Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Do své nejnovější spolupráce se společnosti Chloé a Eres snažily vepsat také svůj dlouhodobý cíl. Vyrobily proto kolekci plavek, plážového oblečení a doplňků, které jsou nejen elegantní, ale také udržitelné.

  Společnost Eres je zvyklá spolupracovat s ostatními značkami na jednorázových kolekcích. V minulosti svým zákazníkům nabídla například návrhy vytvořené společně se značkou Goussens, Rabih Kayrouz nebo dánskou firmou Scholl. Do letošní letní sezony se ovšem rozhodla vkročit společně s francouzskou společností Chloé. Obě pojí nejen jednoduchý a elegantní styl, ale také láska k životnímu prostředí.

  Připravily proto kolekci plnou plavek a plážového oblečení, ale také doplňků, jako je klobouk, taška nebo sluneční brýle. Kromě udržitelných látek sdílejí návrhy také detaily typické pro Chloé. Na plavkách proto najdete ozdoby ve tvaru C, výšivky nebo ramenní volánky. „Máme stejné hodnoty femininity, lásku pro detail i kvalitní know-how,“ okomentovala spolupráci kreativní ředitelka Eres Marie-Paule Minchelli.

  Zdroj: Eres

  Nejnovější kolekce proto podle ní promluví „k moderním ženám, které oceňují přírodní materiály“. Na výrobu dlouhé sukně nebo košile totiž značky použily len. Jedná se o látku, která při zpracování „vyžaduje menší množství vody a vypouští do ovzduší méně skleníkových plynů“. Elegantní klobouk zase návrhářky vyrobily z recyklované organické bavlny. Kožené sandály a doplňky vytvořily za pomocí Leather Working Group propagující udržitelné praktiky.

  Plavky vyrábí Eres ze speciálního udržitelného materiálu. Tašky zase doručí sociálně zodpovědná firma

  Kromě toho také Eres na plavky použilo svou ikonickou látku nazvanou Peau douce, v překladu jemná kůže. Materiál produkuje italský výrobce, který využívá speciální přírodní polyamid extrahovaný z ricinového oleje. Poprvé látku představila společnost roku 2020. „Ukazují tím, že nejsou věrní pouze ženám, ale také životnímu prostředí, které všichni milujeme. Které je tím jediným, co umožňuje naši existenci,“ popsala kreativní ředitelka Chloé Gabriela Hearst.

  Mezi nově představené doplňky letní kolekce patří také košíková taška s koženými držadly. Na její výrobě se zase společnosti rozhodly spolupracovat s keňským podnikem Mifuko, který je partnerem Chloé od roku 2021. Jedná se o organizaci, která svým pracovníkům zaručuje finanční nezávislost a férovou mzdu. Nové letní kolekce se pak fanoušci obou značek dočkají v pátek 5. května. Vybrat si budou moct z kousků v bílé, černé, hnědé a okrové barvě.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Eres Paris Official, Twitter

  Značky Chloé a Eres spojily síly. Vytvořily elegantní a udržitelné léto

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.