Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Styl známý jako tenniscore není ve světě módy žádnou novinkou. Jedná se totiž o přenesení outfitů, původně určených pouze pro hranice tenisových kurtů, do každodenních šatníků. Jeho kouzlo tak už kdysi dávno objevila například i princezna Diana. Oblíbený je ale dlouhodobě také ve vyšších společenských kruzích. Důvodem je jeho nádech tichého luxusu a odkaz na takzvané old money.

  Často používané spojení totiž představuje smetánku, která se mezi těmi nejbohatšími vrstvami pohybuje už po celá staletí. Letos se ovšem tenniscore dostal na opačný pól módního světa, tedy na domovské stránky TikTok uživatelů. Za jeho popularitou pak z velké části stojí role herečky Zendaya v nejnovějším filmu Lucy Guadagnino s názvem Challengers. Snímek totiž pojednává o vrcholových tenisových hráčích.

  DNA tenisu je módou protkaný. Zazáříte ve skládaných sukních i chic kšiltu

  Tenisový outfit pak není jen sportovním úborem, nýbrž vyjádřením jistého životního stylu. Také proto tenniscore inspiruje nejen mnohé celebrity, ale také samotné módní značky, jako je například Ralph Lauren nebo Lacoste. Trend se navíc v současnosti propojuje také se stylem athleisure nebo preppy.

  Zdroj: Lululemon

  Správný look pak vytvoříte například pomocí klasických mini skládaných sukní, doplněných o perfektně nažehlená polo trička. Prvky z tenniscore ale můžete do šatníku zapojovat i trochu méně „okatě“. Stačí například oblíbené šaty doplnit o kšilt, vysoké bílé ponožky a sportovní tenisky.

  Zdroj: Lacoste

  Dobře padnoucí džíny zase můžete zkombinovat se zářivě bílou košilí a svetrem, elegantně přehozeným přes ramena. Přiblížit se lze tenisu také bílými nebo zelenkavými odstíny. Jindy stačí jenom vybrat kousek s dobře padnoucím límečkem.

  Zdroj: Ralph Lauren

  Vlastní styl do tenniscore vložila i Taylor Swift nebo Dua Lipa

  V outfitech, které jsou tenniscore spíše jen inspirované, se konec konců objevila na premiérách filmu Challengers i samotná Zendaya. Už dříve se v nich pak předvedly také celebrity jako Taylor Swift, Dua Lipa nebo Bella Hadid. Nemusíte tedy hned nakoupit desítky nových kousků, abyste se novému trendu přiblížili. Postačí vám jen pár opravdu nadčasových modelů.

  @switch Tennis Core is here 🎾 #zendaya #bellahadid #tenniscore #tennisstyle #barbiecore #trending ♬ original sound – Switch

  Zdroje: New York Post, Outlook India, USA Today, Instagram, TikTok

  Foto:Reuters

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.