Zimní měsíce přinesly nový make-up trend. White mascara je velmi cool způsob, jak ozvláštnit líčení. Pokud rádi experimentujete a nebojíte se extravagantnějších looků, určitě ji vyzkoušejte.

Bílá řasenka se v poslední době objevuje stále častěji, především na TikToku. Ačkoliv se jedná o docela extravagantní záležitost, adaptovala se i do běžných denních looků. K zimním měsícům se velmi hodí, jelikož vaše řasy budou vypadat jako zasněžené. Zkuste odložit černou klasiku a vyzkoušejte něco více cool.

Nejedená se o novinku, ale o comeback. Bílá řasenka se totiž často objevovala na 90´s runways. Jednou z těch nejvíc iconic byla Fall 1995 Ready-to-Wear Show Vivienne Westwood. Ta ji zakomponovala do většiny looků. Bílou řasenku v 90. letech ukázaly na přehlídkách i značky jako Gucci nebo Philip Treacy.

Jelikož se jedná o čerstvý trend, bílé řasenky jsou na trhu nedostatkovým zbožím. Skvělého efektu ale dosáhnete s primery, které mají většinou bílou barvu. Práci řasenky dokáží dokonale nahradit. Navíc jsou často obohaceny o vyživující látky. Osvědčený produkt prodává firma Lancôme pod názvem Mascara Cils Booster. Jeho benefitem je zajištění objemu a navíc obsahuje vitamin E.

Zdroj: Lancôme

V loňském roce řadu barevných řasenek představila značka Jeffree Star Cosmetics. Můžete zde najít řasenky všech možných barev. Mezi nimi je právě i řasenka bílé barvy pod názvem Jeffree Star Approved Mascara White.

KNOW HOW

Aby bílá řasenka dobře vynikla, je potřeba vyhrát si s celým líčením. Pro docílení zimního looku zvolte spíše lehký make-up, který má lesklý finish. S bílou řasenkou vypadá skvěle výrazná tvářenka, v tomto ohledu tedy nemusíte být zvláště opatrní. Doporučujeme použít winter blush. Můžete také sáhnout po výraznějším třpytivém highliteru. Pokud chcete, aby řasenka vynikla co nejlépe, oční líčení ponechejte spíše v neutrálních a cool-toned barvách. Na rtech bude vypadat skvěle třpytivý lesk na rty.

TIP: Možná se chystáte na párty nebo máte prostě rádi neotřelé věci. Pak zkuste, místo neutrálních očních stínů, použít výrazné oční třpytky. Hezky podtrhnou zimní vibe celého looku.

TIP: Pokud jste milovníky očních linek, můžete je s řasenkou sladit do bílé barvy. Skvěle spolu fungují.

Et voilà, zimní look je na světě.

@geenahunt Trying white mascara <3 Saw @madelineaford ♬ Fruit Of Dreams – Les Baxter
@madelineaford

i have a feeling there will be mixed opinions on this look… 🤧

♬ original sound – madeline ford

Zdroj: TikTok, Instagram

Vytvořte cool efekt zasněžených řas s pomocí bílé řasenky