Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Není žádným tajemstvím, že vlastnit kabelku Dior je určitým symbolem exkluzivního statusu, který často přesahuje samotnou módu. Pro mnohé se proto francouzský dům stává počáteční zastávkou při hledání první investice do světa luxusu. Jasnou volbou se zdá být ikona jménem Lady Dior, nicméně značka pravidelně přichází také s novinkami nebo aktualizovanými verzemi klasických modelů, které jsou možná o něco méně masově populární, ale stejně oslnivé.

  Miss Dior

  Miss Dior je čerstvou novinkou minulého měsíce. Dům ji uvedl během pařížského týdne módy, a to přímo v den přehlídky. Momentálně na jejich internetových stránkách probíhá exkluzivní online pre-launch. Jedná se o větší sestru Miss Dior Mini a zatím je dostupná v černé, bílé a růžové barvě. Má nestárnoucí obdélníkový tvar a je vyrobena z jehněčí kůže s použitím ikonického prošívaného vzoru Cannage. Má klopu obohacenou o kultovní D.I.O.R. přívěsek. Uvnitř ukrývá dvě hlavní přihrádky a kapsu na zip. Výrazným prvkem je také kožená horní rukojeť, kterou lze při nošení doplnit odnímatelným řetízkovým popruhem s koženou částí. Kabelka vás v současném předprodejním období vyjde na 86 tisíc korun.

  Zdroj: Dior

  Verdikt?

  Myslíme si, že časem se Miss Dior stane nedílnou součástí kabelkové síně slávy! Kombinace jednoduchého obdélníkového tvaru a designových prvků převzatých od legendární Lady Dior z ní činí snadno nadčasový a na první pohled zamilovatelný kousek. Nabízí také plnohodnotné funkční využití díky rukojeti a odnímatelnému popruhu. Poslouží vám jako kabelka přes rameno, cross-body i do ruky. Má dostatečně velký vnitřní prostor pro všechny nezbytnosti. Zatím jsme ji zahlédli hlavně na nedávné Dior přehlídce pro jaro/léto 2024 u francouzské influencerky Leny Mahfouf nebo u Jisoo z Blackpink.

  Saddle Bag

  Saddle Bag, poprvé uvedená na přehlídce jaro/léto 2000 pod tehdejší taktovkou Johna Galliano, je stále relevantní součástí kabelkové selekce Dior. Pomyslný oficiální souhlas stát se it-bag své doby jí nedal nikdo jiný než Carrie Bradshaw ve třetí sérii seriálu Sex ve městě. Má atypický a jedinečný zaoblený tvar připomínající koňské sedlo. Skvěle padne do ruky nebo na rameno díky hlavnímu koženému řemínku zakončenému po obou stranách písmeny CD. K němu můžeme přidat ještě jeden, který je tenký, nastavitelný a odnímatelný. Dominantou je rovněž visící písmeno D. Kabelka se uzavírá magnetickým páskem a uvnitř má jednu hlavní přihrádku a kapsu na zip. Má mnoho barevných a materiálových variant. Samozřejmostí jsou provedení z telecí kůže, kromě toho najdete i interpretace s legendárními vyšívanými motivy Dior Oblique, Petites Fleurs nebo Plan de Paris. U některých se nabízí také možnost personalizace v podobě přidání iniciál nebo libovolného textu zdarma. Online je k dispozici klasická a mini verze. Černá v základní velikosti stojí 96 tisíc korun.

  Zdroj: Dior

  Verdikt?

  Málokteré modely mají takovou moderní relevanci jako 23 let stará Saddle Bag. Pomalu se stává sběratelským artiklem a na některých re-sell platformách lze najít různé starší speciální edice s cenovkou převyšující 220 tisíc korun. Její ikonický tvar je rozpoznatelný již z dálky. Můžete sáhnout po modernějších verzích, které jsou každou sezónu aktualizovány, nebo si najít originální model z éry Y2K. Během její více než dvacetileté existence jsme ji spatřili všude, avšak nedávno se objevila v ruce Kim Kardashian nebo Romee Strijd.

  Zdroje: Dior, Who What Wear, PurseBlog, Instagram, Farfetch, Vestiaire Collective

  It-bags jako investice: Které modely od Dior se vyplatí?

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.