Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Ve své podzimní kampani se italská módní společnost Ferragamo rozhodla ukázat své propojení s Florencií. Zahájila totiž spolupráci s tamní světoznámou galerií umění Uffizi. Zveřejnila proto kampaň kombinující renesanční umění a nejnovější módní kousky.

  Italské město Florencie je neodmyslitelně spjato i s uměním, kterou tato ikonická doba vytvořila. Také proto kdysi přitahovalo návrháře Salvatore Ferragamo, když se v něm ve 20. letech minulého století rozhodl usídlit. Známá luxusní značka se proto ve své podzimní kampani rozhodla vzdát hold renesanci, umění i módě. Zahájila tak spolupráci se světoznámou galerií umění Uffizi ve Florencii.

  Jedná se totiž o jedno z historicky prvních moderních muzeí, které se v 18. století otevřelo také veřejnosti. Do té doby měly totiž přístup k umění pouze ty nejvyšší vrstvy. Společnost Ferragamo se chtěla navrátit k myšlence renesance a vyzdvihnout její kontrast se současnou moderní dobou. Před slavné obrazy z 15. a 16. století proto postavila modelky oblečené do nejnovější kolekce kreativního ředitele Maximiliana Davis.

  Fotografie ke kampani nafotil newyorský fotograf Tyler Mitchell. Do některých ze svých děl dokonce zakomponoval sám sebe. Přál si totiž zachytit atmosféru italské „bottega“, tedy umělecké dílny. Kompozici proto vymyslel tak, aby zahrnovala nejen modelky, cenné obrazy a nejnovější módní kousky, ale také jeho samotného, zabraného do své práce. „Renesance je vrytá do Florencie a Florencie zase do Ferragamo,“ popsala pak kampaň značka.

  Renesance vystihuje nejen Florencii, ale také život samotného Ferragama

  Módní společnost chtěla vyzdvihnutím renesance zároveň odkázat na svůj vlastní příběh. Návrhář Ferragamo totiž pocházel z poměrně chudých poměrů, po cestě do Spojených států amerických a následném návratu do Itálie se ovšem proměnil v ikonu tehdejší doby. „Dávalo nám smysl uchopit kolébku renesance jako náš spirituální domov a vyzdvihnout tak při odhalení kolekce hlubokého uměleckého ducha Florencie,“ vysvětlil kreativní ředitel firmy.

  Součástí týmu na fotkách proto také nejsou pouze modelky, ale i zpěvačka, hudebník nebo kreativní konzultantka. Značka tím chtěla poukázat na propojenost umění v době renesance. Mezi představené umělce renesančních děl patří například Botticelli, Paolo Veronese, Francesco Granacci, Giotto nebo Giorgio Vasari. Značce Ferragamo se tak podařilo nejen originálně zachytit nejnovější podzimní kolekci, ale také trvající dialog mezi minulostí a přítomností.

  Zdroje: WWD, DScene, HypeBeast, Twitter, YouTube

  Značka Ferragamo oslavuje renesanci. V podzimní kampani prolnula umění s nejnovějšími návrhy

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.