Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní společnost Gucci svoji cruise kolekci tentokrát z rodné Itálie přenesla do Jižní Koreji. V úterý ji totiž představila v historickém paláci Gyeongbokgung v Soulu. Zkombinovala v ní prvky připomínající samotné město, různé sporty, i vlastní ikonický styl.

  Volbou lokace své cruise kolekce podtrhla značka Gucci trend posledních let. Módní společnosti se totiž čím dál více propojují s korejskou kulturou. Důvodem jsou nejen čím dál více úspěšné korejské televizní show a pop hudba, ale také tamní rostoucí trh. Italský luxusní dům proto následoval kroky firem Louis Vuitton a Dior. Stejně jako ony se rozhodl své nejnovější návrhy milovníkům módy ukázat v Soulu.

  Runway umístila společnost do historického paláce Gyeongbokgung. Vytvořila tím kontrast mezi tisíciletým korejským dědictvím a nejmodernějšími módními trendy. Návrhy totiž zahrnovaly především inspiraci streetwearem a sportem. Jednotlivé looky tak byly doplněné například o sportovní brýle, potápěčské boty nebo kabelky ve tvaru skateboardu. Modelky se oblékly také do stylových neoprenů.

  Odkazovat měly na haenyeo, tedy jihokorejské potápěčky proslavené svým zkušeným lovením perel blízko ostrova Jeju. Podobné sportovní kousky ale zároveň doplňovala klasická italská elegance značky Gucci. Modelky tak například neoprenové topy doplnily o dlouhé sukně a bílé rukavičky. Uvolněný styl rozbily také luxusní kabelky, dlouhé minimalistické kabáty nebo výrazné pásky.

  Cruise kolekce oslavila také 25. výročí přítomnosti Gucci v Jižní Koreji

  Jednotlivé looky svou extravagancí vzdaly hold také eklektické subkultuře korejské mladé generace. Inspirace korejskou kulturou byla znát také ve volbě soundtracku. Show totiž doprovázely songy ze slavného korejského filmu Parasite nebo seriálu Squid Game. Společnost Gucci pak plánovala v paláci ze 14. století zorganizovat přehlídku už loni na podzim. Odvolat ji ale tehdy musela kvůli smrtelnému halloweenskému incidentu v Soulu.

  Přehlídky se pak zúčastnily také korejské celebrity, například zpěvačka K-pop skupiny NewJeans Hanni. Dorazila na ni ale také hvězda zmíněné show Squid Game Lee Jung-jae, která se také nedávno stala ambasadorkou Gucci. Cruise kolekce pak byla navíc speciální tím, že oslavila 25. výročí od toho, kdy italský módní dům v Jižní Koreji otevřel svoji první pobočku.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, Fashionista, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Značka Gucci se ve své cruise kolekci inspirovala trendy Soulu, vlastními archivy i sportem

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.