Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrhář a rapper Pharrell Williams odhalil v úterý svou třetí kolekci pro luxusní módní dům Louis Vuitton. Potvrdil tak opět, že hodlá do vysoké módy přinášet typicky americké a hip hop prvky. Tentokrát si ale za téma zvolil divoký západ. Zaměřil se proto nejen na kůži, denim a semiš, ale také pracovní oblečení. Na pomoc si přizval i zástupce domorodých národů Dakota a Lakota.

  Nejnovější pánská kolekce Louis Vuitton představuje vše, co je typické nejen pro francouzskou luxusní značku, ale také jejího současného kreativního ředitele Pharrella Williamse. Odehrála se totiž na pozadí divokého západu. Stěny přehlídkového mola totiž tvořily obrovské fotografie státu Virginie, odkud také slavný zpěvák a rapper pochází. Kovbojskou tematikou tak Williams odkázala nejen na své kořeny a Ameriku, ale také cestování, tedy srdce Louis Vuitton.

  Zároveň tím návrhář pokračuje ve svém módním rukopisu, který zahájil už loni při svém návrhářském debutu. Do vysoké módy totiž vnáší typicky americké i hip hop prvky. V kolekci, zakončující první den letošního Pařížského týdne módy, pak podtrhl především denim a pracovní looky. Dává tedy smysl, že si na pomoc přizval také značku Timberland. Na spolupráci s ní pak Williams poukázal už před samotnou show.

  Zdroj: Reuters

  Výsledkem módního partnerství je série trendy „pracovních“ bot. Nejedná se ovšem o jedinou spolupráci v nejnovější podzimní kolekci Louis Vuitton. Williams si totiž na pomoc přizval také umělce z domorodých národů Dakota a Lakota. Nejen, že doprovodili přehlídku svými hlasy, podíleli se také například na zdobení ikonické tašky Speedy. Na její messenger i cestovní variantu tak našili typickou Dakota květinu, symbolizující kořeny přírody.

  Hlavní roli hrála textura. Vynikla za pomocí teplých odstínů i zářivé tyrkysové

  Atmosféru divokého západu pak nevytvořily pouze zmíněné spolupráce, ale především samotné looky. Jak se dalo očekávat, vévodily jim především kousky z denimu, kůže, flanelu nebo semiše. Kovbojské téma pak Williams zachytil především pomocí textur. Nebál se je ovšem propojit s prvky typickými pro luxusní francouzskou značku, jako je například známý kostkovaný vzor Damier. Návrhům nechyběla také řádná nálož nášivek nebo perel.

  Dalšími klíčovými elementy byly samozřejmě dlouhé třásně, velké kožené pásky nebo doplňky ve výrazné tyrkysové barvě. Většina návrhů se ovšem nesla v teplých odstínech hnědé nebo oranžové, jen občas protnuté zářivě bílou nebo černou. „Jsme světovou luxusní cestovní značkou. Předpokládá se proto, že nás vezmu na různá místa a budu vyprávět jejich příběhy,“ zdůvodnil pak na konci přehlídky volbu svého tématu Pharrell Williams.

  Zdroje: WWD, L’Officiel, Hypebeast, Instagram, YouTube, Reuters

  Foto:Reuters

  Louis Vuitton odstartoval Pařížský týden módy. Pharrell Williams vyrazil na divoký západ

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.