Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z vln trendů, které nás zaplavily v loňském roce, byla móda inspirovaná světem kovbojů. Westernová tematika se však i nadále drží přehlídkových mol zuby nehty a zdá se, že jen tak nezmizí. Vpustíte tento odvážný styl do svého šatníku i vy?

  Divoký západ přinesl do Paříže Louis Vuitton

  Minulý měsíc se do trendy klubu kovbojů přidal také návrhář Pharrell Williams, a to se svou pánskou kolekcí podzim/zima 2024 pro Louis Vuitton. Přehlídka se proto nesla v nefalšovaném westernovém duchu.

  Vliv divokého západu na jednotlivé looky byl tedy nepřehlédnutelný. Po molu se za rytmu svižného tematického soundtracku procházely modelové a modelky v kovbojských kloboucích, kabátech s třásněmi a džínových kompletech. Dojem mistrovsky dotvářely také typické kožené pásky a lasa připnutá ke kalhotám.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Prvky westernového šatníku byly zároveň promyšleně protkány francouzskou noblesou značky Louis Vuitton. Pharrell pak touto přehlídkou opět potvrdil obrovský vliv domu na směřování pánské módy.

  Kovbojská fantazie dorazila na mola i v podání od Schiaparelli

  Kovbojská móda ve své nejvznešenější podobě nechyběla ani na nedávné přehlídce haute couture pro jaro/léto 2024 módního domu Schiaparelli. Snová kolekce kreativního ředitele Daniela Roseberry spojila zdánlivě nespojitelné, tedy sci-fi a westernovou tematiku.

  Zdroj: Schiaparelli

  Nejzajímavějším prvkem byly jednoznačně uzly z umělých koňských žíní, které zvýrazňovaly jednotlivé siluety. V kolekci se ale objevily i kovbojské boty. Roseberry rovněž využil třásně, především na rukávech, které se ladně pohybovaly spolu s modelkami. Divoký západ připomínaly také vzorované bandany použité místo pásku nebo jako vyšívaný motiv na asymetrické bundě.

  Ve westernové estetice se jako doma cítí i Beyoncé

  Kovbojskou estetiku pak najdeme i v hudebním světě. Například zpěvačka Beyoncé si na své loňské turné připravila honosné a dechberoucí outfity. Mnohé z nich čerpaly inspiraci právě z módy divokého západu.

  Není tedy divu, že se tento styl ve velkém vrací a Beyoncé i nadále zůstává naladěna na vlnu kovbojské estetiky. Důkazem je také look, který zvolila na nedávné předávání cen Grammy.

  Troufnete si na kovbojské boty?

  Otázkou zůstává, jak se můžete na vlnu kovbojské estetiky naladit i vy. Obvykle jsou klobouky a třásně v tomto stylu spíše součástí příležitostných kostýmů než každodenních outfitů do práce nebo na kávu s kamarádkou.

  Například kovbojská obuv se však může stát vděčným kouskem vašeho šatníku. Mnoho návrhářů ji dokonce zařadilo do svých kolekcí ready-to-wear pro nadcházející sezónu. Dokonale si s ní pohrál například Hedi Slimane, kreativní ředitel domu Céline.

  Zdroj: Céline

  Luxusní kožené boty se špičatou špičkou oživí váš look, aniž by ve výsledku působil lacině. Představují tak zajímavou obměnu tradičních modelů s přidanou dávkou elegance. Klasický černý model hledejte u značky Prada. Hravější variace si můžete pořídit u Bronx nebo Dior.

  Zdroj: Prada, Bronx, Dior

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, Instagram

  Je čas najít v sobě vnitřního kovboje. Divoký západ dominuje přehlídkovým molům

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.