Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Představte si svět módy jako scénu, kde se setkává umění, elegance a individualita. Za každým módním géniem stojí tajemná síla, která jim propůjčuje vizi a kreativitu, s názvem múza. Dokonalé tělo a smyslný výraz jsou pak jen začátkem. Za nezaměnitelnou módní kreací totiž stojí oslnivá aura inspirace. 

  Múzou se může stát modelka, herečka, popová ikona, ale také herec, model nebo zpěvák. Většinou jsme zvyklí na známé tváře z obrazovek, ne vždy je to ale nutností. Seznámíme vás proto s ikonickými celebritami i pomyslnými nováčky. Při bližším pohledu je až neuvěřitelné, jak dokonale múzy vykreslují pomyslné hodnoty jednotlivých módních domů.

  Pán temnot obdivuje modela Tyrone Dylan. Ikonická tvář otevírá téměř každé přehlídkové molo

  Model Tyrone Dylan oslovil několik modelingových agentur, ale žádná mu nevyhovovala. Na vlastní pěst tedy vyrazil do Paříže, kde se osobně seznámil s populárním návrhářem Rickem Owens. Ten ho okamžitě katapultoval na vrchol jeho kariéry a ihned odstartoval jeho éru slavného modela. Rick se s jeho osobností ztotožnil natolik, že ho v průběhu let obsazoval primárně do otevírání či uzavírání svých přehlídek.

  Zdroj: Rick Owens

  Netrvalo tedy dlouho a Tyrone se stal jednou z návrhářových největších múz. Pokud zamíříte například na jeho Instagram, zjistíte, že perfektně odpovídá všem pilířům značky Rick Owens. Vystupuje velmi avantgardně, nemá problém s nahotou a jeho výška podtrhuje ostře vyhlížející tvář. Díky tomu se nyní už slavný model do současnosti podílí i na samotné tvorbě nových kolekcí.

  Osudové setkání v nočním klubu. Značka Saint Laurent čerpá ze stylu Betty Catroux dodnes

  Yves Saint Laurent byl módním vizionářem, jehož tvůrčí proces byl často inspirován různými múzami. Mezi nimi nejvíce vynikala modelka Betty Catroux, která se tak stala jednou z nejvýznamnějších forem inspirace. Spojení obou osobností ovlivnilo módní svět tím, že přineslo nový, androgynní přístup k designu.

  Rozšiřoval totiž tradiční hranice ženského oblékání. Proto se do dnešních dob u slavného francouzského módního domu setkáváme s dámskými kostýmky i kabáty, které kdysi vycházely z pánských střihů a siluet. 

  Betty a Yves se pak poprvé potkali v pařížském nočním klubu Régine, ve kterém odstartovali svůj úzký vztah. Pokud se do zkoumání tvorby ikonického dua ponoříte ještě o něco hlouběji, pochopíte, jak i aktuální kolekce kopírují dnes už historické fotografie. 

  Azzedine Alaïa byl jako stvořený pro okouzlující Grace Jones. Stala se z nich kultovní dvojice

  Všichni známe ikonická dua, jako je Karl Lagerfled a Kristen Stewart. Gianni Versace a Naomi Campbell nebo Hubert de Givenchy s Audrey Hepburn. Ti všichni jsou opěvováni do dnešní doby. Málokdo si už ale vzpomene na úplně stejně vkusnou dvojici tuniského návrháře Azzedine Alaïa s jamajskou zpěvačkou, herečkou a modelkou Grace Jones.

  Zdroj: Grace Jones

  Nejikoničtější moment jejich přátelství vyvrcholil ve chvíli, kdy mistr módy Alaïa vytvořil šaty do „bondovky“ Vyhlídka na vraždu. Fiktivní postava May Day (Grace Jones) ve filmu vynesla několik jeho modelů. Samozřejmě ji pak ještě relativně nedávno oblékal také na její koncerty, které se mimochodem konají do dnes.

  Královna popu úderně odráží ducha samotné značky. Madonna a Jean Paul Gaultier jsou nerozlučná dvojice

  V dějinách módy existuje několik ikonických dvojicí. Jedna z nich se však vyčleňuje svou nekonvenčností a nepřehlédnutelným stylem. Jean Paul Gaultier a jeho múza Madonna jsou nerozlučně spojeni neustálou touhou překračovat hranice všeho očekávaného.

  Gaultierův alternativní přístup k módě a zpěvaččina posedlost narušováním společenských konvencí vytvořily energii, která se následně stala i kulturní záležitostí moderních módních dějin. 

  @the.baguetteboy Madonna looks iconic in Jean Paul Gaultier | ⭐️ #jeanpaulgaultier #madonna #fashion #mode #art #kunst #music #musik #popicon #icon #ambitiontour #amfargala #runway #metgala #metgala2018 #fakeb00b #fy #fyp #fypシ #viral #trends ♬ Smoked out Phonk – TREVASPURA

  Spolupráce obou talentovaných osobností začala už v 80. letech minulého století. Tehdy totiž Gaultier navrhl pro Madonnu ikonické kostýmy pro její turné „Blond Ambition“. Tyto looky, včetně ikonického korzetu s kužely, se následně staly symbolem celé tehdejší éry.

  Definují navíc spojení mezi uměním a módní avantgardou. Partnerství návrháře a jeho múzy pak pokračovalo i v dalších letech. Ať už ve vytváření odvážných scénických outfitů, nebo v navrhování kostýmů pro videoklipy a koncerty. 

  Zdroj: Instagram, TikTok

  Dokonalé tělo, smyslný výraz a nezaměnitelná aura. Seznamte se s múzami věhlasných designérů

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.