Více

  Sledujte nás na Instagramu

  I když se pozornost módního světa v současnosti upíná na blížící se svátky, známé značky jsou o krok napřed. Několik z nich totiž vydalo své pre-fall kolekce na příští rok. Stella McCartney se tentokrát nechala inspirovat peřím pestrobarevných ptáků. Značka Moschino se zase ohlédla do své minulosti. Ralph Lauren pak vydal aktuální řadu, která vznikla za pomocí speciální spolupráce.

  Módní dům Moschino se chystá na novou kapitolu. Nabízí „přechodnou“ kolekci

  Společnost Moschino se nadále vyrovnává se ztrátou svého nedávno jmenovaného kreativního ředitele Davide Renne. Po náhlé smrti návrháře prozatím jeho nástupce nebo nástupkyni nejmenovala. Pre-fall kolekci pro rok 2024 proto vytvořil kreativní tým módního domu. Návrhy proto pojal jako „přechodnou“ kapitolu značky. Využil směr, kterým se ubírala, ohlédl se ale také do minulosti samotné značky.

  Rozhodl se proto prozkoumat kořeny klasické Moschino ženy. V nejnovější řadě tak nechybí typický Moschino medvídek. Často se objevují také třásně, které k životu probouzí jinak nehybné trenčkoty nebo džínové bundy. Klíčovým prvkem jsou ale drobné a nečekané detaily. Příkladem je obtisk červené rtěnky na límci zářivě bílé pánské košile. Moschino zkrátka ví, jak překvapit.

  Stella McCartney opět oslavuje království zvířat. Tentokrát se inspirovala pestrobarevnými ptáky

  Letos se návrhářka, známá pro své udržitelné kolekce, zamilovala do koní. Věnovala jim proto také velkou část své tvorby. Zdá se ovšem, že příští rok by mohl patřit ptákům. Stella McCartney totiž do velké části outfitů z pre-fall kolekce 2024 zapojila detaily připomínající peří pestrobarevných papoušků. Vybrat si tak můžete z rudě červených šatů, které na dolním lemu rámuje luxusní „peří“. Kanárkově žluté šaty ho zase nechají vyniknout v elegantním rozparku.

  Inspirace ptačím světem pak mohla vést také k vytvoření nového udržitelného materiálu. Značka totiž představila BioPuff, tedy náhražku opravdového peří. Vyrobená je z rákosu z regenerativních mokřadů. Stella McCartney ji využila například pro polstrovanou verzi své populární kabelky Falabella. Výsledek je nejen lehký a nadýchaný, zároveň je odolný proti vodě. Jedná se tedy o perfektní volbu pro deštivé podzimní počasí.

  Zdroj: Stella McCartney

  Ralph Lauren si na pomoc přizval Naiomi Glasses. Inspirovala se svým řemeslem i původem

  Slavná značka Ralph Lauren je známá tím, že podtrhuje vše, co symbolizuje severní Ameriku. Dává tedy smysl, že se známý návrhář rozhodl do své dílny přizvat umělkyni Naiomi Glasses. Textilní umělkyně je jeho prvním hostem projektu Artist in Residency, který má za úkol darovat prostor tvůrcům věnujícím se starým technikám a metodám. Glassess pak do nové kolekce vložila svůj tradiční Najavo design a nechala v návrzích promluvit hluboké znalosti své rodiny. I když je kolekce aktuální, skvěle se bude hodit jistě i v příštím sychravém období.

  Zdroj: Ralph Lauren

  Zdroje: WWD, Russh, Verve Times, Instagram

  Co skrývá podzim příštího roku? Prozradily to nové kolekce Moschino, Stella McCartney i Ralph Lauren

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.