Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Štětců na líčení existují stovky. Každý z nich, ať už na oči, nebo na pleť, má své poslání. Někdy je ovšem trochu těžší se v nich orientovat. Na trh neustále přicházejí nové tvary nebo alternativy, jako je například beauty blender. Proto jsme připravili základní příručku štětců i pomůcek k vytvoření každodenního bezchybného make-up looku.

  Na začátek musíme zmínit jedno nesmírně důležité pravidlo a tím je pravidelné čištění štětců. Zapomínat byste na něj neměli zejména vy, kteří trpíte problematickou pletí. Jestliže nebudete své štětce čistit alespoň jednou týdně, může dojít k vyrážce, akné nebo infekci pleti. V nevyčištěných štětcích se hromadí maz, odumřelá kůže a zaschlý make-up, což vytváří ideální prostředí pro vznik bakterií.

  Mytí štětců není nijak náročné. Můžete použít například dezinfekci na štětce. Jednoduše ji nastříkáte na ubrousek a krouživými pohyby očistíte štětec od menší nečistoty. Pro důkladné vyčištění použijte mýdlo na ruce a své pomocníky pod teplou vodou vydrhněte. Dostaňte se i mezi štětiny a dokud nebude štětec zcela čistý, pokračujte v mytí.

  Čím je lepší aplikovat make-up? Štětec versus beauty blender

  Pokud váháte mezi použitím štětce a houbičky, rádi vám pomůžeme s výběrem. Štětec, jako je například AMBIENT SOFT GLOW FOUNDATION BRUSH od značky Hourglass, vám umožní dosáhnout bezchybného vzhledu bez šmouhového efektu během několika sekund. Díky kratším a hustším štětinám dokáže krouživými pohyby dosáhnout ohromujícího výsledku.

  Zdroj: Hourglass, beauty blender

  Beauty blender je další možností, jak dosáhnout perfektního vzhledu. Musíte ovšem dodržovat určitá pravidla. Před líčením je nutné houbičku pořádně namočit, aby až dvakrát zvětšila svou velikost. Je rovněž důležité pamatovat na to, že pokud beauty blender není pravidelně čištěn, může být snadným zdrojem pro přenos bakterií. Po měsíci pravidelného používání byste ho měli nahradit novým, a to i přes jeho pravidelné mytí.

  Rare Beauty štětec na korektor dokonale padne do ruky. Ideální tvar umožní jednoduché použití

  Značka Rare Beauty nabízí ve své kolekci štětců unikátní produkt s názvem LIQUID TOUCH BRUSH. Štětec se vyznačuje svými zkosenými štětinami, které napodobují tvar prstu a umožňují perfektní aplikaci korektoru s možností vrstvení krytí.

  Zdroj: Rare Beauty

  Zakladatelka značky Selena Gomez se osobně podílela na designu tohoto štětce, který je vybaven kvalitní rukojetí pro pohodlné držení a posiluje pocit vytváření skutečného umění.

  Jaký štětec použít na tvářenku? Nars a Morphe představují dokonalé exempláře

  Při aplikaci tvářenky je důležité zacházet s citlivostí, bez ohledu na to, zda používáte pudrovou, krémovou nebo tekutou formuli. Měkký štětec umožní přesné a vyvážené nanesení pudrových produktů, zatímco plochý a hustý štětec je ideální pro práci s krémovou texturou.

  Zdroj: Nars Cosmetics, Morphe

  V nejlepším případě doporučujeme mít k dispozici oba typy. Značky jako Nars a Morphe představují kvalitní ukázky štětců, které by měly být součástí každé kosmetické sbírky.

  Unikátní štětec CHEEK-HUGGING dokonale přilne na pokožku. Aplikace rozjasňovače nebyla nikdy jednodušší

  Je zřejmé, proč znovu zmiňujeme značku Fenty Beauty. Rihanna má jedinečný talent v tvoření nejlepších make-up produktů, a to včetně štětců. Mezi naše oblíbence této značky patří CHEEK-HUGGING BRUSH, jehož speciální tvar je inspirován žraločím zubem. Elegantně se tak přizpůsobuje křivkám obličeje. Díky speciálně ořezaným stranám dodává perfektní záři po jediném pohybu.

  Zdroj: Fenty Beauty

  Real Techniques dominuje kosmetickému trhu. Na aplikaci bronzeru pořiďte rovnou dva typy štětců

  Použití bronzeru vyžaduje podobný přístup jako u tvářenky. Měli byste mít k dispozici jak hustý, tak měkký štětec, jako nabízí například značka Real Techniques. Obě varianty jsou navrženy s ohledem na jemnost a umožňují proto dosáhnout bezchybných přechodů.

  Zdroj: Real Techniques

  Při aplikaci teplejšího tónu je vhodné provádět tahy směrem nahoru, zatímco studené tóny aplikujte směrem dolů. Plochý a hustý štětec je ideální pro konturování obličeje, protože dokonale padne na ‚takzvanou zónu 3, tedy čelo, líce a čelist.

  Cestujte s luxusem. Kabuki štětec značky Guerlain zaujme nejen vzhledem, ale i velikostí

  Pro dokonalého pomocníka, spojujícího vlastnosti houbičky i masážního stroje, se obraťte ke kabuki štětci značky Guerlain. Jeho výrazně husté štětiny usnadňují aplikaci make-upu, zatímco rukojeť z mahagonového dřeva poskytuje pevný úchop blízko štětin. Design tak umožňuje větší kontrolu nad procesem líčení.

  Zdroj: Guerlain

  Stačí pak použít jedinou pumpičku make-upu na ruku. Následně ho postupně nanášejte krouživými pohyby od středu obličeje směrem ven. Slibujeme, že po prvním použití štětce se zamilujete a nebudete chtít použít žádný jiný.

  Na pudr spojte síly labutěnky a velkého hustého štětce. Make-up se neslije a zaručeně okouzlí

  Pokud máte potíže s tím, že  make-up nedrží, začíná se vám usazovat do vrásek, pak může být jedním z viníků i špatná volba štětce. V dnešní době je běžné používání sypkých pudrů. Občas se ale při jeho aplikaci mohou objevit nepříjemnosti, jako je nežádoucí “cakey“ efekt nebo šupinatá místa.

  Zdroj: Huda Beauty, Ilia

  Při aplikaci sypkého pudru považujeme za klíčové použít nejen štětec, ale také labutěnku, díky které produkt precizně „vmáčknete“ do pleti. Stačí jednou ponořit do pudru a „ťupkavými“ pohyby aplikovat na nejvíce mastné místo na obličeji. Poté nechte pudr působit několik minut. Přebytečný produkt lze snadno odstranit pomocí většího “fluffy“ štětce. Make-up hned vydrží perfektní o něco déle.

  Zdroje: YouTube, Hourglass, beauty blender, Rare Beauty, Nars Cosmetics, MORPHE, Fenty Beauty, Real Techniques, Guerlain, Huda Beauty, Ilia

  Základní příručka štětců: Používejte k docílení bezchybného looku ty správné

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.