S příchodem zimy vaše pleť ztrácí svůj lesk a barva z něj pomalu vyprchává. Z tohoto důvodu nastává čas vyměnit glitrový bronzer za kolorovanou tvářenku. Správný odstín a textura vám může pomoci vytvořit přirozený a zdravý winter look.

Pokud jste již začali propadat lehké panice z toho, že vaše pleť začíná být mdlá a nevýrazná, stejně jako venkovní počasí, nezoufejte. „Winter blush“ / „snow blush“ nebo v doslovném překladu zimní / sněhový ruměnec je totiž nový trend, který vašemu obličeji dodá zdravou hřejivou záři s růžovými tvářemi namísto opálené pleti s bronzovým leskem, která momentálně vypadá nepřirozeně. Jelikož je tento typ líčení propojený s ročním obdobím, začal se objevovat během podzimu. Díky své přirozenosti nechal vyniknout interesantní a odvážné modely například na přehlídce Nensi Dojaka.

Ambasadorkou je nepochybně Emily Ratajkowski. V posledních měsících nosila „winter blush“ velmi výrazným způsobem při všech různých příležitostech – od domácího lenošení se svým synem přes nakupování a party až po runway.

Foto: Instagram Emily Ratajkowski

KNOW HOW

Základem pro dosažení dokonalého efektu je rovnoměrně nanést hydratační krém a jemný vyživující primer. Pleť v těchto měsících totiž nejvíce trpí a bývá dehydratovaná. Dosáhnout následně samotného „winter blush“ efektu, je díky jeho přirozenosti, velmi jednoduché. Stačí pomocí velkého štětce nanést tvářenku na vyvýšená místa tváře a na nos, čímž v krátkém okamžiku vytvoříte dojem, že jste strávili den opalováním nebo lyžováním na horách.

Ideální je ale použít gelové nebo krémové produkty, namísto práškových, protože se lépe mísí s pokožkou a poskytují přirozenější vzhled. Jsou vhodnější i pro suchou pleť. Nanášejte je krouživými nebo spirálovými pohyby od středu směrem ven.

Velmi důležitý je výběr barvy. Díky správnému odstínu svou pleť přirozeně rozzáříte a budete vypadat mladší. Pokud máte světlou pleť, použijte tvářenku v baby růžové, případně ve švestkových tónech. Pokud je vaše pokožka tmavší, sáhněte po broskvových odstínech.

TIP: Pro přirozenější vzhled můžete tvářenku nanést do prohlubní tváří.

TIP: Pro opravdu výrazný glow efekt naneste větší množství na nos. Malé množství můžete aplikovat také na čelo (podél okraje vlasů) a na bradu.

TIP: Dokonalý zimní make-up, vhodný pro slavností příležitosti a mimořádné okamžiky, vytvoříte pomocí #winterblush nebo #cutcrease.

WOW

Healthy look je na světě.

@meicrosoft #winterblush / #imcoldmakeup tutorial! Also I got a new microphone – I feel like a news presenter with it on 😂 #makeuptutorial #blushtrend ♬ original sound – Mei Pang
@linimakeup I’m cold makeup ❄️ #imcoldmakeup #winterblush #makeup #maquillaje #blush #makeuptutorial #diorblush ♬ original sound – ci
@itsdaniaraujo The perfect winter blush hack 🍒 ❄️☃️ #rarebeauty #rarebeautyblush #rarebeautyliquidblush #rarebeautyliquidblushlove #fentybeauty #fentyheat #fentyheatgloss #fentyhotchocolit #makeupgrwm #rarebeautysoftpinchliquidblush #redblush #terracottablush #blush #blushhack #blusher #makeuphack #christmasmakeup #christmasmakeuplook #wintermakeup #wintermakeuplook ♬ original sound – ALTÉGO

Zdroj: TikTok, Instagram

Odložte bronzer a nalaďte se na zimní vlnu s „Winter blush“