More

  Říká se, že podle toho, co má člověk na sobě, o něm hodně vypovídá, a rčení rozhodně platí i pro postavy Bílého lotosu. Jejich hodinky až neuvěřitelně dobře odpovídají jejich identitě. Od finančníka Camerona Sullivana (Theo James), který nosí Rolexky, až po nenápadného technologického magnáta Ethana Spillera (Will Sharpe), který je vybaven chytrými hodinkami.

  Dominic di Grasso: Panerai Submersible Quarantaquattro Goldtech Oro Carbo

  Foto: HBO, Panerai

  Dominic di Grasso, kterého hraje herec Michael Imperioli, má starostí nad hlavu. Velkolepý hollywoodský producent má několik démonů, které skrývá. Je závislý na sexu, prožívá krizi středního věku, opustila ho manželka a on se to celé snaží zoufale napravit. Moc mu to ale nejde. Když se v nóbl letovisku stane terčem dvou dívek, vidíme, jak se snaží vyhnout svým pudům. Je to muž, který si zoufale přeje být respektován, ale vede dvojí život.

  Jeho volba hodinek tedy odpovídá jeho křehké existenci. Panerai Submersible Quarantaquattro Goldtech Oro Carbo v hodnotě 31 800 dolarů přesně odrážejí jeho dobře situovaný životní styl a zároveň dávají najevo, že je mužem, který má svůj osud ve svých rukou. Hodinky mají 44 mm a jsou vyrobeny z patentovaného zlata GoldTech značky Panerai, což je typ zlata s podílem mědi, který nabízí intenzivní červený odstín. Rozhodně se jedná o hodinky, které mají být vidět.

  Jsou to však také hodinky pro drsné chlapy. Tyto automatické mechanické potápěčské hodinky na pryžovém řemínku s vodotěsností přibližně 300 metrů jsou vybaveny třídenní rezervou chodu a zařízením Incablock proti otřesům, které zabraňuje poškození strojku v případě, že se s hodinkami o něco výrazněji narazíte.

  Ethan Spiller: TAG Heuer Connected

  Foto: HBO, TAG Heuer Connected

  Ethan, kterého hraje Will Sharpe, je chlapík, který na sebe nevezme téměř nic jiného než šortky a tričko. Je to miliardář, který vydělal své jmění v oblasti technologií, a proto nepřekvapivě nosí chytré hodinky TAG Heuer Connected. Je také vášnivým běžcem, který vždy časně ráno vyběhne přímo z postele dlouho předtím, než se jeho žena vůbec probudí.

  Dává smysl, že se rozhodl pro poměrně nenápadného, praktického a funkčního náramkového společníka za 1800 dolarů. Je vybaven sportovní aplikací pro běh, jízdu na kole, plavání, fitness a golf. Má stopky, časovač a budík. A pro muže, jako je Ethan, který prochází krizí identity, nabízejí hodinky několik různých ciferníků pro neustále se měnící nálady.

  Daphne Sullivan: Cartier Tank Louis Cartier

  Foto: HBO, Cartier

  Může působit jako typ z reality show „Žena v domácnosti“, ale postava Daphne Sullivan v podání herečky Meghann Fahy není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Předvádí se jako neutrálně přátelská, dobromyslná a dobře situovaná žena, která je zdánlivě šťastně vdaná za finančníka, jenž jí zajišťuje velmi pohodlný životní styl. V průběhu seriálu se ukáže, že je mnohem chytřejší a důvtipnější, než dává najevo. Ví o manželových nevěrách a nehraje si na oběť. Chce se mu pomstít.

  Co má tedy její Cartier Tank Louis Cartier za 10 700 dolarů společného s hodnocením této postavy? Nadčasová klasika naznačuje, že zná svou roli privilegované a dobře vychované ženy. Jsou to hodinky, které dobře fungují v jakémkoli kruhu, ale zároveň naznačují úroveň sofistikovanosti a nenápadné elegance.

  Jsou diskrétní a zároveň naznačují určitou úroveň bohatství ve správném prostředí. Ideální pro někoho, jako je paní Sullivan, kdo se snaží udržet si zdání prostřednictvím společenských norem staré školy a přitom si diskrétně udržet svou moc způsobem, který je rozhodně v souladu s myšlením ženy 21. století.

  Cameron Sullivan: Rolex Submariner ‘Smurf’

  Foto: HBO, Rolex

  Bylo by divné, kdyby se Cameron Sullivan neproháněl po Sicílii s těmi nejbravurnějšími hodinkami ze všech. Hodinky Rolex Submariner „Smurf“ Ref. 116619LB, vyřazený model, který se v současnosti na sekundárním trhu prodává za 43 000 dolarů, byl uveden v roce 2008 u příležitosti 100. výročí založení společnosti Rolex. Jedná se o první model Submariner, který má pouzdro a náramek ze zvýšeného 18karátového bílého zlata. Má modrý číselník a modrý rámeček Cerachrom, což je důvodem jeho přezdívky „Šmoula“ v odkazu na kreslený film.

  Sullivan, kterého hraje Theo James, je bohatý, pohledný a charismatický. Přesto si stále potřebuje vynutit, že je „ten pravý“. Proto jsou pro něj tyto hodinky tak vhodné. Všichni znají Rolexky, takže každý, s kým se setká, bude vědět, že je dost zámožný na to, aby si je mohl koupit. Jejich modrý ciferník a rámeček přímo křičí, aby si jich někdo všiml. A ti, kdo sledují hodinky, budou přesně vědět, jakou mají cenu.

  „Mám peníze, zlato. To je jediná věc, kterou mám,“ říká Sullivan ve třetí epizodě dvojici dívek, které přizval ke stolu.

  Quentin: Rolex Datejust

  Foto: HBO, Rolex

  Quentin, anglický emigrant, který tráví dovolenou se svými přáteli a synovcem Jackem (Leo Woodall), je temná postava. Není zcela jasné, odkud pochází jeho bohatství, ale tvrdí, že zdědil palác v Palermu po svém dědečkovi. Zůstává mu na krku údržba a daně ze stárnoucího a velkolepého majetku.

  Je bohatý majetkem, ale chudý penězi? To není jasné. Před finálem sezóny se diváci domnívají, že postava, kterou hraje Tom Hollander, by mohla být nájemným vrahem najatým manželem Jennifer Coolidge, aby se dostal k jejímu bohatství. V každém případě se snaží, aby ho všichni považovali za bohatého a zároveň na sebe neupoutával příliš pozornosti.

  Jeho hodinky Rolex Oyster Perpetual Datejust jsou pak ideální volbou. Na sekundárním trhu stojí 10 300 dolarů. Nejsou nijak zvlášť nápadné. Model z nerezové oceli s bílým ciferníkem je pro tuto jet-set enklávu spíše podružný.

  Zdroj: RobB Report, HBO, Rolex, Cartier, TAG Heuer, Panerai

  Jak kostýmní výtvarník Alex Bovaird zcela vystihl charaktery postav Bílého lotosu ve spojení s jejich hodinkami

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.