Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.

  Nejnovější výstava značky Dolce & Gabbana působí jako nezapomenutelný pohádkový svět. Nachází se totiž v dech beroucích prostorech Palazzo Reale, umístěného přímo v srdci Milána. Deset různých místností pak ukrývá na 220 pečlivě vybraných haute couture kousků, sloužících jako cesta k objevení kreativního procesu a krejčovství slavného italského módního domu.

  Cílem výstavy s názvem Dal cuore alle mani: Dolce & Gabbana, v překladu Od srdce k rukám, je především odhalení interních procesů a jádra slavné značky. Navštívit ji můžete od 7. dubna do konce července. Na její organizaci se pak podílelo také samotné město Miláno a společnost IMG Group. V plánu je ovšem výstavu postupně odhalit také v jiných městech světa.

  Jednotlivé místnosti odkazují na italskou kulturu. Oslavují sochařství, sklářství i operu

  Nová exhibice je pak jedinečná také díky tomu, že návštěvníkům představí velkou část italské kultury. Nahlédnout tak budou moct nejen do tajemství haute couture, ale také různých druhů umění. Jedna z deseti místností je například věnovaná slavnému sklu z ostrova Murano. Další zase oslavují sicilské dědictví nebo benátské mozaiky. Poslední pokoj pak vzdává hold milánskému opernímu domu La Scala.

  Zdroj: Dolce & Gabbana

  Kromě pečlivě ozdobených pokojů můžete při návštěvě výstavy narazit také na jedinečný workshop, který značka zreprodukovala pouze pro vaše oči. Do historické atmosféry se také rozhodla vnést nádech současnosti. Pozvala si proto na pomoc několik současných umělců. Ti ve videích, umístěných na začátku exhibice, vlastním jazykem pojímají, co si představují pod esencí slavného módního domu.

  Zahájení jedinečné výstavy si pak žádalo stejně grandiózní oslavu. Módní společnost proto na exkluzivní večerní událost pozvala skupinku vybraných celebrit, které darovala VIP večeři. Následně jí nabídla soukromou prohlídku samotné exhibice. Do Milána tak mimo jiné dorazila také herečka Demi Moore, herec a hudebník Theo James nebo herečka Helen Mirren.

  Zdroje: The Fashion Network, Dolce & Gabbana, VMagazine, Instagram, YouTube

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.