Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud existuje fashion doplněk, který dokáže okamžitě změnit celkový look, jsou to sluneční brýle. Dovedou nenápadně, ale výrazně pozvednout či aktualizovat celý outfit. Nebo také naopak. Vybrali jsme modely sunglasses velkých módních domů, které jste mohli vidět na přehlídkách kolekcí spring/summer/fall 2023 a jsou již k dostání v buticích. Můžete je tedy okamžitě přenést z runways do každodenního života.

  Sportovní.

  Nejvíce trendy obroučky, které podle přehlídek FW 23/24 rozhodně nebudou out of fashion ani v následující sezóně, se nesou ve sportovním stylu. Poprvé jste je mohli spatřit na fashion show Zegna na Milan Fashion Week 2022, kde byly opravdu velkým překvapením. Poté se ale začaly objevovat stále častěji, až výrazně vynikly na iconic přehlídce Dior v Gize při představení pánské podzimní kolekce. O silném trendu už nebyl pochyb.

  O oblibě sportovně vyhlížejících slunečních brýlí jste se mohli přesvědčit i v ulicích nedávného milánského týdne módy. K vidění byly téměř na každém kroku a přímo je miluje generace Z. Najdete je v kolekcích snad všech módních domů. Oblíbila si je také Bella Hadid, na které je můžeme vidět nejčastěji od Marc Jacobs nebo Balenciaga.

  Giv Cut sunglasses od Givenchy. To je za nás nejvíce hravá kolekce brýlí ve sportovním stylu. Pro FW 23/24 ji Givenchy ještě posune tím, že plastové obroučky nahradí kovovými. Tato varianta ale zatím v prodeji není.

  Foto: Givenchy

  TIP: Ke každodennímu outfitu můžete použít i vaši obvyklou sportovní značku slunečních brýlí, například Oakley.

  Obdélníkové

  Tvrdé hrany úzkých obdélníkových sunglasses byly vidět na přehlídkách například Dolce & Gabbana, Saint Laurent nebo Vivienne Westwood. Jsou tedy trendy i v roce 2023.

  TIP: Jelikož se těmito brýlemi ulice jen hemží, můžete je v letošní sezóně ozvláštnit. Zvolte některý z třpytivých modelů, případě obroučky nebo i skla v pastelových barvách. Výběr je široký.

  Foto: Balenciaga, Miu Miu

  Ultra tenké

  Velmi úzké sluneční brýle jsou také stále trendy, jak jste mohli vidět u Dolce & Gabbana, Balmain nebo Balenciaga. Vynikají rovnými liniemi a ostrými úhly. Tento styl si velmi oblíbila Hailey Bieber.

  Oversized

  #neverendingtrend jsou oversized tmavé sluneční brýle. Není divu, nabízí spoustu sluneční ochrany a soukromí. Pokud si netroufnete na nadrozměrné sportovní modely, můžete zvolit hranatou klasiku, kterou například u Chanel najdete i v trendy barvách.

  Foto: Chanel

  TIP: Pokud zrovna nemáte čas zajít si brýle vybrat do butiku, můžete využít virtuální zkoušení, které na svých stránkách umožňují například Dior, Chanel nebo Miu Miu.

  Zdroj: YouTube, Instagram, TikTok

  Sluneční brýle 2023. Z runways rovnou do ulic

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.