Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Milovníci luxusního šampaňského značky Veuve Clicquot se mohou radovat. Mají totiž nyní možnost si svůj oblíbený nápoj užit i v o něco méně obvyklé formě. Návrhářka Stella McCartney, známá pro svou udržitelnou módu, se totiž rozhodla s firmou spolupracovat. Využila proto její hroznový a korkový odpad, ze kterého vytvořila řadu šesti produktů z veganské kůže. Její část představila v kolekci pro jaro příštího roku.

  Zcela bude ovšem nová kolekce v obchodech dostupná až od března. Náhražky opravdové kůže pak McCartney použila už dříve. Na její výrobu jí slouží například houby, banánové listy, mořské řasy nebo další organické materiály. Podle slavné návrhářky je pak výsledná veganská kůže nerozpoznatelná od té opravdové. Živočišné zemědělství má pak podle značky vytvářet na 11 až 17 procent emisí skleníkových plynů.

  Alternativní kůže nové generace Stelly McCartney nazvaná VEGEA je proto z 80 procent vytvořená z recyklovatelných, obnovitelných a rostlinných prvků. Stonky hroznů pak slavná značka získala z environmentálně certifikované vinice Grand Cru. Před 200 lety ji odkoupila Madama Clicquot, tedy zakladatelka luxusní značky šampaňského Veuve Clicquot. Firma je v současnosti stejně jako Stella McCartney součásti koncernu LVMH.

  Extra udržitelné modely kabelek Frayme můžete doplnit o stejně barevné sandálky Elyse

  „Hledala jsem spolupráci napříč různými průmysly uvnitř LVMH. Jednou jsem tedy jeho řediteli Bernardu Arnault sdělila, ať mi dá k dispozici jednu z jeho značek,“ popsala vznik řady návrhářka. Na Veuve Clicquot pak obdivovala nejen její feministickou minulost ale také vlastní udržitelné praktiky. Výsledkem spolupráce se tedy staly tři modely kabelek Frayme. Odhalená je prozatím jejich černá a světle kanárková verze.

  Zdroj: Stella McCartney

  Speciálním produktem je pak luxusní držák na šampaňské, který zároveň funguje jako klasická cross-body kabelka. Hodit se proto bude na stylové house party, na kterých nic jiného potřebovat nebudete. Součástí nové udržitelné řady jsou pak také dva páry sandálků Elyse na platformě, vyrobené z recyklovaného korkového odpadu. Dostupné jsou ve stejných barvách jako už zmíněné kabelky.

  Zdroj: Stella McCartney

  Zdroje: Stella McCartney, WWD, The Ethos, Instagram

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.