Více

    Sledujte nás na Instagramu

    Koncept zero waste už není dávno žádnou novinkou. Zapracovat ho můžete proto poměrně snadno i do vaší beauty rutiny. Nemusíte hned ale složitě vyrábět vlastní make-up produkty, aby se vám podobného cíle podařilo dosáhnout. Místo toho můžete vyzkoušet některé z řady produktů značek, kterým na přírodě záleží tak jako vám.

    Není vždy snadné najít zero waste produkty, které budou splňovat všechna požadovaná kritéria. V první řadě je samozřejmě potřeba, aby byly opravdu šetrné k životnímu prostředí. Spolu s krokem k udržitelnějšímu směru ovšem nechcete přijít ani o nepostradatelnou kvalitu a luxus. Sepsali jsme proto tipy na značky zapadající do obou kategorií.

    Elate Cosmetics využívá kouzlo bambusu. Umožňuje navíc opětovné doplnění produktu

    Pokud jste ve světě zero waste make-upu a kosmetiky nováčky, pak doporučujeme začít například se značkou Elate Cosmetics. Nabízí totiž udržitelné produkty, které jsou ale velice podobné těm tradičním. Každý její kousek je ovšem recyklovatelný nebo kompostovatelný. Některé z nich můžete navíc po spotřebování doplnit.

    Zdroj: Elate Cosmetics

    Produkty totiž společnost vkládá do plechových nádobek, které lze recyklovat a do obalu následně vložit nové. Na samotné balení pak Elate Cosmetics využívá bambus, zpracovaný za udržitelných podmínek a bez chemické úpravy. Na výběr pak máte ze stejného množství produktů jako u „normální“ značky.

    Stylové a vyměnitelné produkty nabízí Kjaer Weis. Sestavte si vlastní praktickou paletku

    Na principu doplňování make-up produktů funguje také společnost Kjaer Weis. Sestavit si tak jednoduše můžete i vlastní paletku, a to nejen očních stínů. Umístit do ní můžete i tvářenku, highlighter nebo pudr. Z pevného obalu zkrátka vypotřebované produkty vyjmete a vložíte jiné. Samotný obal pak lze recyklovat v případě, že už ho znovu nevyužijete.

    Zdroj: Kjaer Weis

    Je však potřeba poukázat na složitost podobných doplňovacích systémů. V zásadě se stále jedná o lepší variantu než nakupovat zcela neekologický make-up. Musíte ovšem dbát na to, že aby se energie na výrobu podobných kousků vyplatila, musíte u značky opravdu vydržet a vybrané produkty pravidelně doplňovat.

    Make-up od RMS Beauty spotřebujete do poslední kapky. Umožní to speciální obaly

    Další značkou, kterou byste na první pohled nerozeznali od těch neudržitelných, je RMS Beauty. Společnost nabízí make-up v recyklovatelných obalech, hodících se pro další recyklaci. Většina jejích kousků se ovšem nachází v hliníkových obalech. Takový materiál umožní spotřebování tvářenky nebo highlighteru do poslední kapky.

    Obaly jednotlivých kousků jsou zase vyrobeny z recyklovaného papíru. Nápisy pak značka tiskne pomocí inkoustu vyrobeného z rostlin. Přesto ale RMS Beauty nabízí sytou pigmentaci a krémovou konzistenci, která je u známých a tradičních luxusních make-up značek tak oceňovaná.

    Jde to i téměř bez obalu. Rtěnky podobné voskovkám naleznete u Axiology

    Zero waste make-up, který je zároveň cruelty free a vegan, vytváří společnost Axiology. Najdete tak u ní i rtěnky v podstatě bez obalu. Kolem sebe mají omotaný pouze papírový obal. Víceúčelové tyčinky jsou pak zahalené do papírového krytu. Zároveň je ale využijete na rty, tváře i jako oční stíny.

    Zdroj: Axiology

    Kromě toho značka Axiology spolupracuje s ženskou organizací z ostrova Bali. Její zaměstnankyně pak využívají tamní papírový odpad a přeměňují ho právě do výše zmiňovaných obalů. Make-up společnost tak zároveň vytváří stabilní prostředí a férové výplaty, které by jinak pracovnice na Bali tak snadno nenašly.

    Na závěr musíme dodat, že i když je udržitelná kosmetika a make-up lepší variantou pro planetu než běžně prodávané produkty, nejedná se o zázrak. U každé z výše zmíněných značek, a řady dalších, řadících se do „eko“ kategorie, byste pravděpodobně našli nějakou výtku. Snad nejlepší volbou je proto nakupovat beauty produkty s rozvážností a neplýtvat jimi.

    Zdroje: Zero Waste Store, Sustainable Review, Instagram

    Spojte luxus s udržitelností. Dejte šanci zero waste make-upu

    Přehlídková dráha vedle té letištní. Letošní Airport Chic spojuje komfort s elegancí

    Počet hodin strávených na letišti se v létě automaticky zvyšuje. Stejně tak roste teplota i stres z toho, zda-li jsme do zavazadel shromáždili vše, co budeme potřebovat. Proto je nutné cítit se pohodlně a stylově zároveň. Airport Chic letos vyžaduje vestičky, maxi šaty a sukně, ale i klidně i legíny. Nestresujte se nepohodlím a připravte svůj letištní look včas.

    Met Gala 2024: Zendaya vynesla dva looky, zabodovaly ovšem i písečné šaty zpěvačky Tyly

    Pro módní svět svátek, pro ostatní všední den. Pověstné první květnové pondělí opět patřilo prestižní události Met Gala. Benefiční galavečer zahájil novou výstavu Costume Institute, Sleeping Beauties: Reawakening Fashion. Samotné téma výstavy doplňoval dresscode večera, Zahrada času, inspirovaný stejnojmennou povídkou.

    Odměňte se v létě stoprocentním luxusem. Ubytujte se jen pár metrů od dechberoucí pláže

    Vysněná luxusní dovolená se odráží nejen v lokaci, ale také ubytování, které si vyberete. Špičkou vytouženého odpočinku u moře jsou proto dechberoucí resorty, umístěné přímo na pláži. Kromě skvělého výhledu ale nabízejí mnohem více, od jedinečného designu po michelinské restaurace až po wellness a spa.

    Denim z Nîmes: Ikonická džínovina vznikla náhodou. Dnes obléká všechny společenské vrstvy

    Dalo by se říct, že ho nosí každý. Znáte snad někoho, kdo by neměl denim ve svém šatníku? Vynález džínoviny a americká značka Levi Strauss jsou pro mnohé možná jedno a totéž. Denim má ale ještě jeden příběh, který začíná ve Francii.