Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Skvělým způsobem, jak se vzdělat o světě módy, jsou specializované podcasty. Sepsali jsme proto tipy na nejlepší pořady, které si můžete užít ve volných chvílích. Kromě odpočinku vám ale přinesou i cenné informace o módním průmyslu. Dozvíte se více o jeho historii, současných trendech nebo propojení s pop kulturou.

  Toužíte rozvíjet svůj osobní styl? Nothing To Wear je tu pro vás

  Rádcem na vaší cestě za rozvojem osobního stylu se jednoznačně stane podcast s názvem Nothing To Wear. Jeho autorka se soustředí především na současný stav módního světa. Rozebírá proto nejen různé trendy, ale také koncepty, jako je například „dopamine dressing“, tedy typ oblékání zlepšující naši náladu. Kromě toho nabízí i rozhovory s modelkami, prozrazujícími vlastní tipy a vhledy do módního průmyslu.

  Zdroj: Apple Podcasts

  Odborné rozhovory nabídne The Cutting Room Floor. Jeho autorka zná módu skrz naskrz

  Pokud je vaším cílem především vzdělání o tom, co se děje za oponou módního světa, potěší vás podcast The Cutting Room Floor. Jeho autorka Recho Omondi totiž v luxusním průmyslu pracuje více než 10 let. Zkušeně proto zvládá rozhovory s experty a návrháři, kteří přiblíží taje své práce. Mezi její témata patří například problematika rasismu v módě, zpracování starého oblečení nebo smysl takzvaných hype kousků.

  Zopakujte si hodinu dějepisu. Tentokrát ale s o něco větším stylem

  Uvažovali jste někdy nad tím, kdo poprvé navrhl „kočičí“ sluneční brýle nebo síťované punčocháče? Nebo z jakých kultur pocházejí jednotlivé střihy a typy oblečení? Pak je podcast Dressed: The History of Fashion poslechem právě pro vás. Módní historičky April Calahan a Cassidy Zachary vás odlehčeně, ale přesto detailně, provedou historií kousků v našich šatnících, které často bereme jako samozřejmost.

  V oceňovaném podcastu Articles of Interest si každý najde to své

  Pořad s názvem Articles of Interest založila Avery Trufelman jako součást jiného podcastu. V současnosti ovšem natáčí už jeho čtvrtou a nezávislou sérii. Jeho cílem je popsat, jak móda odráží i formuje naši společnost. Mezi zpracovanými tématy si tak snadno vybere každý. Dozvědět se můžete o historii havajské košile, ale také o gender konstrukcích uvnitř módního světa nebo původu ikonického preppy looku.

  Zdroj: Apple Podcasts

  Baví vás rozebírat looky ostatních? Zasmějete se u Every Outfit

  Pořad s názvem Every Outfit je zaručeně nejodlehčenějším ze všech jmenovaných. Jeho autorky Chelsea Fairless a Lauren Garroni ho totiž založily za účelem hodnotit a rozebírat outfity čtyř hlavních hrdinek seriálu Sex ve městě. Postupně se ale přesunuly k dalším pop kulturním tématům, jako byl soud herečky Gwyneth Paltrow z loňského roku, trendy Burberry kabelka ze seriálu Seccession nebo móda seriálu Yellowjackets.

  @everyoutfitpod This week on the pod, we pay tribute to Samantha’s most baffling brunch look yet 🙏🍇 #EveryOutfitPod #EveryOutfitonSATC #PatriciaField #SATC #SamanthaJones #KimCattrall ♬ original sound – Every Outfit Pod

  Zdroje: Grazia, The Glossary Magazine, The New York Times, Instagram, TikTok

  Foto:Pexels

  Zaposlouchejte se do zvuků módy. Poznejte luxusní průmysl skrze podcasty

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.