Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět si Jane Birkin získala nejen svou elegancí, ale také talentem a smyslem pro svůj jedinečný styl. V neděli ovšem její rodina zveřejnila zprávu o jejím úmrtí. Šestasedmdesátiletá ikona se proslavila svými filmy i hudbou. Známá byla také díky kabelce Hermés, jejíž tvorbu inspirovala.

  Herečka a zpěvačka Jane Birkin se se zdravotními potížemi potýkala už od infarktu, který utrpěla v roce 2021. Od té doby musela několikrát zrušit své koncerty, a to včetně těch naplánovaných na jaro loňského roku. V neděli ráno zveřejnila její rodina prohlášení o jejím úmrtí. Britská ikona zemřela ve věku 76 let v Paříži, kde žila po většinu svého života. „Ztratili jsme nadčasovou ikonu,“ prohlásili proto zástupci francouzského ministerstva kultury.

  Jane Birkin se narodila v Londýně v roce 1946. K Francii ovšem měla mnohem blíže a žila v ní od druhé poloviny 60. let. Ve stejné době navíc začala být známá. Objevila se totiž ve filmu Kaleidoscope nebo tehdy kontroverzním a provokativním filmu Blow-Up. Hrát ale začala už ve svých 17 letech. Za svůj život se tak objevila ve více než 60 filmech. Mezi její další snímky patří například La Piscine, One Hundred and One Nights nebo Death on the Nile.

  Pokud jde o hudbu, proslavila se Jane Birkin především hitem z roku 1969 s názvem Je t’aime…moi non plus. Píseň vytvořila společně se zpěvákem a autorem písní Serge Gainsbourg. Také tento song pak kvůli svému explicitnímu sexuálnímu nádechu mnohé posluchače pobouřil. S o 18 let starším Gainsbourgem pak měla Birkin vztah, který trval 13 let. Nakonec ho ovšem opustila kvůli jeho problémům s alkoholismem. Blízcí si ale zůstali až do jeho smrti roku 1991.

  Birkin inspirovala svým jedinečným a elegantním stylem, vznikla díky ní i přelomová a nadčasová kabelka

  „Nikdy nezapomeneme na její písně, smích a nesrovnatelný přízvuk, kterými nás obohacovala,“ vyjádřila se pak k úmrtí Birkin starostka Paříže Anne Hidalgo. Po ukončení vztahu s Gainsbourgem se Birkin seznámila s filmovým režisérem Jacques Doillon. Krátce poté také v roce 1984 vznikla kabelka Hermés s názvem Birkin. Její tvorbu totiž inspirovala náhodným setkáním v letadle s tehdejším kreativním ředitelem značky Jean-Louis Dumas.

  Stěžovala si mu totiž, že pro ni žádná dámská kabelka není dost velká. Známá byla totiž tím, že místo tašek raději nosila proutěný košík. V letadle se jí ale tehdy vysypal, a tak Dumas navrhl model, který by jí podobných strastí ušetřil. „Ztratili jsme blízkou přítelkyni i celoživotní společnici,“ oznámila v neděli společnost Hermés. Birkin se ale proslavila především svým jedinečným stylem, který kombinoval eleganci a prvky pánské módy. Jejím ikonickým lookem tak byly zvonové džíny, mini šaty nebo rádoby rozcuchané vlasy s ofinou.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Deutsche Welle, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Zemřela zpěvačka a herečka Jane Birkin. Svým stylem formovala módu druhé poloviny 20. století

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.