Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Říká se, že podle toho, co má člověk na sobě, o něm hodně vypovídá, a rčení rozhodně platí i pro postavy Bílého lotosu. Jejich hodinky až neuvěřitelně dobře odpovídají jejich identitě. Od finančníka Camerona Sullivana (Theo James), který nosí Rolexky, až po nenápadného technologického magnáta Ethana Spillera (Will Sharpe), který je vybaven chytrými hodinkami.

  Dominic di Grasso: Panerai Submersible Quarantaquattro Goldtech Oro Carbo

  Foto: HBO, Panerai

  Dominic di Grasso, kterého hraje herec Michael Imperioli, má starostí nad hlavu. Velkolepý hollywoodský producent má několik démonů, které skrývá. Je závislý na sexu, prožívá krizi středního věku, opustila ho manželka a on se to celé snaží zoufale napravit. Moc mu to ale nejde. Když se v nóbl letovisku stane terčem dvou dívek, vidíme, jak se snaží vyhnout svým pudům. Je to muž, který si zoufale přeje být respektován, ale vede dvojí život.

  Jeho volba hodinek tedy odpovídá jeho křehké existenci. Panerai Submersible Quarantaquattro Goldtech Oro Carbo v hodnotě 31 800 dolarů přesně odrážejí jeho dobře situovaný životní styl a zároveň dávají najevo, že je mužem, který má svůj osud ve svých rukou. Hodinky mají 44 mm a jsou vyrobeny z patentovaného zlata GoldTech značky Panerai, což je typ zlata s podílem mědi, který nabízí intenzivní červený odstín. Rozhodně se jedná o hodinky, které mají být vidět.

  Jsou to však také hodinky pro drsné chlapy. Tyto automatické mechanické potápěčské hodinky na pryžovém řemínku s vodotěsností přibližně 300 metrů jsou vybaveny třídenní rezervou chodu a zařízením Incablock proti otřesům, které zabraňuje poškození strojku v případě, že se s hodinkami o něco výrazněji narazíte.

  Ethan Spiller: TAG Heuer Connected

  Foto: HBO, TAG Heuer Connected

  Ethan, kterého hraje Will Sharpe, je chlapík, který na sebe nevezme téměř nic jiného než šortky a tričko. Je to miliardář, který vydělal své jmění v oblasti technologií, a proto nepřekvapivě nosí chytré hodinky TAG Heuer Connected. Je také vášnivým běžcem, který vždy časně ráno vyběhne přímo z postele dlouho předtím, než se jeho žena vůbec probudí.

  Dává smysl, že se rozhodl pro poměrně nenápadného, praktického a funkčního náramkového společníka za 1800 dolarů. Je vybaven sportovní aplikací pro běh, jízdu na kole, plavání, fitness a golf. Má stopky, časovač a budík. A pro muže, jako je Ethan, který prochází krizí identity, nabízejí hodinky několik různých ciferníků pro neustále se měnící nálady.

  Daphne Sullivan: Cartier Tank Louis Cartier

  Foto: HBO, Cartier

  Může působit jako typ z reality show „Žena v domácnosti“, ale postava Daphne Sullivan v podání herečky Meghann Fahy není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Předvádí se jako neutrálně přátelská, dobromyslná a dobře situovaná žena, která je zdánlivě šťastně vdaná za finančníka, jenž jí zajišťuje velmi pohodlný životní styl. V průběhu seriálu se ukáže, že je mnohem chytřejší a důvtipnější, než dává najevo. Ví o manželových nevěrách a nehraje si na oběť. Chce se mu pomstít.

  Co má tedy její Cartier Tank Louis Cartier za 10 700 dolarů společného s hodnocením této postavy? Nadčasová klasika naznačuje, že zná svou roli privilegované a dobře vychované ženy. Jsou to hodinky, které dobře fungují v jakémkoli kruhu, ale zároveň naznačují úroveň sofistikovanosti a nenápadné elegance.

  Jsou diskrétní a zároveň naznačují určitou úroveň bohatství ve správném prostředí. Ideální pro někoho, jako je paní Sullivan, kdo se snaží udržet si zdání prostřednictvím společenských norem staré školy a přitom si diskrétně udržet svou moc způsobem, který je rozhodně v souladu s myšlením ženy 21. století.

  Cameron Sullivan: Rolex Submariner ‘Smurf’

  Foto: HBO, Rolex

  Bylo by divné, kdyby se Cameron Sullivan neproháněl po Sicílii s těmi nejbravurnějšími hodinkami ze všech. Hodinky Rolex Submariner „Smurf“ Ref. 116619LB, vyřazený model, který se v současnosti na sekundárním trhu prodává za 43 000 dolarů, byl uveden v roce 2008 u příležitosti 100. výročí založení společnosti Rolex. Jedná se o první model Submariner, který má pouzdro a náramek ze zvýšeného 18karátového bílého zlata. Má modrý číselník a modrý rámeček Cerachrom, což je důvodem jeho přezdívky „Šmoula“ v odkazu na kreslený film.

  Sullivan, kterého hraje Theo James, je bohatý, pohledný a charismatický. Přesto si stále potřebuje vynutit, že je „ten pravý“. Proto jsou pro něj tyto hodinky tak vhodné. Všichni znají Rolexky, takže každý, s kým se setká, bude vědět, že je dost zámožný na to, aby si je mohl koupit. Jejich modrý ciferník a rámeček přímo křičí, aby si jich někdo všiml. A ti, kdo sledují hodinky, budou přesně vědět, jakou mají cenu.

  „Mám peníze, zlato. To je jediná věc, kterou mám,“ říká Sullivan ve třetí epizodě dvojici dívek, které přizval ke stolu.

  Quentin: Rolex Datejust

  Foto: HBO, Rolex

  Quentin, anglický emigrant, který tráví dovolenou se svými přáteli a synovcem Jackem (Leo Woodall), je temná postava. Není zcela jasné, odkud pochází jeho bohatství, ale tvrdí, že zdědil palác v Palermu po svém dědečkovi. Zůstává mu na krku údržba a daně ze stárnoucího a velkolepého majetku.

  Je bohatý majetkem, ale chudý penězi? To není jasné. Před finálem sezóny se diváci domnívají, že postava, kterou hraje Tom Hollander, by mohla být nájemným vrahem najatým manželem Jennifer Coolidge, aby se dostal k jejímu bohatství. V každém případě se snaží, aby ho všichni považovali za bohatého a zároveň na sebe neupoutával příliš pozornosti.

  Jeho hodinky Rolex Oyster Perpetual Datejust jsou pak ideální volbou. Na sekundárním trhu stojí 10 300 dolarů. Nejsou nijak zvlášť nápadné. Model z nerezové oceli s bílým ciferníkem je pro tuto jet-set enklávu spíše podružný.

  Zdroj: RobB Report, HBO, Rolex, Cartier, TAG Heuer, Panerai

  Jak kostýmní výtvarník Alex Bovaird zcela vystihl charaktery postav Bílého lotosu ve spojení s jejich hodinkami

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.