Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kombinace dlouhých splývavých šatů ve stříbrné, krémové a zlaté barvě, perlových a vyšívaných detailů i plochých sandálků přenesla diváky haute couture přehlídky Dior do starověké říše. Impozantní dojem podtrhovala také vyšívaná tapiserie s motivy dávných krajin i zvířat.

  Nejnovější haute couture přehlídku se Maria Grazia Chiuri rozhodla věnovat starověkým kulturám. Jejich motivy ovšem přenesla do současnosti a vytvořila tak moderní, ale elegantní bohyni. Do návrhů převážně v bílé, stříbrné, okrové a zlaté barvě totiž zapojila prvky jako kápě nebo pláště. Využila ovšem také siluetu románské tógy a střih látek spadajících modelkám přes ramena.

  Starověkou siluetu pak doplňovaly také baleríny a „románské“ sandálky. Modernnost ovšem kolekci dodávaly například motivy geometrických tvarů, různě střižené košile, klasické „Bar“ saka, dlouhé jednoduché kabáty nebo výrazné límečky. Eleganci návrhům dodávaly také večerní kousky zahrnující například dlouhé šaty s korálky a třpytivými nebo vyšívanými detaily. Podobný dojem vyvolávaly také dlouhé sukně doplněné o bavlněné košile.

  „Moje myšlenka se odvíjela od toho, že by kolekce měla být velice čistá, velice elegantní,“ okomentovala svou nejnovější kolekci Chiuri. Jako příklad uvedla speciální starou italskou metodu vyšívání známou jako sfilato. „I díky takovým metodám jsou jednotlivé kousky unikátní. Podobnou práci nenajdete kdekoli. Musíte ji cítit na svém těle, nestačí se na ni pouze dívat,“ doplnila návrhářka. Elegancí návrhů tedy navázala na tradici nastavenou už Christianem Dior.

  Inspiraci hledala Chiuri ve středomořské i indické kultuře, ale také řeckých bohyních

  Na starověké motivy odkazovala také nástěnka nápadů v zákulisí přehlídky. Inspiraci totiž brala například ze starodávné středomořské kultury, Anatolie nebo Indie. Byla proto také plná soch bohyní, jako je Artemis, Athéna, Ariadne nebo Diotima. Inspirace starověkem se objevila také na jedinečné tapiserii pověšené naproti sedícím divákům a za procházejícími modelkami. Navržená byla umělkyní Martou Roberti a ručně vyšívaná v ateliéru Chanakya v Bombaji.

  Jemné, volné a jednoduché návrhy a zmíněné doplňky, střihy i barvy tak vytvořily kolekci, která oslavuje nejen starověkou kulturu, ale také ženskou emancipaci. Chiuri tak opět umně propojila ženskou sílu i křehkost. Přehlídka se pak odehrávala na pozadí protestů, které propukly poté, co francouzská policie zastřelila neozbrojeného chlapce alžírského původu. „Jeho smrt je strašnou tragédií i lekcí pro nás, abychom si uvědomili, že nutně potřebujeme změnu,“ okomentovala událost italská návrhářka.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, AP, Instagram, YouTube

  Haute couture přehlídku věnoval Dior starověké eleganci, jednoduchosti i emancipaci žen

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.