Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Značka Dior je známá nejen svými dech beroucími návrhy, ale také jedinečnými sety špičkového nádobí. Ve svých jarních čajových dýcháncích je nyní hodlá využít luxusní newyorský hotel Lowell. Zaměří se na kolekci Lily of the Valley, odkazující na oblíbenou květinu Christiana Dior.

  Návštěvníky newyorského hotelu Lowell čeká od začátku května milé překvapení. Vychutnat si totiž budou moct speciální odpolední čaj s názvem Lily of the Valley. Jedná se o jedinečnou spolupráci s módním domem Dior, který navrhl stejnojmennou kolekci luxusního nádobí. Vytvořila ji designérka Cordelia de Castellane, a to za účelem vzdát hold zakladateli slavné značky.

  Lilie totiž patřila mezi jedny z nejoblíbenějších květin Christiana Dior. Symbolizovat má navíc příchod jara a očekávané haute couture sezóny. Návrhář proto s oblibou všíval stonky lilie do lemů svých šatů. Chápal je jako poselství štěstí, které je potřeba sdílet s ostatními. Stejnou myšlenku se nyní pomocí svého čajového dýchánku snaží předat také luxusní hotel Lowell.

  Hotel ve své restauraci Majorelle plánuje čaj podávat právě na zmíněné porcelánové kolekci. Využije především čajovou konvici, konvičku na smetanu, misku na cukr, hrníčky, podšálky a talíře. Na stránkách módního domu Dior však najdete mnohem širší nabídku. Za poslední roky se totiž řada Lily of the Valley rozšířila také o skleničky, prostírky, svícny nebo různé prostírky a ubrusy.

  Návštěvníci si snad ani nevyberou. Čekají je scones, sendviče, dorty i koktejly

  Návštěvníci čajového dýchánku pak dostanou šanci vybrat si z více než lákavého menu. Čekat je budou scones s krémem z Devonshire a domácí marmelády nebo klasické anglické čajové sendviče. Osladit si odpoledne budou moct také pistáciovým choux nebo citronem infuzovanou trifle. Vyzkoušet mohou také Happines Pink Cake, tedy dort, inspirovaný oblíbenou barvou Christiana Dior.

  Zdroj: Dior

  Tím ovšem menu luxusního hotelu nekončí. Rozhodl se totiž rovněž vytvořit speciální sušenky ve tvaru lilií. Další jejich varianta má zase připomínat ikonické sako značky Dior s názvem Bar Jacket. Odvážnější návštěvníci hotelové restaurace pak získají šanci vyzkoušet také speciální drink s názvem Lily of the Valley. Každého z nich však bezpochyby čeká jedinečný módní i gastronomický zážitek.

  Zdroje: WWD, Hotel Lowell, Dior, X

  Foto:Dior

  Luxusní hotel Lowell vítá jaro čajovým dýchánkem. Na pomoc si přizval módní dům Dior

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.