Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pokud jste se letos rozhodli žít o něco více udržitelným životním stylem, pak je jedním z bodů na vašem pomyslném seznamu potřebných kroků zcela jistě i kosmetika. Její zero-waste a ekologická verze totiž dokáže potěšit vaši pokožku, ale zároveň pomoci životnímu prostředí. Jedná se tedy sice o drobnou, ale přesto zásadní změnu.

  Výběr nové kosmetiky, která splňuje všechny vaše požadavky na „zelené“ produkty, není vždy jednoduchý. Zvolili jsme proto několik z nich, nabízejících nejen organické skin care pomocníky, ale ve většině případů také ty zero-waste. Jejich obaly od lahviček i kelímků lze totiž recyklovat, vrátit a opět využít nebo zcela rozložit.

  S UpCircle zabráníte plýtvání potravinami. Značka využívá použitá kávová zrnka

  Principem zero-waste je vytváření nulového odpadu. Takového cíle lze dosáhnout různými způsoby. Například značka UpCircle vytvořila schéma, které jeho zákazníkům umožňuje prázdné obaly vrátit. Je pak jen na nich, jestli se je rozhodnou opět naplnit, nebo je přenechají dalším zájemcům.

  Zdroj: UpCircle

  Společnost ovšem zatoužila po tom, snížit odpad ještě o něco více. Také proto svůj byznys odstartovala úspěšným prodejem scrubů, vyrobených z použitých a rozemletých zrnek kávy. Dnes už ovšem v její nabídce najdete téměř každý produkt, který byste ve své skin care mohli potřebovat, tedy čisticí mléko, sérum i krém.

  Papírové obaly značky Meow Meow Tweet rozložíte i na zahradě. Pleť potěší krém i všestranný balzám

  Společnost Meow Meow Tweet se proslavila především svými ekologickými deodoranty. Prodává je totiž v krémově formě, kterou umístila do papírového obalu. Ten se dá jednoduše kompostovat a zahrabat ho proto můžete i doma na zahradě. Ne všechny produkty by ovšem v papíru „přežily“. Vyráběné jsou proto buď ze skla, nebo kovu.

  Značka proto zároveň vytvořila doplňovací systém, který vám umožní produkt po jeho spotřebování opět využít. Jelikož jsou navíc produkty vyráběny ručně, balené jsou do menších balení. Vybrat si pak můžete z roztomilého krému nebo třeba všestranného balzámu na pleť. Společnost pak každý měsíc vybere jinou organizaci, které daruje část svých výdělků.

  Zero-waste masku najdete u Battle Green, drobné značky ze severního Walesu

  Většina udržitelných značek se ovšem drží naprostých beauty základů. Nabízí proto většinou čisticí gely a krémy. Sem tam objevíte i nějaká séra. Pokud ovšem chcete svou pleť rozmazlit ještě o něco více, přijdou vám vhod i zero-waste masky. Nabízí je například značka Battle Green, která má své kořeny v zeleném severním Walesu.

  Zdroj: Battle Green

  Vybrat si u ní můžete hned z několika variant přírodních masek. Většinou se jedná o různé směsi jílu a bylinek, schované v kompostovatelném obalu. Vyzkoušet můžete také stejně různorodou řadu balzámů na rty. Potěší vás široký výběr příchutí i stejně rozložitelné balení.

  Klasické kostky mýdla jsou zpět. Schovávat se v nich mohou užitečné scruby i čisticí gely

  Snad nejdokonalejší podobou zero-waste kosmetiky jsou jednoduché kostky mýdla. Zabalené jsou totiž pouze v papírovém obalu, který snadno zrecyklujete. Jejich genialitu pochopila také značka Ethique. Svým zákazníkům proto nabízí opravdu široký výběr. Do své skin care rutiny tak můžete zařadit například i scrub na obličej.

  Zdroj: Ethique

  Ve stejné podobě ale naleznete také užitečný čisticí gel. Produkty značky jsou navíc vytvořené z etických zdrojů a bez použití palmového oleje. Kromě toho splňují veganské a cruelty-free certifikace. Důležité je si ale pamatovat, že i když nejsou všechny zero-waste značky stoprocentně perfektní, nabízejí alespoň maličký krok k lepšímu životnímu prostředí.

  Zdroje: Vegan Cuts, Pebble Mag, Instagram

  Vneste do své beauty rutiny udržitelnost. Zero-waste produkty potěší i pomůžou

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.