Do své nejnovější spolupráce se společnosti Chloé a Eres snažily vepsat také svůj dlouhodobý cíl. Vyrobily proto kolekci plavek, plážového oblečení a doplňků, které jsou nejen elegantní, ale také udržitelné.

Společnost Eres je zvyklá spolupracovat s ostatními značkami na jednorázových kolekcích. V minulosti svým zákazníkům nabídla například návrhy vytvořené společně se značkou Goussens, Rabih Kayrouz nebo dánskou firmou Scholl. Do letošní letní sezony se ovšem rozhodla vkročit společně s francouzskou společností Chloé. Obě pojí nejen jednoduchý a elegantní styl, ale také láska k životnímu prostředí.

Připravily proto kolekci plnou plavek a plážového oblečení, ale také doplňků, jako je klobouk, taška nebo sluneční brýle. Kromě udržitelných látek sdílejí návrhy také detaily typické pro Chloé. Na plavkách proto najdete ozdoby ve tvaru C, výšivky nebo ramenní volánky. „Máme stejné hodnoty femininity, lásku pro detail i kvalitní know-how,“ okomentovala spolupráci kreativní ředitelka Eres Marie-Paule Minchelli.

Zdroj: Eres

Nejnovější kolekce proto podle ní promluví „k moderním ženám, které oceňují přírodní materiály“. Na výrobu dlouhé sukně nebo košile totiž značky použily len. Jedná se o látku, která při zpracování „vyžaduje menší množství vody a vypouští do ovzduší méně skleníkových plynů“. Elegantní klobouk zase návrhářky vyrobily z recyklované organické bavlny. Kožené sandály a doplňky vytvořily za pomocí Leather Working Group propagující udržitelné praktiky.

Plavky vyrábí Eres ze speciálního udržitelného materiálu. Tašky zase doručí sociálně zodpovědná firma

Kromě toho také Eres na plavky použilo svou ikonickou látku nazvanou Peau douce, v překladu jemná kůže. Materiál produkuje italský výrobce, který využívá speciální přírodní polyamid extrahovaný z ricinového oleje. Poprvé látku představila společnost roku 2020. „Ukazují tím, že nejsou věrní pouze ženám, ale také životnímu prostředí, které všichni milujeme. Které je tím jediným, co umožňuje naši existenci,“ popsala kreativní ředitelka Chloé Gabriela Hearst.

Mezi nově představené doplňky letní kolekce patří také košíková taška s koženými držadly. Na její výrobě se zase společnosti rozhodly spolupracovat s keňským podnikem Mifuko, který je partnerem Chloé od roku 2021. Jedná se o organizaci, která svým pracovníkům zaručuje finanční nezávislost a férovou mzdu. Nové letní kolekce se pak fanoušci obou značek dočkají v pátek 5. května. Vybrat si budou moct z kousků v bílé, černé, hnědé a okrové barvě.

Zdroj: WWD, Fashion Network, Eres Paris Official, Twitter

Značky Chloé a Eres spojily síly. Vytvořily elegantní a udržitelné léto

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.