Když se spojí Maison Margiela a Gentle Monster, vzniknou brýle s posláním

Kampaň Gucci Horsebit 1955 inovuje vlastní historii. Klasickou kabelku představí po svém tři známé tváře

V nejnovější kampani se společnost Gucci rozhodla propojit vlastní historii s osobnostmi třech hvězdných umělkyň. Různé varianty klasické kabelky Horsebit 1955 proto představí Halle Bailey, Hanni a Julia Garner. Každá ikonické tašce vnukla vlastní styl.

Jaro i léto v jednom flakonu. Přivítejte slunečné dny s novým parfémem

Jarní měsíce jsou tu a s nimi i teplé dny, plné slunce a zábavy. A co by mohlo být lepšího než si užít sezónu s dokonalou vůní? V tomto článku se podíváme na nejatraktivnější parfémy pro teplé dny. Od osvěžujících citrusových vůní až po květinové esence, které vám dodají potřebnou dávku svěžesti a energie. Ať už jste na pláži, v kanceláři nebo venku s přáteli, tyto parfémy vás budou provázet po celý den.