Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Na sociálních sítích se objevily fotky, které prozrazují, že v nové sérii Just Like That Carrie Bradshaw projeví sympatie ke svému bývalému milenci Aidanovi. Pokud si chcete zkrátit čekání, vypravte se na nákupy. Prozradíme vám, kde sehnat ty nejlepší kousky, které Carrie i její přítelkyně vynesly za celou dobu natáčení.

  Fendi Baguette

  It’s not a bag, it’s a Baguette! Citát, který známe všichni. Řekla ho sama Carrie, když ji obklopila skupina mladých dívek, obdivující její fialovou, flitrovanou kabeleku. Baguettku seženete v online storu StockX. Cena kolísá kolem 9 000 EUR a dostupnost je velmi omezená.

  @villandryluxe Fendi #fendi#baguette#baguettebag ♬ original sound – VILLANDRY LUXE

  Louis Vuitton Denim Bag

  Kdo by si nepamatoval scénu, kdy Carrie své asistentce Luise darovala kabelku z denimové kolekce od Vuittona. Celá řada denimových kousků vyšla v roce 2005. Nyní je takřka nesehnatelná. Pouze pár modelů nabízí obchod Farfetch, kde všechny dostupné „klenoty“ startují na ceně 3 000 EUR.

  Foto: Farfetch

  Gucci Belt Bag

  Nesmrtelný vintage skvost. Taška je vhodná na všední nošení, což potvrdila i Carrie. V seriálu jste ji mohli spatřit hned několikrát, nejčastěji při obědových setkáních všech čtyř hrdinek. Podobnou kabelku má ve své aktuální nabídce Gucci i nyní. Pokud ale prahnete po původní verzi, poohlédněte se po vintage shopech typu Depop nebo Grailed.

  Dior Saddle

  Nebyla by to Carrie, kdyby ji v šatníku chyběla ikonická Saddle Bag. Krásku navrhl John Galliano v roce 2000. Debutoval v té době zcela novou sérii všech Saddle Bags. Nejvíce kabelek této doby najdete na 1stDibs. Ceny startují na 2 000 EUR.

  Manolo Blahnik

  Španělský návrhář s českými kořeny. Manolo obouval Carrie po celou dobu natáčení. Díky seriálu se stal populárním po celém světě. Jeho ikonické, královsky modré střevíce má v buticích ve stálé nabídce. Blahnik na svém online shopu nabízí doručování do Česka, jde tedy o nejjednodušeji sehnatelný kousek z celého článku.

  @nycfashiongal Just another episode of me living my Carrie Bradshaw life #satc #justlikethat #carriebradshaw #manoloblahnik #newyorkcity #nycgirl #fyp ♬ Self love by Carrie Bradshaw – Gal Matza

  Birkin Bag

  Bez Birkiny by se to neobešlo. Samantha se do ní zamilovala na první pohled. Už tehdy se musela zapsat na waiting list, nakonec ji však dostala! Měla velké štěstí, že v době, kdy se seriál natáčel, byla její cena 4 000 USD. Dnes stejnou kabelku na Farfetch pořídíte za 20 000 EUR.

  Foto: Farfetch

  Vivienne Westwood wedding dress

  Původně se Carrie chtěla zahalit do obyčejných šatů z butiku, ale po focení svatebních šatů pro Vogue ji sama Vivienne své šaty zaslala. Shodou náhod tyto krásky na přehlídce předvedla česká modelka Simona Krainová. Stejné si budete muset nechat ušít na míru, šaty podle dostupných informací nikdy nebyly k dostání.

  @capucinetissot ♬ son original – capucinetissot

  Eiffel Tower Bag by Timmy Woods

  Kabelku ve tvaru Eiffelovy věže vytvořil americký designer Timmy Woods. Carrie ji vynesla v novém pokračování Just Like That, když jela do Paříže rozprášit svého zesnulého manžela. Eiffel Bag je na oficiálních stránkách Timmyho Wooda dostupná za 2 250 EUR.

  Foto: Timmy Woods

  Zdroj: Sex And The City, Just Like That, Instagram, TikTok

  Nezapomenutelné módní kousky podle Carrie Bradshaw. Připravte se na release Just Like That ve stylu

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.