Módní společnost Gucci svoji cruise kolekci tentokrát z rodné Itálie přenesla do Jižní Koreji. V úterý ji totiž představila v historickém paláci Gyeongbokgung v Soulu. Zkombinovala v ní prvky připomínající samotné město, různé sporty, i vlastní ikonický styl.

Volbou lokace své cruise kolekce podtrhla značka Gucci trend posledních let. Módní společnosti se totiž čím dál více propojují s korejskou kulturou. Důvodem jsou nejen čím dál více úspěšné korejské televizní show a pop hudba, ale také tamní rostoucí trh. Italský luxusní dům proto následoval kroky firem Louis Vuitton a Dior. Stejně jako ony se rozhodl své nejnovější návrhy milovníkům módy ukázat v Soulu.

Runway umístila společnost do historického paláce Gyeongbokgung. Vytvořila tím kontrast mezi tisíciletým korejským dědictvím a nejmodernějšími módními trendy. Návrhy totiž zahrnovaly především inspiraci streetwearem a sportem. Jednotlivé looky tak byly doplněné například o sportovní brýle, potápěčské boty nebo kabelky ve tvaru skateboardu. Modelky se oblékly také do stylových neoprenů.

Odkazovat měly na haenyeo, tedy jihokorejské potápěčky proslavené svým zkušeným lovením perel blízko ostrova Jeju. Podobné sportovní kousky ale zároveň doplňovala klasická italská elegance značky Gucci. Modelky tak například neoprenové topy doplnily o dlouhé sukně a bílé rukavičky. Uvolněný styl rozbily také luxusní kabelky, dlouhé minimalistické kabáty nebo výrazné pásky.

Cruise kolekce oslavila také 25. výročí přítomnosti Gucci v Jižní Koreji

Jednotlivé looky svou extravagancí vzdaly hold také eklektické subkultuře korejské mladé generace. Inspirace korejskou kulturou byla znát také ve volbě soundtracku. Show totiž doprovázely songy ze slavného korejského filmu Parasite nebo seriálu Squid Game. Společnost Gucci pak plánovala v paláci ze 14. století zorganizovat přehlídku už loni na podzim. Odvolat ji ale tehdy musela kvůli smrtelnému halloweenskému incidentu v Soulu.

Přehlídky se pak zúčastnily také korejské celebrity, například zpěvačka K-pop skupiny NewJeans Hanni. Dorazila na ni ale také hvězda zmíněné show Squid Game Lee Jung-jae, která se také nedávno stala ambasadorkou Gucci. Cruise kolekce pak byla navíc speciální tím, že oslavila 25. výročí od toho, kdy italský módní dům v Jižní Koreji otevřel svoji první pobočku.

Zdroj: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube

Foto:Reuters

Značka Gucci se ve své cruise kolekci inspirovala trendy Soulu, vlastními archivy i sportem

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.