More

  Pokud existuje fashion doplněk, který dokáže okamžitě změnit celkový look, jsou to sluneční brýle. Dovedou nenápadně, ale výrazně pozvednout či aktualizovat celý outfit. Nebo také naopak. Vybrali jsme modely sunglasses velkých módních domů, které jste mohli vidět na přehlídkách kolekcí spring/summer/fall 2023 a jsou již k dostání v buticích. Můžete je tedy okamžitě přenést z runways do každodenního života.

  Sportovní.

  Nejvíce trendy obroučky, které podle přehlídek FW 23/24 rozhodně nebudou out of fashion ani v následující sezóně, se nesou ve sportovním stylu. Poprvé jste je mohli spatřit na fashion show Zegna na Milan Fashion Week 2022, kde byly opravdu velkým překvapením. Poté se ale začaly objevovat stále častěji, až výrazně vynikly na iconic přehlídce Dior v Gize při představení pánské podzimní kolekce. O silném trendu už nebyl pochyb.

  O oblibě sportovně vyhlížejících slunečních brýlí jste se mohli přesvědčit i v ulicích nedávného milánského týdne módy. K vidění byly téměř na každém kroku a přímo je miluje generace Z. Najdete je v kolekcích snad všech módních domů. Oblíbila si je také Bella Hadid, na které je můžeme vidět nejčastěji od Marc Jacobs nebo Balenciaga.

  Giv Cut sunglasses od Givenchy. To je za nás nejvíce hravá kolekce brýlí ve sportovním stylu. Pro FW 23/24 ji Givenchy ještě posune tím, že plastové obroučky nahradí kovovými. Tato varianta ale zatím v prodeji není.

  Foto: Givenchy

  TIP: Ke každodennímu outfitu můžete použít i vaši obvyklou sportovní značku slunečních brýlí, například Oakley.

  Obdélníkové

  Tvrdé hrany úzkých obdélníkových sunglasses byly vidět na přehlídkách například Dolce & Gabbana, Saint Laurent nebo Vivienne Westwood. Jsou tedy trendy i v roce 2023.

  TIP: Jelikož se těmito brýlemi ulice jen hemží, můžete je v letošní sezóně ozvláštnit. Zvolte některý z třpytivých modelů, případě obroučky nebo i skla v pastelových barvách. Výběr je široký.

  Foto: Balenciaga, Miu Miu

  Ultra tenké

  Velmi úzké sluneční brýle jsou také stále trendy, jak jste mohli vidět u Dolce & Gabbana, Balmain nebo Balenciaga. Vynikají rovnými liniemi a ostrými úhly. Tento styl si velmi oblíbila Hailey Bieber.

  Oversized

  #neverendingtrend jsou oversized tmavé sluneční brýle. Není divu, nabízí spoustu sluneční ochrany a soukromí. Pokud si netroufnete na nadrozměrné sportovní modely, můžete zvolit hranatou klasiku, kterou například u Chanel najdete i v trendy barvách.

  Foto: Chanel

  TIP: Pokud zrovna nemáte čas zajít si brýle vybrat do butiku, můžete využít virtuální zkoušení, které na svých stránkách umožňují například Dior, Chanel nebo Miu Miu.

  Zdroj: YouTube, Instagram, TikTok

  Sluneční brýle 2023. Z runways rovnou do ulic

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.