Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Haute couture kolekce značky Chanel pro podzim 2023 se držela klasické francouzské elegance. S jednoduchostí a nenuceností tak kombinovala klasické kousky s kontrastními návrhy. Využila totiž také květinové vzory a střihy připomínající 70. léta minulého století.

  Světoznámá luxusní francouzská značka proměnila břeh řeky Seiny ve stylové molo. Procházející modelky tak vyvolávaly dojem, že se pouze vydaly na svou tradiční ranní procházku po Paříži. Míjely totiž zároveň takzvané bouquinistes, tedy malé knižní stánky, které jsou běžně kolem řeky k vidění. Společnost Chanel do nich ovšem pro změnu naskládala knížky o Gabrielle „Coco“ Chanel nebo pohlednice se svými ambasadorkami.

  Jedna z modelek nesla také košík s květinami, jiná zase nedočkavým divákům předvedla svého černého labradora, kterého na mole „vyvenčila“. Nenucená atmosféra tak dokonale doplňovala stejně jednoduché a elegantní návrhy. Přehlídku navíc otevřela Caroline de Maigret, tedy spoluautorka knihy Jak se stát Pařížankou. Na sobě měla zapnutý dlouhý tmavý dvouřadý kabát doplněný o široké kalhoty. S podobnou „pařížskou“ lehkostí ji následovaly všechny další modelky.

  Zdroj: Chanel Official

  „Protože jsme venku, chtěla jsem vytvořit něco jednoduchého, ale elegantního,“ vysvětlila kreativní ředitelka módního domu Virginie Viard. „Hrát si nenuceně s protiklady a kontrasty je jako stát na hraně mezi sílou a jemností. Takovou hru nazýváme v Chanel přitažlivostí,“ doplnila. Kolekci pak kromě černé, bílé nebo béžové vévodily různé odstíny růžové. Ke spatření byly proto také na samotném „molu“, některé z dlažebních kostek totiž značka natřela na růžovo.

  Večerní róby vyzdvihly květinové a grafické motivy, ale i lehké průhledné kápě

  Ve zmíněném kontrastu se pak proti sobě v kolekci postavily více klasické návrhy jako tvídové kabáty nebo kostýmky a více „boho“ kousky. Mezi ty patřily například lehké košile nebo šaty kombinující různé vzory květin a krajek. Obě „strany“ pak propojily drobné zlaté detaily jako podpatky nebo knoflíky. „Výsledná kolekce je portrét citlivé, ale silné Pařížanky,“ okomentovala dále přehlídku dále Viard.

  Návrhy večerních rób pak rovněž zakomponovaly květinové a grafické motivy. Kromě toho si při jejich tvorbě ale Viard pohrála také s průhlednou látkou, kterou navrstvila do dlouhých kápí nebo poskládala do otevřených splývavých rukávů. V podobném stylu vytvořila také svatební šaty, které tradičně pařížské haute couture přehlídky uzavírají. Přehlídku pak modelky ukončily pochodem ve dvojicích nebo skupinkách, čímž ukázaly elegantní sesterskou lásku.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, AP, Chanel Official, YouTube

  Značka Chanel vzdala hold Pařížankám. Haute couture kolekce se nesla v duchu jednoduché elegance a jemnosti

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.