Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z vln trendů, které nás zaplavily v loňském roce, byla móda inspirovaná světem kovbojů. Westernová tematika se však i nadále drží přehlídkových mol zuby nehty a zdá se, že jen tak nezmizí. Vpustíte tento odvážný styl do svého šatníku i vy?

  Divoký západ přinesl do Paříže Louis Vuitton

  Minulý měsíc se do trendy klubu kovbojů přidal také návrhář Pharrell Williams, a to se svou pánskou kolekcí podzim/zima 2024 pro Louis Vuitton. Přehlídka se proto nesla v nefalšovaném westernovém duchu.

  Vliv divokého západu na jednotlivé looky byl tedy nepřehlédnutelný. Po molu se za rytmu svižného tematického soundtracku procházely modelové a modelky v kovbojských kloboucích, kabátech s třásněmi a džínových kompletech. Dojem mistrovsky dotvářely také typické kožené pásky a lasa připnutá ke kalhotám.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Prvky westernového šatníku byly zároveň promyšleně protkány francouzskou noblesou značky Louis Vuitton. Pharrell pak touto přehlídkou opět potvrdil obrovský vliv domu na směřování pánské módy.

  Kovbojská fantazie dorazila na mola i v podání od Schiaparelli

  Kovbojská móda ve své nejvznešenější podobě nechyběla ani na nedávné přehlídce haute couture pro jaro/léto 2024 módního domu Schiaparelli. Snová kolekce kreativního ředitele Daniela Roseberry spojila zdánlivě nespojitelné, tedy sci-fi a westernovou tematiku.

  Zdroj: Schiaparelli

  Nejzajímavějším prvkem byly jednoznačně uzly z umělých koňských žíní, které zvýrazňovaly jednotlivé siluety. V kolekci se ale objevily i kovbojské boty. Roseberry rovněž využil třásně, především na rukávech, které se ladně pohybovaly spolu s modelkami. Divoký západ připomínaly také vzorované bandany použité místo pásku nebo jako vyšívaný motiv na asymetrické bundě.

  Ve westernové estetice se jako doma cítí i Beyoncé

  Kovbojskou estetiku pak najdeme i v hudebním světě. Například zpěvačka Beyoncé si na své loňské turné připravila honosné a dechberoucí outfity. Mnohé z nich čerpaly inspiraci právě z módy divokého západu.

  Není tedy divu, že se tento styl ve velkém vrací a Beyoncé i nadále zůstává naladěna na vlnu kovbojské estetiky. Důkazem je také look, který zvolila na nedávné předávání cen Grammy.

  Troufnete si na kovbojské boty?

  Otázkou zůstává, jak se můžete na vlnu kovbojské estetiky naladit i vy. Obvykle jsou klobouky a třásně v tomto stylu spíše součástí příležitostných kostýmů než každodenních outfitů do práce nebo na kávu s kamarádkou.

  Například kovbojská obuv se však může stát vděčným kouskem vašeho šatníku. Mnoho návrhářů ji dokonce zařadilo do svých kolekcí ready-to-wear pro nadcházející sezónu. Dokonale si s ní pohrál například Hedi Slimane, kreativní ředitel domu Céline.

  Zdroj: Céline

  Luxusní kožené boty se špičatou špičkou oživí váš look, aniž by ve výsledku působil lacině. Představují tak zajímavou obměnu tradičních modelů s přidanou dávkou elegance. Klasický černý model hledejte u značky Prada. Hravější variace si můžete pořídit u Bronx nebo Dior.

  Zdroj: Prada, Bronx, Dior

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, Instagram

  Je čas najít v sobě vnitřního kovboje. Divoký západ dominuje přehlídkovým molům

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.