More

  Ve své podzimní kampani se italská módní společnost Ferragamo rozhodla ukázat své propojení s Florencií. Zahájila totiž spolupráci s tamní světoznámou galerií umění Uffizi. Zveřejnila proto kampaň kombinující renesanční umění a nejnovější módní kousky.

  Italské město Florencie je neodmyslitelně spjato i s uměním, kterou tato ikonická doba vytvořila. Také proto kdysi přitahovalo návrháře Salvatore Ferragamo, když se v něm ve 20. letech minulého století rozhodl usídlit. Známá luxusní značka se proto ve své podzimní kampani rozhodla vzdát hold renesanci, umění i módě. Zahájila tak spolupráci se světoznámou galerií umění Uffizi ve Florencii.

  Jedná se totiž o jedno z historicky prvních moderních muzeí, které se v 18. století otevřelo také veřejnosti. Do té doby měly totiž přístup k umění pouze ty nejvyšší vrstvy. Společnost Ferragamo se chtěla navrátit k myšlence renesance a vyzdvihnout její kontrast se současnou moderní dobou. Před slavné obrazy z 15. a 16. století proto postavila modelky oblečené do nejnovější kolekce kreativního ředitele Maximiliana Davis.

  Fotografie ke kampani nafotil newyorský fotograf Tyler Mitchell. Do některých ze svých děl dokonce zakomponoval sám sebe. Přál si totiž zachytit atmosféru italské „bottega“, tedy umělecké dílny. Kompozici proto vymyslel tak, aby zahrnovala nejen modelky, cenné obrazy a nejnovější módní kousky, ale také jeho samotného, zabraného do své práce. „Renesance je vrytá do Florencie a Florencie zase do Ferragamo,“ popsala pak kampaň značka.

  Renesance vystihuje nejen Florencii, ale také život samotného Ferragama

  Módní společnost chtěla vyzdvihnutím renesance zároveň odkázat na svůj vlastní příběh. Návrhář Ferragamo totiž pocházel z poměrně chudých poměrů, po cestě do Spojených států amerických a následném návratu do Itálie se ovšem proměnil v ikonu tehdejší doby. „Dávalo nám smysl uchopit kolébku renesance jako náš spirituální domov a vyzdvihnout tak při odhalení kolekce hlubokého uměleckého ducha Florencie,“ vysvětlil kreativní ředitel firmy.

  Součástí týmu na fotkách proto také nejsou pouze modelky, ale i zpěvačka, hudebník nebo kreativní konzultantka. Značka tím chtěla poukázat na propojenost umění v době renesance. Mezi představené umělce renesančních děl patří například Botticelli, Paolo Veronese, Francesco Granacci, Giotto nebo Giorgio Vasari. Značce Ferragamo se tak podařilo nejen originálně zachytit nejnovější podzimní kolekci, ale také trvající dialog mezi minulostí a přítomností.

  Zdroje: WWD, DScene, HypeBeast, Twitter, YouTube

  Značka Ferragamo oslavuje renesanci. V podzimní kampani prolnula umění s nejnovějšími návrhy

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.