Jistě jste onen velký trend zaznamenali. Celosvětová pandemie módy z přelomu tisíciletí válcuje nejen týdny módy, sociální sítě, ale i ulice všech měst. V #y2k si libují celebrity, influenceři i široká veřejnost. A není divu! Klíčovým prvkem všech looků je totiž pohodlí a komfort. Co je totiž pohodlnější než baggy džíny a „obyčejné“ sneakers? Pohodlně se usaďte, pusťte si Britney Spears a nechte se unést vlnou nezkrotitelné Y2K obsese.

@ronhiree Last outfits >>> #y2k #y2koutfits #fyp #mostviralvideo ♬ Players – DJ Smallz 732 – Jersey Club Remix – Coi Leray

Jak jsme již zmínili, tajnou přísadou nesmrtelného stylu je pohodlí. Pokud se v outfitu cítíte dostatečně komfortně, nic pro vás nebude překážkou. Baggy kalhoty, oversized svršky, sexy topy a futuristické tenisky nesmí chybět v žádném looku.

Globální mash-up v nultých letech prolínal vintage styly a etnické aspekty s celým spektrem hudebních kultur. Y2K zprvu ovlivňovala hip-hopová scéna. Nejvíce si však styl oblíbila začínající popová éra. Setkáte se s ním v téměř každém hudebním klipu.

@andy.00s Qué tal el outfit 🔥 #y2k #outfity2k ♬ In Da Club – 50 Cent

Dost bylo vysvětlování! Jak tuto klasiku užít v praxi? S tím vám pomohou sociální sítě. Inspirace je tedy víc než dost. Největšími průkopníky Y2K jsou módní domy Diesel, Balenciaga nebo Alexander Wang. Jednotlivé kousky pak najdete u většiny high-end brandů. Značky, tak na vracející se módní výstřelky reagovaly velmi rychle. Hledáte-li ale label, který se na Y2K doslova zaměřuje, budete unešení kolekcemi Juicy Couture.

TOP 5 must – have trendů, které v šatníku nesmí chybět

Představujeme vám kousky, které jsou pro ovládnutí staronového stylu nezbytné. Y2K je genderově neutrální, proto považujeme většinu kousků za unisex. Fantazii se meze nekladou, jakkoliv se tedy neomezujte.

Baggy pants

Balenciaga to jistí. Má velmi pestrý výběr jak barev, tak  materiálů.

Foto: Balenciaga

Top

Velkým hitem se stal legendární top, který má na svém kontě módní dům Diesel v čele s Glennem Martensem.

Foto: Diesel

Sneakers

Zde přijde vhod kolaborace Miu Miu X New Balance. Čistě devadesátkový vzhled celému looku dodává ten správný dojem.

@mbisxo miu miu x new balance #fyp #viralvideo ♬ original sound – 🧛🏿

Hoodie

Po mikině se doporučujeme poohlédnout u Maison Margiela.

Foto: Maison Margiela

Bag

Look dotáhnete k dokonalosti s jakoukoliv vintage Saddle Bag. Online ji seženete na webu Farfetch.

@break.archive Which one would you pick? All available to shop online now 🫶🏻 #vintagehandbag #vintagedior #diorsaddle ♬ original sound – break.archive

Veškeré outfity můžete doplnit výraznými šperky. Vhod přijdou chains i korále typu Vivienne Westwood. U pokrývek hlavy se meze nekladou, sázka na jistotu jsou kšiltovky Adidas X Gucci. Nezapomeňte na sluneční brýle! Důležitý je pouze sportovní vzhled. Pokud stále hledáte nějaký extra doplněk, volně si uvažte kravatu. Bude to vypadat perfektně. Nakonec přidáváme instagramový profil německého influencera, který jakoby z nultých let utekl.

Zdroj: Instagram, TikTok

Módní scénu zasáhl návrat do nultých let. Velký průvodce Y2K stylem