Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Koncept zero waste už není dávno žádnou novinkou. Zapracovat ho můžete proto poměrně snadno i do vaší beauty rutiny. Nemusíte hned ale složitě vyrábět vlastní make-up produkty, aby se vám podobného cíle podařilo dosáhnout. Místo toho můžete vyzkoušet některé z řady produktů značek, kterým na přírodě záleží tak jako vám.

  Není vždy snadné najít zero waste produkty, které budou splňovat všechna požadovaná kritéria. V první řadě je samozřejmě potřeba, aby byly opravdu šetrné k životnímu prostředí. Spolu s krokem k udržitelnějšímu směru ovšem nechcete přijít ani o nepostradatelnou kvalitu a luxus. Sepsali jsme proto tipy na značky zapadající do obou kategorií.

  Elate Cosmetics využívá kouzlo bambusu. Umožňuje navíc opětovné doplnění produktu

  Pokud jste ve světě zero waste make-upu a kosmetiky nováčky, pak doporučujeme začít například se značkou Elate Cosmetics. Nabízí totiž udržitelné produkty, které jsou ale velice podobné těm tradičním. Každý její kousek je ovšem recyklovatelný nebo kompostovatelný. Některé z nich můžete navíc po spotřebování doplnit.

  Zdroj: Elate Cosmetics

  Produkty totiž společnost vkládá do plechových nádobek, které lze recyklovat a do obalu následně vložit nové. Na samotné balení pak Elate Cosmetics využívá bambus, zpracovaný za udržitelných podmínek a bez chemické úpravy. Na výběr pak máte ze stejného množství produktů jako u „normální“ značky.

  Stylové a vyměnitelné produkty nabízí Kjaer Weis. Sestavte si vlastní praktickou paletku

  Na principu doplňování make-up produktů funguje také společnost Kjaer Weis. Sestavit si tak jednoduše můžete i vlastní paletku, a to nejen očních stínů. Umístit do ní můžete i tvářenku, highlighter nebo pudr. Z pevného obalu zkrátka vypotřebované produkty vyjmete a vložíte jiné. Samotný obal pak lze recyklovat v případě, že už ho znovu nevyužijete.

  Zdroj: Kjaer Weis

  Je však potřeba poukázat na složitost podobných doplňovacích systémů. V zásadě se stále jedná o lepší variantu než nakupovat zcela neekologický make-up. Musíte ovšem dbát na to, že aby se energie na výrobu podobných kousků vyplatila, musíte u značky opravdu vydržet a vybrané produkty pravidelně doplňovat.

  Make-up od RMS Beauty spotřebujete do poslední kapky. Umožní to speciální obaly

  Další značkou, kterou byste na první pohled nerozeznali od těch neudržitelných, je RMS Beauty. Společnost nabízí make-up v recyklovatelných obalech, hodících se pro další recyklaci. Většina jejích kousků se ovšem nachází v hliníkových obalech. Takový materiál umožní spotřebování tvářenky nebo highlighteru do poslední kapky.

  Obaly jednotlivých kousků jsou zase vyrobeny z recyklovaného papíru. Nápisy pak značka tiskne pomocí inkoustu vyrobeného z rostlin. Přesto ale RMS Beauty nabízí sytou pigmentaci a krémovou konzistenci, která je u známých a tradičních luxusních make-up značek tak oceňovaná.

  Jde to i téměř bez obalu. Rtěnky podobné voskovkám naleznete u Axiology

  Zero waste make-up, který je zároveň cruelty free a vegan, vytváří společnost Axiology. Najdete tak u ní i rtěnky v podstatě bez obalu. Kolem sebe mají omotaný pouze papírový obal. Víceúčelové tyčinky jsou pak zahalené do papírového krytu. Zároveň je ale využijete na rty, tváře i jako oční stíny.

  Zdroj: Axiology

  Kromě toho značka Axiology spolupracuje s ženskou organizací z ostrova Bali. Její zaměstnankyně pak využívají tamní papírový odpad a přeměňují ho právě do výše zmiňovaných obalů. Make-up společnost tak zároveň vytváří stabilní prostředí a férové výplaty, které by jinak pracovnice na Bali tak snadno nenašly.

  Na závěr musíme dodat, že i když je udržitelná kosmetika a make-up lepší variantou pro planetu než běžně prodávané produkty, nejedná se o zázrak. U každé z výše zmíněných značek, a řady dalších, řadících se do „eko“ kategorie, byste pravděpodobně našli nějakou výtku. Snad nejlepší volbou je proto nakupovat beauty produkty s rozvážností a neplýtvat jimi.

  Zdroje: Zero Waste Store, Sustainable Review, Instagram

  Spojte luxus s udržitelností. Dejte šanci zero waste make-upu

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.