Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  I když se pozornost módního světa v současnosti upíná na blížící se svátky, známé značky jsou o krok napřed. Několik z nich totiž vydalo své pre-fall kolekce na příští rok. Stella McCartney se tentokrát nechala inspirovat peřím pestrobarevných ptáků. Značka Moschino se zase ohlédla do své minulosti. Ralph Lauren pak vydal aktuální řadu, která vznikla za pomocí speciální spolupráce.

  Módní dům Moschino se chystá na novou kapitolu. Nabízí „přechodnou“ kolekci

  Společnost Moschino se nadále vyrovnává se ztrátou svého nedávno jmenovaného kreativního ředitele Davide Renne. Po náhlé smrti návrháře prozatím jeho nástupce nebo nástupkyni nejmenovala. Pre-fall kolekci pro rok 2024 proto vytvořil kreativní tým módního domu. Návrhy proto pojal jako „přechodnou“ kapitolu značky. Využil směr, kterým se ubírala, ohlédl se ale také do minulosti samotné značky.

  Rozhodl se proto prozkoumat kořeny klasické Moschino ženy. V nejnovější řadě tak nechybí typický Moschino medvídek. Často se objevují také třásně, které k životu probouzí jinak nehybné trenčkoty nebo džínové bundy. Klíčovým prvkem jsou ale drobné a nečekané detaily. Příkladem je obtisk červené rtěnky na límci zářivě bílé pánské košile. Moschino zkrátka ví, jak překvapit.

  Stella McCartney opět oslavuje království zvířat. Tentokrát se inspirovala pestrobarevnými ptáky

  Letos se návrhářka, známá pro své udržitelné kolekce, zamilovala do koní. Věnovala jim proto také velkou část své tvorby. Zdá se ovšem, že příští rok by mohl patřit ptákům. Stella McCartney totiž do velké části outfitů z pre-fall kolekce 2024 zapojila detaily připomínající peří pestrobarevných papoušků. Vybrat si tak můžete z rudě červených šatů, které na dolním lemu rámuje luxusní „peří“. Kanárkově žluté šaty ho zase nechají vyniknout v elegantním rozparku.

  Inspirace ptačím světem pak mohla vést také k vytvoření nového udržitelného materiálu. Značka totiž představila BioPuff, tedy náhražku opravdového peří. Vyrobená je z rákosu z regenerativních mokřadů. Stella McCartney ji využila například pro polstrovanou verzi své populární kabelky Falabella. Výsledek je nejen lehký a nadýchaný, zároveň je odolný proti vodě. Jedná se tedy o perfektní volbu pro deštivé podzimní počasí.

  Zdroj: Stella McCartney

  Ralph Lauren si na pomoc přizval Naiomi Glasses. Inspirovala se svým řemeslem i původem

  Slavná značka Ralph Lauren je známá tím, že podtrhuje vše, co symbolizuje severní Ameriku. Dává tedy smysl, že se známý návrhář rozhodl do své dílny přizvat umělkyni Naiomi Glasses. Textilní umělkyně je jeho prvním hostem projektu Artist in Residency, který má za úkol darovat prostor tvůrcům věnujícím se starým technikám a metodám. Glassess pak do nové kolekce vložila svůj tradiční Najavo design a nechala v návrzích promluvit hluboké znalosti své rodiny. I když je kolekce aktuální, skvěle se bude hodit jistě i v příštím sychravém období.

  Zdroj: Ralph Lauren

  Zdroje: WWD, Russh, Verve Times, Instagram

  Co skrývá podzim příštího roku? Prozradily to nové kolekce Moschino, Stella McCartney i Ralph Lauren

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.