Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Haute couture kolekce značky Chanel pro podzim 2023 se držela klasické francouzské elegance. S jednoduchostí a nenuceností tak kombinovala klasické kousky s kontrastními návrhy. Využila totiž také květinové vzory a střihy připomínající 70. léta minulého století.

  Světoznámá luxusní francouzská značka proměnila břeh řeky Seiny ve stylové molo. Procházející modelky tak vyvolávaly dojem, že se pouze vydaly na svou tradiční ranní procházku po Paříži. Míjely totiž zároveň takzvané bouquinistes, tedy malé knižní stánky, které jsou běžně kolem řeky k vidění. Společnost Chanel do nich ovšem pro změnu naskládala knížky o Gabrielle „Coco“ Chanel nebo pohlednice se svými ambasadorkami.

  Jedna z modelek nesla také košík s květinami, jiná zase nedočkavým divákům předvedla svého černého labradora, kterého na mole „vyvenčila“. Nenucená atmosféra tak dokonale doplňovala stejně jednoduché a elegantní návrhy. Přehlídku navíc otevřela Caroline de Maigret, tedy spoluautorka knihy Jak se stát Pařížankou. Na sobě měla zapnutý dlouhý tmavý dvouřadý kabát doplněný o široké kalhoty. S podobnou „pařížskou“ lehkostí ji následovaly všechny další modelky.

  Zdroj: Chanel Official

  „Protože jsme venku, chtěla jsem vytvořit něco jednoduchého, ale elegantního,“ vysvětlila kreativní ředitelka módního domu Virginie Viard. „Hrát si nenuceně s protiklady a kontrasty je jako stát na hraně mezi sílou a jemností. Takovou hru nazýváme v Chanel přitažlivostí,“ doplnila. Kolekci pak kromě černé, bílé nebo béžové vévodily různé odstíny růžové. Ke spatření byly proto také na samotném „molu“, některé z dlažebních kostek totiž značka natřela na růžovo.

  Večerní róby vyzdvihly květinové a grafické motivy, ale i lehké průhledné kápě

  Ve zmíněném kontrastu se pak proti sobě v kolekci postavily více klasické návrhy jako tvídové kabáty nebo kostýmky a více „boho“ kousky. Mezi ty patřily například lehké košile nebo šaty kombinující různé vzory květin a krajek. Obě „strany“ pak propojily drobné zlaté detaily jako podpatky nebo knoflíky. „Výsledná kolekce je portrét citlivé, ale silné Pařížanky,“ okomentovala dále přehlídku dále Viard.

  Návrhy večerních rób pak rovněž zakomponovaly květinové a grafické motivy. Kromě toho si při jejich tvorbě ale Viard pohrála také s průhlednou látkou, kterou navrstvila do dlouhých kápí nebo poskládala do otevřených splývavých rukávů. V podobném stylu vytvořila také svatební šaty, které tradičně pařížské haute couture přehlídky uzavírají. Přehlídku pak modelky ukončily pochodem ve dvojicích nebo skupinkách, čímž ukázaly elegantní sesterskou lásku.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, AP, Chanel Official, YouTube

  Značka Chanel vzdala hold Pařížankám. Haute couture kolekce se nesla v duchu jednoduché elegance a jemnosti

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.