Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  High Low with EmRata

  Zábavný a bezprostřední girl talk z produkce Sony Music Entertainment a Bitch Era Media. Tentokrát však bude vaší nejlepší kamarádkou a moderátorkou modelka Emily Ratajkowski. Podcast odstartoval loni v říjnu a pro Ratajkowski představuje přirozenou evoluci po vydání její bestsellerové sbírky esejí My Body. „Jsem opravdu nadšená z produkce této show a z možnosti dělat ji po svém,“ uvedla Ratajkowski pro Variety. Každé úterý přináší intimní a nefiltrované konverzace se svými hosty. V křesle se často objevují zvučná jména z módní branže jako Donatella Versace, Law Roach, Paloma Elsesser, ale i další celebrity, autoři nebo její blízcí přátelé. Čtvrtek je věnován monologickým epizodám, v nichž se modelka zamýšlí nad aktuálními společenskými jevy. Nebojí se otevřeně promluvit o vztazích, mateřství, kariérních úskalích a vytvořit prostor pro dialog o zneužívání mladých žen v módním a filmovém průmyslu, sexualitě a současných standardech krásy.

  The Business of Fashion Podcast

  Platforma The Business of Fashion, vedoucí autorita ve světě módy, přináší jednou týdně expertní pohled do fungování tohoto komplexního průmyslu. Zasazuje módu a krásu do globálního a společensko-politického kontextu, poukazuje na skryté souvislosti. Každý díl je nabitý informacemi a odbornými analýzami. Moderátorem je sám zakladatel a generální ředitel – Imran Amed. Zajímaví hosté společně s Amedem do hloubky zkoumají témata z oblasti kreativity, podnikání, osobního rozvoje, marketingu a technologií. Pozvání v minulosti přijaly nejrůznější inspirativní a úspěšné osobnosti, například Rick Owens, Maria Grazia Chiuri, Serena Williams nebo Pamela Anderson. Jednotlivé epizody často tvoří i záznamy rozhovorů z konferencí BoF Voices nebo BoF Professional Summit.

  Creative Conversations with Suzy Menkes

  Módní novinářka a kritička Suzy Menkes se během prvního lockdownu v roce 2020 rozhodla přiblížit svůj svět prostřednictvím vlastního podcastu. Epizody vycházejí sporadicky, ale nepostrádají kvalitu. Menkes ztělesňuje představu skutečně respektovaného fashion insidera. Během své impozantní kariéry měla možnost sledovat vzestupy nejvlivnějších návrhářů a vizionářů naší doby. Hosté odpovídají na promyšlené otázky týkající se jejich profesní cesty, tvůrčích vlivů, osobního života a jejich vzájemného propojení. Od spuštění podcastu se jí podařilo vyzpovídat například Michaela Korse, Iris van Herpen, Oliviera Rousteinga nebo také Bobbi Brown. O produkci se stará Natasha Cowan, dlouholetá spolupracovnice a asistentka Suzy Menkes.

  Zdroj: Suzy Menkes

  Zdroje: Spotify, Variety, The Glossary Magazine

  Foto:Pexels

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.