More

  Haute couture kolekce značky Chanel pro podzim 2023 se držela klasické francouzské elegance. S jednoduchostí a nenuceností tak kombinovala klasické kousky s kontrastními návrhy. Využila totiž také květinové vzory a střihy připomínající 70. léta minulého století.

  Světoznámá luxusní francouzská značka proměnila břeh řeky Seiny ve stylové molo. Procházející modelky tak vyvolávaly dojem, že se pouze vydaly na svou tradiční ranní procházku po Paříži. Míjely totiž zároveň takzvané bouquinistes, tedy malé knižní stánky, které jsou běžně kolem řeky k vidění. Společnost Chanel do nich ovšem pro změnu naskládala knížky o Gabrielle „Coco“ Chanel nebo pohlednice se svými ambasadorkami.

  Jedna z modelek nesla také košík s květinami, jiná zase nedočkavým divákům předvedla svého černého labradora, kterého na mole „vyvenčila“. Nenucená atmosféra tak dokonale doplňovala stejně jednoduché a elegantní návrhy. Přehlídku navíc otevřela Caroline de Maigret, tedy spoluautorka knihy Jak se stát Pařížankou. Na sobě měla zapnutý dlouhý tmavý dvouřadý kabát doplněný o široké kalhoty. S podobnou „pařížskou“ lehkostí ji následovaly všechny další modelky.

  Zdroj: Chanel Official

  „Protože jsme venku, chtěla jsem vytvořit něco jednoduchého, ale elegantního,“ vysvětlila kreativní ředitelka módního domu Virginie Viard. „Hrát si nenuceně s protiklady a kontrasty je jako stát na hraně mezi sílou a jemností. Takovou hru nazýváme v Chanel přitažlivostí,“ doplnila. Kolekci pak kromě černé, bílé nebo béžové vévodily různé odstíny růžové. Ke spatření byly proto také na samotném „molu“, některé z dlažebních kostek totiž značka natřela na růžovo.

  Večerní róby vyzdvihly květinové a grafické motivy, ale i lehké průhledné kápě

  Ve zmíněném kontrastu se pak proti sobě v kolekci postavily více klasické návrhy jako tvídové kabáty nebo kostýmky a více „boho“ kousky. Mezi ty patřily například lehké košile nebo šaty kombinující různé vzory květin a krajek. Obě „strany“ pak propojily drobné zlaté detaily jako podpatky nebo knoflíky. „Výsledná kolekce je portrét citlivé, ale silné Pařížanky,“ okomentovala dále přehlídku dále Viard.

  Návrhy večerních rób pak rovněž zakomponovaly květinové a grafické motivy. Kromě toho si při jejich tvorbě ale Viard pohrála také s průhlednou látkou, kterou navrstvila do dlouhých kápí nebo poskládala do otevřených splývavých rukávů. V podobném stylu vytvořila také svatební šaty, které tradičně pařížské haute couture přehlídky uzavírají. Přehlídku pak modelky ukončily pochodem ve dvojicích nebo skupinkách, čímž ukázaly elegantní sesterskou lásku.

  Zdroj: WWD, Fashion Network, AP, Chanel Official, YouTube

  Značka Chanel vzdala hold Pařížankám. Haute couture kolekce se nesla v duchu jednoduché elegance a jemnosti

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.