Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  High Low with EmRata

  Zábavný a bezprostřední girl talk z produkce Sony Music Entertainment a Bitch Era Media. Tentokrát však bude vaší nejlepší kamarádkou a moderátorkou modelka Emily Ratajkowski. Podcast odstartoval loni v říjnu a pro Ratajkowski představuje přirozenou evoluci po vydání její bestsellerové sbírky esejí My Body. „Jsem opravdu nadšená z produkce této show a z možnosti dělat ji po svém,“ uvedla Ratajkowski pro Variety. Každé úterý přináší intimní a nefiltrované konverzace se svými hosty. V křesle se často objevují zvučná jména z módní branže jako Donatella Versace, Law Roach, Paloma Elsesser, ale i další celebrity, autoři nebo její blízcí přátelé. Čtvrtek je věnován monologickým epizodám, v nichž se modelka zamýšlí nad aktuálními společenskými jevy. Nebojí se otevřeně promluvit o vztazích, mateřství, kariérních úskalích a vytvořit prostor pro dialog o zneužívání mladých žen v módním a filmovém průmyslu, sexualitě a současných standardech krásy.

  The Business of Fashion Podcast

  Platforma The Business of Fashion, vedoucí autorita ve světě módy, přináší jednou týdně expertní pohled do fungování tohoto komplexního průmyslu. Zasazuje módu a krásu do globálního a společensko-politického kontextu, poukazuje na skryté souvislosti. Každý díl je nabitý informacemi a odbornými analýzami. Moderátorem je sám zakladatel a generální ředitel – Imran Amed. Zajímaví hosté společně s Amedem do hloubky zkoumají témata z oblasti kreativity, podnikání, osobního rozvoje, marketingu a technologií. Pozvání v minulosti přijaly nejrůznější inspirativní a úspěšné osobnosti, například Rick Owens, Maria Grazia Chiuri, Serena Williams nebo Pamela Anderson. Jednotlivé epizody často tvoří i záznamy rozhovorů z konferencí BoF Voices nebo BoF Professional Summit.

  Creative Conversations with Suzy Menkes

  Módní novinářka a kritička Suzy Menkes se během prvního lockdownu v roce 2020 rozhodla přiblížit svůj svět prostřednictvím vlastního podcastu. Epizody vycházejí sporadicky, ale nepostrádají kvalitu. Menkes ztělesňuje představu skutečně respektovaného fashion insidera. Během své impozantní kariéry měla možnost sledovat vzestupy nejvlivnějších návrhářů a vizionářů naší doby. Hosté odpovídají na promyšlené otázky týkající se jejich profesní cesty, tvůrčích vlivů, osobního života a jejich vzájemného propojení. Od spuštění podcastu se jí podařilo vyzpovídat například Michaela Korse, Iris van Herpen, Oliviera Rousteinga nebo také Bobbi Brown. O produkci se stará Natasha Cowan, dlouholetá spolupracovnice a asistentka Suzy Menkes.

  Zdroj: Suzy Menkes

  Zdroje: Spotify, Variety, The Glossary Magazine

  Foto:Pexels

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.