Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní společnost Gucci svoji cruise kolekci tentokrát z rodné Itálie přenesla do Jižní Koreji. V úterý ji totiž představila v historickém paláci Gyeongbokgung v Soulu. Zkombinovala v ní prvky připomínající samotné město, různé sporty, i vlastní ikonický styl.

  Volbou lokace své cruise kolekce podtrhla značka Gucci trend posledních let. Módní společnosti se totiž čím dál více propojují s korejskou kulturou. Důvodem jsou nejen čím dál více úspěšné korejské televizní show a pop hudba, ale také tamní rostoucí trh. Italský luxusní dům proto následoval kroky firem Louis Vuitton a Dior. Stejně jako ony se rozhodl své nejnovější návrhy milovníkům módy ukázat v Soulu.

  Runway umístila společnost do historického paláce Gyeongbokgung. Vytvořila tím kontrast mezi tisíciletým korejským dědictvím a nejmodernějšími módními trendy. Návrhy totiž zahrnovaly především inspiraci streetwearem a sportem. Jednotlivé looky tak byly doplněné například o sportovní brýle, potápěčské boty nebo kabelky ve tvaru skateboardu. Modelky se oblékly také do stylových neoprenů.

  Odkazovat měly na haenyeo, tedy jihokorejské potápěčky proslavené svým zkušeným lovením perel blízko ostrova Jeju. Podobné sportovní kousky ale zároveň doplňovala klasická italská elegance značky Gucci. Modelky tak například neoprenové topy doplnily o dlouhé sukně a bílé rukavičky. Uvolněný styl rozbily také luxusní kabelky, dlouhé minimalistické kabáty nebo výrazné pásky.

  Cruise kolekce oslavila také 25. výročí přítomnosti Gucci v Jižní Koreji

  Jednotlivé looky svou extravagancí vzdaly hold také eklektické subkultuře korejské mladé generace. Inspirace korejskou kulturou byla znát také ve volbě soundtracku. Show totiž doprovázely songy ze slavného korejského filmu Parasite nebo seriálu Squid Game. Společnost Gucci pak plánovala v paláci ze 14. století zorganizovat přehlídku už loni na podzim. Odvolat ji ale tehdy musela kvůli smrtelnému halloweenskému incidentu v Soulu.

  Přehlídky se pak zúčastnily také korejské celebrity, například zpěvačka K-pop skupiny NewJeans Hanni. Dorazila na ni ale také hvězda zmíněné show Squid Game Lee Jung-jae, která se také nedávno stala ambasadorkou Gucci. Cruise kolekce pak byla navíc speciální tím, že oslavila 25. výročí od toho, kdy italský módní dům v Jižní Koreji otevřel svoji první pobočku.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Značka Gucci se ve své cruise kolekci inspirovala trendy Soulu, vlastními archivy i sportem

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.