Kromě úmorných veder s sebou léto přináší mnohá další úskalí. Pokud se pravidelně holíte, pak je jedním z nich také výzva udržet vaši bikini line hladkou a nepodrážděnou. Jedná se totiž o velice citlivou oblast, která si vyžaduje jen tu nejopatrnější péči. Zjistěte proto, jak si úmorný proces tentokrát zpříjemnit.
Při spojení plavková sezóna se většině z nás nevybaví pouze sluncem prozářená pláž a zasloužený relax na pláži. Připomíná nám také méně veselé scénáře, například nevyhnutelné prodloužení času stráveného v koupelně. Holení intimní oblasti, takzvané bikini line, je totiž jedna z největších letních výzev. V případě, že proces neprovedete správně, riskujete podrážděnou pokožku a zarostlé chloupky. Se správnou rutinou se však letos podobným výsledkům vyhnete.
Zdroj: Unsplash
Samozřejmě je ovšem pouze na vás, zda se zmíněnou oblast rozhodnete holit. Pokud takový krok vynecháte, ušetříte si tím velkou nálož práce. V opačném případě ale můžete postupovat dle následujících tipů. Na první pohled se zdá, že je nejdůležitějším krokem samotný způsob odstraňování chloupků. Péče o bikini line se však neliší podle toho, zda zvolíte žiletku nebo raději vosk. Pustit se tak do ní může v podstatě každý.
Klíčem k hladké pokožce je exfoliace. Nezanedbejte ani after care
Nejvíce podstatným krokem holení intimních partií je ovšem exfoliace. Pokožku totiž potřebujete zbavit staré vrstvy a nečistot, aby se žiletka dostala co nejblíže k chloupkům. Jinak riskujete zmíněné zarostlé chloupky nebo nepříjemné „popálení“ žiletkou. Na exfoliaci myslete už několik dní před holením. Využívejte pouze jemné scruby nebo peelingy založené na hojivých látkách, jako je arganový či šípkový olej.
Zdroj: Dove, Havlíkova Apotéka
K holení přistupujte pouze na konci sprchy. V teplé vodě byste měli být nejméně 10 minut, aby pokožka změkla a vám se chloupky snáze odstraňovaly. Jemnou exfoliaci můžete provést i chvilku před holením. Důležité rovněž je, abyste vždy používali krém nebo gel na holení. Jinak si zcela jistě zajistíte nepříjemné svědění nebo dokonce pořezání. Lepší jsou také průhledné produkty, přes které „na práci“ pěkně vidíte.
Zdroj: Australian Bodycare, The Ordinary
Dermatologové rovněž doporučují, abyste se holili po směru růstu chloupků, nikoli proti. Stačit by vám měl také jeden tah žiletkou. Ta musí být vždy čistá a ostrá. měnit byste ji proto měli po každém pátém nebo sedmém použití. Žiletkou, nebo voskem, však proces nekončí. Podstatná je i následná after care. Na citlivou oblast naneste toner nebo sérum, určené pro zklidnění. Skvělým pečovatelem je třeba tea tree olej či glycolic acid.
Zdroj: Aveeno, Avène
Výsledek zakončete pořádným nánosem výživného a hojivého krému. Při jeho nákupu hledejte ingredience jako aloe vera, vitamin E nebo jojoba olej. Závěrečný postup pak opakujte až několik dní po holení, zvlášť pokud se i přes vaši péči objeví známky podráždění. Zakoupit můžete také speciální produkty bojující proti zarostlým chloupkům. Speciální tip na závěr se týká skladování žiletky, uchovávat byste ji totiž měli na suchém místě, abyste se vyhnuli rzi a nánosu nečistot.
@mi_elskincare #greenscreen welcome to shave school where i teach you all the steps for a smooth and bump free bikini line @La Roche-Posay ♬ original sound – Lara | mi-elskincare 💖
Zdroje: L’Officiel USA, Womens Health Mag, Instagram, TikTok