Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Koncept zero waste už není dávno žádnou novinkou. Zapracovat ho můžete proto poměrně snadno i do vaší beauty rutiny. Nemusíte hned ale složitě vyrábět vlastní make-up produkty, aby se vám podobného cíle podařilo dosáhnout. Místo toho můžete vyzkoušet některé z řady produktů značek, kterým na přírodě záleží tak jako vám.

  Není vždy snadné najít zero waste produkty, které budou splňovat všechna požadovaná kritéria. V první řadě je samozřejmě potřeba, aby byly opravdu šetrné k životnímu prostředí. Spolu s krokem k udržitelnějšímu směru ovšem nechcete přijít ani o nepostradatelnou kvalitu a luxus. Sepsali jsme proto tipy na značky zapadající do obou kategorií.

  Elate Cosmetics využívá kouzlo bambusu. Umožňuje navíc opětovné doplnění produktu

  Pokud jste ve světě zero waste make-upu a kosmetiky nováčky, pak doporučujeme začít například se značkou Elate Cosmetics. Nabízí totiž udržitelné produkty, které jsou ale velice podobné těm tradičním. Každý její kousek je ovšem recyklovatelný nebo kompostovatelný. Některé z nich můžete navíc po spotřebování doplnit.

  Zdroj: Elate Cosmetics

  Produkty totiž společnost vkládá do plechových nádobek, které lze recyklovat a do obalu následně vložit nové. Na samotné balení pak Elate Cosmetics využívá bambus, zpracovaný za udržitelných podmínek a bez chemické úpravy. Na výběr pak máte ze stejného množství produktů jako u „normální“ značky.

  Stylové a vyměnitelné produkty nabízí Kjaer Weis. Sestavte si vlastní praktickou paletku

  Na principu doplňování make-up produktů funguje také společnost Kjaer Weis. Sestavit si tak jednoduše můžete i vlastní paletku, a to nejen očních stínů. Umístit do ní můžete i tvářenku, highlighter nebo pudr. Z pevného obalu zkrátka vypotřebované produkty vyjmete a vložíte jiné. Samotný obal pak lze recyklovat v případě, že už ho znovu nevyužijete.

  Zdroj: Kjaer Weis

  Je však potřeba poukázat na složitost podobných doplňovacích systémů. V zásadě se stále jedná o lepší variantu než nakupovat zcela neekologický make-up. Musíte ovšem dbát na to, že aby se energie na výrobu podobných kousků vyplatila, musíte u značky opravdu vydržet a vybrané produkty pravidelně doplňovat.

  Make-up od RMS Beauty spotřebujete do poslední kapky. Umožní to speciální obaly

  Další značkou, kterou byste na první pohled nerozeznali od těch neudržitelných, je RMS Beauty. Společnost nabízí make-up v recyklovatelných obalech, hodících se pro další recyklaci. Většina jejích kousků se ovšem nachází v hliníkových obalech. Takový materiál umožní spotřebování tvářenky nebo highlighteru do poslední kapky.

  Obaly jednotlivých kousků jsou zase vyrobeny z recyklovaného papíru. Nápisy pak značka tiskne pomocí inkoustu vyrobeného z rostlin. Přesto ale RMS Beauty nabízí sytou pigmentaci a krémovou konzistenci, která je u známých a tradičních luxusních make-up značek tak oceňovaná.

  Jde to i téměř bez obalu. Rtěnky podobné voskovkám naleznete u Axiology

  Zero waste make-up, který je zároveň cruelty free a vegan, vytváří společnost Axiology. Najdete tak u ní i rtěnky v podstatě bez obalu. Kolem sebe mají omotaný pouze papírový obal. Víceúčelové tyčinky jsou pak zahalené do papírového krytu. Zároveň je ale využijete na rty, tváře i jako oční stíny.

  Zdroj: Axiology

  Kromě toho značka Axiology spolupracuje s ženskou organizací z ostrova Bali. Její zaměstnankyně pak využívají tamní papírový odpad a přeměňují ho právě do výše zmiňovaných obalů. Make-up společnost tak zároveň vytváří stabilní prostředí a férové výplaty, které by jinak pracovnice na Bali tak snadno nenašly.

  Na závěr musíme dodat, že i když je udržitelná kosmetika a make-up lepší variantou pro planetu než běžně prodávané produkty, nejedná se o zázrak. U každé z výše zmíněných značek, a řady dalších, řadících se do „eko“ kategorie, byste pravděpodobně našli nějakou výtku. Snad nejlepší volbou je proto nakupovat beauty produkty s rozvážností a neplýtvat jimi.

  Zdroje: Zero Waste Store, Sustainable Review, Instagram

  Spojte luxus s udržitelností. Dejte šanci zero waste make-upu

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.