Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Italský módní dům Fendi vydal další z řady kampaní, propagujících slavnou kabelku Peekaboo. Tentokrát se jí chopila rodina supermodelek, přesněji Kate Moss a její dcera Lila Grace Moss. Fotografie mají zachytit jejich blízké pouto a vytvořit tak z Peekaboo symbol rodinného dědictví.

  Supermodelka Kate Moss a její dcera Lila Grace nijak neskrývají, že k sobě mají opravdu blízko. Také proto jsou schopné spolupracovat i v pracovním světě. Už v roce 2021 jsme je tak mohli spatřit na první haute couture přehlídce návrháře Kim Jones pro módní dům Fendi. Není pak divu, že si designér dvojici modelek oblíbil.

  Postupně si s nimi totiž vytvořil blízký vztah. Také z toho důvodu je nyní dosadil do nejnovější reklamy italské módní společnosti. Za úkol v ní mají propagovat ikonickou kabelku Peekaboo. Poprvé ji značka vydala roku 2008. Při příležitosti jejího 10. výročí ovšem vytvořila speciální kampaň s názvem #MeandMyPeekaboo.

  Kreativní vedení Fendi tím chtělo poukázat především na kvalitu známé tašky, kterou lze dědit z generace na generaci. Tehdy tak s kabelkou zapózovala samotná Silvia Venturini Fendi, a to se svými dcerami Delfinou Delettrez a Leonettou Luciano. Nyní ovšem na řadu přišla právě Kate Moss a její dcera Lila Grace. Na fotografiích, vytvořených Craigem McDean, je pak jejich pouto nezpochybnitelné.

  Kabelka Peekaboo skloubila vintage s inovací. Klasický zámek inovuje jedinečné otvírání

  „Kampaň je další demonstrací jejich srdečného vztahu, navazující na předchozí společné vystoupení na runwayi Fendi,“ vysvětlili podle The Fashion Network zástupci společnosti. Na jednoduchých, ovšem elegantních fotkách, jsou pak matka s dcerou oblečené do stejných, nebo velice podobných outfitů. Zvolené looky tak ještě více podtrhují jejich podobné rysy.

  Kabelka Peekaboo je pak specifická především svým kovovým zámkem a speciálním otvíráním. Když totiž kabelku rozepnete, vytvoříte tím elegantní ohyb. „Chtěla jsem zachytit krásu vintage tašky se zámkem, ale zároveň se soustředit i na její pohyb,“ popsala pak podle WWD návrhářka Silvia Venturini Fendi. V kampaních Peekaboo se v minulosti objevila i modelka Naomi Campbell nebo Kim Kardashian.

  Zdroje: WWD, The Fashion Network, People, Instagram, YouTube

  Kampaň Fendi oslavuje pouto matky a dcery. Kate a Lila Grace Moss propagují kabelku Peekaboo

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.