Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Poslední kodaňský týden módy se nesl v rozporuplném duchu. I když jsme se setkali s řadou okouzlujících kolekcí předních severských návrhářů, atmosféra akce se nesla ve zvláštním duchu. Ředitelka CPHFW totiž vyzvala přítomné a média, aby si uvědomili zodpovědnost za současnou klimatickou i humanitární krizi. Zmínila také nadcházející volby v USA i do Evropského parlamentu. Upozornila tím na aktuální negativní témata, čímž vykreslila i nádech většiny kolekcí.

  Kromě poměrně negativního začátku pak návštěvníky Copenhagen Fashion Week zklamalo zrušení přehlídky módního domu Ganni. Hlavní hvězda kodaňského týdne módy oznámila, že letos prezentovat nebude. Rozhodla se totiž finance raději věnovat do náboru mladých talentů a zkvalitnění používaných materiálů. Naštěstí ovšem na uplynulém týdnu módy zůstaly stálice, které nás každou sezónu překvapí něčím novým a zajímavým.

  Červený koberec a masivní lustry. ROTATE odkazuje na 50. léta 20. století

  Návrhářky značky ROTATE strávily několik dní v Knihovně kodaňského designu, kde se ponořily do 50. let minulého století a vybraly z něj ty nejoblíbenější detaily. Díky nim celá kolekce dostala ten správný nádech, který ještě umocnily červené koberce a honosné lustry. Zároveň ale neexistuje kolekce tohoto módního domu, která by nedávala průchod silnému sex appealu.

  Jinak tomu nebylo ani nyní. Hlavním poselstvím nejnovější kolekce však byla výrazná silueta. Všechny modelky ji nějakým způsobem podtrhly a daly na obdiv. Obě návrhářky značky ROTATE pak podle vlastních slov milují tvary módy 50. let, přičemž se je ovšem nebojí okořenit o moderní prvky.

  Herskind předvádí sofistikované kreace, čerpající z klasické literatury. Skandinávský minimalismus opět v hlavní roli

  Módní dům Herskind se pro změnu nechal unášet na vlně klasických střihů i materiálů. Jeho hlavní inspirací byla četba tradičních světových literálních děl. Propojil je ale také s postřehy z ulic Kodaně a dalších severských metropolí. Podle slov designéra se řada inspirovala i stylem dámských nadčasových módních ikon.

  Herskin si pohrává také s nejrůznějšími texturami a kombinuje k sobě padnoucí materiály. Například kožené kozačky s tvídovým kompletem proto působí neodolatelně. Nezapomenutelným doplňkem byly rovněž síťované balaclavy, které u několika looků tvořily pomyslnou třešničku na dortu.

  Zdroj: Herskind

  Han Kjøbenhavn expanduje do světa fotbalu. Kolekce Silence pramení z fotbalové posedlosti kreativního ředitele

  Kreativní ředitel značky Han Kjøbenhavn je od dob svého dospívání téměř fanatickým milovníkem fotbalu. Miluje jak samotnou hru, tak vše, co je s ní spojené. Svou lásku tak nechal proniknout i do nejnovější módní kolekce. Jeho fanoušci okamžitě zajásali, jelikož na podobnou chvíli čekali už dlouho.

  Streetwear, který Han Kjøbenhavn předvedl, navíc, podobně jako u dřívějších přehlídek, vychází ze sochařského umění. Nejnovější návrhy pak oba prvky propojují a snaží se je přenést do každodenního života. Setkáváme se proto s extra dlouhými rukávy, nabíranými rameny i robustní obuví. Některé looky zase boty zcela zakrývají pomocí „nekonečných“ kalhot.

  Kodaňský týden módy pohostil i Ukrajinu. Díky solidární fúzi měli na CPHFW prostor i východní designéři

  Kvůli trvající válce na Ukrajině není možné, aby stát pohostil vlastní týden módy. Dánsko proto projevilo solidaritu a ukrajinské designéry přivítalo na vlastní akci. Mezi nejvýraznější ukrajinské návrháře patří například brand KSENIASCHNAIDER.

  Značka odhalila kolekci s motivujícím názvem Příroda vždy zvítězí. Zkoumá totiž harmonické spojení mezi haute couture a syrovou krásou přírodního světa. Každý kousek oblečení představuje plátno propletené příběhy odolnosti a inspirované nekonečnou silou, kterou příroda vyzařuje.

  V nejnovější kolekci se proto setkáte s nařasenými materiály, oversized komplety a celou řadou neodolatelných šatů. Barevná paleta se drží spíše zemitějších odstínů, některé kousky ovšem září hned několika různými odstíny.

  Zdroj: UFW

  Zdroje: UFW, CPHFW, WWD, Instagram, YouTube

  Copenhagen Fashion Week highlights. Objevte nejdůležitější kolekce severských designérů

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.