Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Poslední kodaňský týden módy se nesl v rozporuplném duchu. I když jsme se setkali s řadou okouzlujících kolekcí předních severských návrhářů, atmosféra akce se nesla ve zvláštním duchu. Ředitelka CPHFW totiž vyzvala přítomné a média, aby si uvědomili zodpovědnost za současnou klimatickou i humanitární krizi. Zmínila také nadcházející volby v USA i do Evropského parlamentu. Upozornila tím na aktuální negativní témata, čímž vykreslila i nádech většiny kolekcí.

  Kromě poměrně negativního začátku pak návštěvníky Copenhagen Fashion Week zklamalo zrušení přehlídky módního domu Ganni. Hlavní hvězda kodaňského týdne módy oznámila, že letos prezentovat nebude. Rozhodla se totiž finance raději věnovat do náboru mladých talentů a zkvalitnění používaných materiálů. Naštěstí ovšem na uplynulém týdnu módy zůstaly stálice, které nás každou sezónu překvapí něčím novým a zajímavým.

  Červený koberec a masivní lustry. ROTATE odkazuje na 50. léta 20. století

  Návrhářky značky ROTATE strávily několik dní v Knihovně kodaňského designu, kde se ponořily do 50. let minulého století a vybraly z něj ty nejoblíbenější detaily. Díky nim celá kolekce dostala ten správný nádech, který ještě umocnily červené koberce a honosné lustry. Zároveň ale neexistuje kolekce tohoto módního domu, která by nedávala průchod silnému sex appealu.

  Jinak tomu nebylo ani nyní. Hlavním poselstvím nejnovější kolekce však byla výrazná silueta. Všechny modelky ji nějakým způsobem podtrhly a daly na obdiv. Obě návrhářky značky ROTATE pak podle vlastních slov milují tvary módy 50. let, přičemž se je ovšem nebojí okořenit o moderní prvky.

  Herskind předvádí sofistikované kreace, čerpající z klasické literatury. Skandinávský minimalismus opět v hlavní roli

  Módní dům Herskind se pro změnu nechal unášet na vlně klasických střihů i materiálů. Jeho hlavní inspirací byla četba tradičních světových literálních děl. Propojil je ale také s postřehy z ulic Kodaně a dalších severských metropolí. Podle slov designéra se řada inspirovala i stylem dámských nadčasových módních ikon.

  Herskin si pohrává také s nejrůznějšími texturami a kombinuje k sobě padnoucí materiály. Například kožené kozačky s tvídovým kompletem proto působí neodolatelně. Nezapomenutelným doplňkem byly rovněž síťované balaclavy, které u několika looků tvořily pomyslnou třešničku na dortu.

  Zdroj: Herskind

  Han Kjøbenhavn expanduje do světa fotbalu. Kolekce Silence pramení z fotbalové posedlosti kreativního ředitele

  Kreativní ředitel značky Han Kjøbenhavn je od dob svého dospívání téměř fanatickým milovníkem fotbalu. Miluje jak samotnou hru, tak vše, co je s ní spojené. Svou lásku tak nechal proniknout i do nejnovější módní kolekce. Jeho fanoušci okamžitě zajásali, jelikož na podobnou chvíli čekali už dlouho.

  Streetwear, který Han Kjøbenhavn předvedl, navíc, podobně jako u dřívějších přehlídek, vychází ze sochařského umění. Nejnovější návrhy pak oba prvky propojují a snaží se je přenést do každodenního života. Setkáváme se proto s extra dlouhými rukávy, nabíranými rameny i robustní obuví. Některé looky zase boty zcela zakrývají pomocí „nekonečných“ kalhot.

  Kodaňský týden módy pohostil i Ukrajinu. Díky solidární fúzi měli na CPHFW prostor i východní designéři

  Kvůli trvající válce na Ukrajině není možné, aby stát pohostil vlastní týden módy. Dánsko proto projevilo solidaritu a ukrajinské designéry přivítalo na vlastní akci. Mezi nejvýraznější ukrajinské návrháře patří například brand KSENIASCHNAIDER.

  Značka odhalila kolekci s motivujícím názvem Příroda vždy zvítězí. Zkoumá totiž harmonické spojení mezi haute couture a syrovou krásou přírodního světa. Každý kousek oblečení představuje plátno propletené příběhy odolnosti a inspirované nekonečnou silou, kterou příroda vyzařuje.

  V nejnovější kolekci se proto setkáte s nařasenými materiály, oversized komplety a celou řadou neodolatelných šatů. Barevná paleta se drží spíše zemitějších odstínů, některé kousky ovšem září hned několika různými odstíny.

  Zdroj: UFW

  Zdroje: UFW, CPHFW, WWD, Instagram, YouTube

  Copenhagen Fashion Week highlights. Objevte nejdůležitější kolekce severských designérů

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.