Není to tak dlouho, co si Česko zvolilo nového prezidenta. Nikdo však netušil, že jeho poznávací znamení, kterým je flanelová košile, zažije takový návrat. Většina lidí vnímá „flanelku“ jako úsměvný základ šatníku z minulého století. Je tomu tak ale doopravdy? Ujišťujeme vás, že éra flanelových košilí stále neskončila. Seženete ji u Bottegy i Palm Angels.

Něco málo z historie

Pokud se vydáme po stopách flanelu, dostaneme se na Britské ostrovy. Přesněji do Walesu. Materiál prošel od svého začátku řadou jakostních úprav. Ten, který známe my, proslavily hlavně devadesátkové hudební skupiny. Vidět jste jej mohli v klipech od Pearl Jam nebo Nirvany. Jak vidno, flanelka v propadlišti módních dějin ještě neskončila, ba naopak.

V první řadě Kate Moss

Kate Moss je jistě všem známá supermodelka, slavná zejména pro svůj ikonický catwalk. Právě na přehlídce Bottega Veneta S/S 23 nám předvedla krásný, jednoduchý a nadčasový look. Kostkovaná flanelová košile, obyčejné bílé tričko a baggy džíny. V kombinaci s prakticky „neviditelnými“ doplňky celý outfit působí překvapivě sexy.

Další průkopnicí flanelové módy je Isabel Marant. Francouzská rodačka, která v roce 1998 obdržela cenu Award de la Mode za nejlepší módní návrhářku roku, rozhodně ví, co dělá.

Foto: Isabel Marant

Streetový must-have se rozhodla zvěčnit i značka Palm Angels. Najdete tu větší množství barev i střihů. Zvlášť si dali záležet na pánských kouscích. Pro streetové nadšence je to doslova grál na chladnější dny.

Foto: Palm Angels

Vliv skandinávského životního stylu

Pokud se i nadále bavíme o flanelu, nutno podotknout, že hlavní metropolí původně britského materiálu je Skandinávie. Ať jste v Kodani nebo v Helsinách, v ulicích obou měst se s flanelovou košilí či bundou setkáte takřka vždy. Sledujete-li tento lehce hippsterský módní směr, není pro vás flanelka nic nového ani starého, protože na TikToku má hastag #flannelshirt přes dvacet miliónů zobrazení.

Jak flanelové kousky nosit?

Ačkoliv se flanelové košile a bundy zdají jako jednoduše kombinovatelné části outfitu, není dobré si s nimi zahrávat. Váš look musí být jednoduchý, čistý a nic by nemělo „svítit“ více než právě vybraná košile.

@cindyalfiann

Flannel oversized shirt from @cashaoutfit.id #fyp #fypシ #tiktokoutfits #outfitideas

♬ Hello Bitches – CL

Snad nejlepší kombinaci předvedl Matthieu Blazy na již zmíněné supermodelce Kate Moss. Heslo „v jednoduchosti je krása“ zřejmě nikdy nebude pasé. Mimo klasických džínů se k flanelové košili hodí i černé plátěné kalhoty, jen pozor na střih! Čím více baggy, tím lepší. Nejdříve doporučujeme flanelku vynést jen na zkoušku. Třeba na kávu s kamarádkou. Uvidíte, jak se budete cítit.

Zdroj: TikTok, YouTube

Stará klasika hlásí návrat. „Flanelku“ nosí nejen Pavel, ale i Kate Moss

Šátek jako sezónní nezbytnost. Vytvořte z obyčejného doplňku neodolatelný kousek

Šátek je od dávných dob nepostradatelným doplňkem, který by neměl chybět v žádném šatníku. S jarem přichází několik možností, jak ho nosit. I se simple lookem takový šátek dokáže divy. Podívejte se s námi na TOP 5 nápadů, které z vás vykouzlí královnu šátků!

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.