Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Do své nejnovější spolupráce se společnosti Chloé a Eres snažily vepsat také svůj dlouhodobý cíl. Vyrobily proto kolekci plavek, plážového oblečení a doplňků, které jsou nejen elegantní, ale také udržitelné.

  Společnost Eres je zvyklá spolupracovat s ostatními značkami na jednorázových kolekcích. V minulosti svým zákazníkům nabídla například návrhy vytvořené společně se značkou Goussens, Rabih Kayrouz nebo dánskou firmou Scholl. Do letošní letní sezony se ovšem rozhodla vkročit společně s francouzskou společností Chloé. Obě pojí nejen jednoduchý a elegantní styl, ale také láska k životnímu prostředí.

  Připravily proto kolekci plnou plavek a plážového oblečení, ale také doplňků, jako je klobouk, taška nebo sluneční brýle. Kromě udržitelných látek sdílejí návrhy také detaily typické pro Chloé. Na plavkách proto najdete ozdoby ve tvaru C, výšivky nebo ramenní volánky. „Máme stejné hodnoty femininity, lásku pro detail i kvalitní know-how,“ okomentovala spolupráci kreativní ředitelka Eres Marie-Paule Minchelli.

  Zdroj: Eres

  Nejnovější kolekce proto podle ní promluví „k moderním ženám, které oceňují přírodní materiály“. Na výrobu dlouhé sukně nebo košile totiž značky použily len. Jedná se o látku, která při zpracování „vyžaduje menší množství vody a vypouští do ovzduší méně skleníkových plynů“. Elegantní klobouk zase návrhářky vyrobily z recyklované organické bavlny. Kožené sandály a doplňky vytvořily za pomocí Leather Working Group propagující udržitelné praktiky.

  Plavky vyrábí Eres ze speciálního udržitelného materiálu. Tašky zase doručí sociálně zodpovědná firma

  Kromě toho také Eres na plavky použilo svou ikonickou látku nazvanou Peau douce, v překladu jemná kůže. Materiál produkuje italský výrobce, který využívá speciální přírodní polyamid extrahovaný z ricinového oleje. Poprvé látku představila společnost roku 2020. „Ukazují tím, že nejsou věrní pouze ženám, ale také životnímu prostředí, které všichni milujeme. Které je tím jediným, co umožňuje naši existenci,“ popsala kreativní ředitelka Chloé Gabriela Hearst.

  Mezi nově představené doplňky letní kolekce patří také košíková taška s koženými držadly. Na její výrobě se zase společnosti rozhodly spolupracovat s keňským podnikem Mifuko, který je partnerem Chloé od roku 2021. Jedná se o organizaci, která svým pracovníkům zaručuje finanční nezávislost a férovou mzdu. Nové letní kolekce se pak fanoušci obou značek dočkají v pátek 5. května. Vybrat si budou moct z kousků v bílé, černé, hnědé a okrové barvě.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Eres Paris Official, Twitter

  Značky Chloé a Eres spojily síly. Vytvořily elegantní a udržitelné léto

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.