Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Módní svět v současnosti trápí stejné ekonomické potíže jako další průmysly. Potýkat se musí se zpomalující se ekonomikou, trvající inflací a dopady světové pandemie. Také proto značky v prvním čtvrtletí letošního roku očekávají spíše méně pozitivní výsledky. Výjimkou je ovšem italský módní dům Brunello Cucinelli. Ve středu totiž zveřejnil data, týkající se uplynulých třech měsíců.

  Ta ukazují, že prodeje společnosti vzrostly o 16,5 procenta. Dosáhly tak na 309 milionů eur. Loni ve stejném období se přitom vyšplhaly na pouhých 265 milionů eur. Úspěšné výsledky umožnily značce stanovit také pozitivní výhledy do budoucnosti. Odhaduje totiž, že letos dosáhne růstu 10 procent, a to díky „zdravým a vybalancovaným ziskům“. Stejné očekávání má také pro rok 2025.

  Data ze začátku roku pak potvrdila nejen trvající úspěch luxusní italské značky, ale také další trend. Návrhy módní společnosti totiž ztělesňují styl, známý jako quiet luxury, v překladu tichý luxus. Trend vládl především loňskému roku, zdá se ovšem, že jeho obliba přetrvává i v tom letošním. Zástupci Brunello Cucinelli však prohlásili, že jejich návrhy zastávají spíše „gentle luxury“, tedy jemný luxus.

  Brunello Cucinelli hraje do karet i trendy tenniscore. S tichým luxusem má mnoho společného

  Úspěch italské módní společnosti vyniká také v porovnání s výsledky její konkurence. Například skupina Kering minulý měsíc vydala varování předpokládající, že její prodeje v prvním čtvrtletí klesly o 10 procent. Konglomerát LVMH zase zveřejnil data, dokazující pouhý tříprocentní růst prodejů. Největší zisky pak Brunello Cucinelli zaznamenal ve státech Jižní i Severní Ameriky. Následovala Asie a poté Evropa.

  Slavná značka je oblíbená především pro své kašmírové výrobky. Jak už jsme ovšem zmínili, vystihují ji hlavně jednoduché, avšak kvalitní a nenápadné návrhy. Jejich současná popularita se odvíjí také od propojení s takzvaným tenniscore. Jedná se o styl vycházející z tenisových outfitů. Zpopularizovala ho mimo jiné i herečka Zendaya a její nový film Challengers. Při jeho propagaci pak oblékla právě Brunello Cucinelli.

  Zdroje: WWD, Reuters, Market Screener, Instagram, YouTube

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.