Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Pomalé pronikání tohoto troufalého účesu na přední a žádoucí příčky bylo možné pozorovat po celý rok. Nyní jej však Kim Kardashian svým instagramovým debutem pomyslně korunovala na vládce a zdá se, že není cesty zpět. Pokud i vám klepe na dveře příležitost udělat odvážnou vlasovou proměnu v znamení bob, můžete se inspirovat naším mini průvodcem, který vás provede světem chic krátkých sestřihů.

  Revoluce začala na počátku 20. století

  Popularizace účesu na úrovni veřejného mínění se objevila náhodně v roce 1915. Za vším hledej ženu, dokonce i za bobem. Tentokrát jí byla tanečnice Irene Castle, která si z praktických důvodů ostříhala vlasy před medicínským zákrokem. Stačilo málo a tento (v té době) příliš skandální účes se stal symbolem sociální, kulturní a finanční emancipace žen napříč generacemi. Dnes se však na něj díváme zcela jinou optikou.

  Popularita pramenící z praktičnosti

  Po více než sto letech bob opět významně dominuje, a to hned z několika důvodů. Jeho charakter je skutečně zakořeněn v účelnosti. V teoretické rovině funguje pro každý typ vlasové struktury a lichotivě se přizpůsobí různým tvarům obličeje. Je jako stvořený pro horké období, kdy potřebujeme, aby nám koruna krásy nepřekážela. Chytré využití však najde i po skončení léta. Je to vynikající způsob, jak napravit poškození, suchost a roztřepené konečky způsobené silným sluncem nebo slanou vodou. V první polovině roku na tento účes odvážně přesedlalo několik hvězd. O jeho dobré jméno se postarala Zendaya, Emily Ratajkowski a také Kim a Kourtney Kardashian.

  Italský bob

  Pojem francouzský bob je pro nás familiární, ale jak je to s tím italským? Zdá se, že ten je letos primárním zdrojem inspirace ve stylu Dolce far niente. Na rozdíl od francouzského je podstatně delší, má tendenci mít nadýchanější vlny a nejasně definovanou pěšinku. Jejím ztělesněním se stala Zendaya.

  Uhlazený bob

  Jasně definovaný uhlazený bob je rozhodně tím nejlepším statement účesem. Přináší závan nezávislosti a síly. Jeho hlavní zásadou je absence objemu, razantní rovný sestřih na konečcích a pěšinka na střed. Pochlubit se jím může Kourtney Kardashian nebo Hailey Bieber.

  @haileybieber

  💤💤🫶🏼

  ♬ original sound – spedupsongsnlyrics

  Zdroje: InStyle, Fashionista, Instagram

  Foto:Pexels

  Vládu nad oblíbenými účesy přebírá velkolepý bob na mnoho způsobů

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.