Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich „klasický“ look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Představte si stereotypní outfit obyčejné knihovnice. Pravděpodobně si vybavíte pouzdrovou sukni nebo dlouhé široké kalhoty. Před očima se vám nejspíše vynoří i pletený cardigan nebo úzká košile. To vše doplníte o dozadu sčesané vlasy a retro vyhlížející brýle. Pokud vaše mysl zabloudila ke stejným kouskům, pak přemýšlíte stejně jako většina milovníků současného trendu s názvem hot-girl librarian, tedy sexy knihovnice.

  S nejnovějším trendem začal módní dům Miu Miu. Modelkám naordinoval dioptrické brýle

  Milovníci módy si ovšem zmíněný stereotypní outfit upravili tak, aby lépe odpovídal jejich potřebám. Jejich verze je proto o něco více uvolněná, stylová a sexy. Stejně jako u mob wife nebo coquette trendu je totiž cílem vytvořit více dívčí nebo ženský look. A jak nadšení pro knihovnice začalo? Na vině je především mladší sestra Prady, tedy italská značka Miu Miu.

  Zdroj: Miu Miu

  Ve svých uplynulých kolekcích totiž společnost odhalila řadu návrhů, které využívaly výše zmíněné prvky. Modelky nasadily klasické knihovnické brýle, doplňující o něco více odvážné outfity. Některé z nich totiž místo kalhot oblékly super krátké šortky. Jiné sice zvolily delší sukně, za to poseté třpytivými výšivkami nebo zkombinované se sexy rolákem. Podobný styl pak už delší dobu propaguje také návrhář Thom Browne.

  K hot knihovnickému looku stačí málo. Klíčem je cardigan a rozcuchané vlasy

  Ptáte se, jak můžete trend sami vyzkoušet? K dokonalému looku nepotřebujete mnoho. Využít můžete například cardigan nebo pouzdrovou sukni. Tedy kousky, které vlastní téměř každý, nebo je není těžké sehnat. Jednotlivé prvky ovšem spárujte tak, aby vyvolaly onen „hot“ dojem. Cardigan zkombinujte s mini sukní, pouzdrovou sukni zase s krátkým svetříkem nebo úzkou košilí, u které rozepnete pár vrchních knoflíčků.

  Zdroj: Miu Miu, Bottega Veneta

  Záležet si ale dejte i na detailech. Zmíněné brýle jsou samozřejmostí. Inspirovat se můžete současnými trendy, o kterých jsme nedávno psali. Nutností jsou také takzvané kitten heels, tedy krátké a dole rozšířené podpatky. K dokonalosti dotáhnete look tím, že výsledný outfit trochu „rozcucháte“. Doslova můžete tip použít třeba na své vlasy a nechat z drdolu vykukovat pár neposedných pramínků. Další možností je nechat svetřík otevřený nebo zespodu rozepnout zmíněnou košili.

  @glassesness @highsnobiety called it – 2024 is entering it’ hot librarian era – but what glasses really work for this look? #eyeweartrends2024 #choosingglasses #miumiu ♬ original sound – glassesness

  K hot knihovnickému trendu skvěle přistoupila například modelka Bella Hadid. Perfektně ho ovšem ovládá už výše zobrazená vlogerka Emma Chamberlain. Jako u všech podobných trendů však připomínáme, že hlavní je nebrat se moc vážně. Vyzkoušet můžete jen pár ze zmíněných doplňků nebo kousků. Jedno je ale jasné. Do knihovny s výsledným outfitem raději nevyrážejte.

  Zdroje: Byrdie, InStyle, Highsnobiety, Instagram, TikTok

  Foto:Miu Miu

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.