Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní svět opět překypuje čerstvými novinkami. Značka Brunello Cucinelli slaví více než úspěšné prodeje. Meghan Markle oznámila novou lifestyle značku, zatímco europoslanci přijali návrh zákona, týkající se lepší regulace textilního odpadu. Jean Paul Gaultier zná jméno svého dalšího hostujícího návrháře a Loro Piana čelí tvrdé kritice kvůli neférovým platům pracovníků v Peru.

  Europoslanci chtějí lépe regulovat textilní odpad. Přijali nový návrh zákona

  Evropský parlament se minulý týden zabýval novým návrhem zákona, který se zaměřuje na textilní odpad. V současnosti totiž na světě recyklujeme pouze jeho jedno procento. Přijatý návrh zákona by stanovil, že jakýkoli subjekt prodávající textil uvnitř Evropské unie ponese výnosy za jejich následný sběr, třídění a recyklaci. Návrh ovšem ještě musí projít Radou Evropské unie.

  Jean Paul Gaultier oznámil jméno dalšího hostujícího návrháře. Stal se jím Nicolas Di Felice

  V posledních letech se o kolekce módního domu Jean Paul Gaultier starají hostující návrháři. Módní řadu pro něj navrhli například Simone Rocha, Julien Dossena nebo Olivier Rousteing. O další sérii návrhů se postará Nicolas Di Felice, současný kreativní ředitel Courrèges. „Dle mého názoru je jeho tvorba výrazná a kreativní, a to už od počátku jeho kariéry,“ prohlásil pak podle WWD samotný Jean Paul Gaultier.

  Brunello Cucinelli slaví úspěšné loňské prodeje. Dobré výsledky očekává i v roce 2024

  Italská luxusní společnost Brunello Cucinelli oznámila čísla za loňský rok, která odpovídají pozitivním očekáváním analytiků. Její zisky totiž loni vzrostly o 39,4 procenta. Značka proto nyní odhaduje, že v letošním roce stoupnou o dalších 10 procent. „Těšit se můžeme na zdravé a vybalancované příjmy,“ prohlásili zástupci firmy. Její zisky tak v současnosti dosahují na asi 187 milionů eur.

  Značka Loro Piana čelí kritice. Výroba jejích svetrů za devět tisíc eur stojí na neplacené práci

  Úspěch italské společnosti Loro Piana pochází z velké části z prodeje svetrů, vyráběných z nejdražší vlny na světě. Značka je tak prodává za devět tisíc eur. Drahý materiál pochází ze zvířat připomínajících lamy, známých jako vicuñas.

  O zpracování vlny se pak stará domorodá komunita z Peru zvaná Lucanas. Za jeden svetr ovšem od Loro Piana dostává 280 dolarů. Nezbývají jí tedy prostředky na to platit jednotlivým pracovníkům. Ti jsou nucení pracovat pro svou komunitu zadarmo. Zástupci značky nespravedlivé zacházení se svými zaměstnanci odmítají.

  Meghan Markle odhalila novou lifestyle značku. Nese název American Riviera Orchard

  Známá herečka a manželka prince Harryho Meghan Markle odhalila novou společnost. Věnovat by se měla především lifestyle dekoracím a doplňkům. Prozatím ovšem není známo příliš detailů. Zájemci se ovšem mohou přihlásit k odběru e-mailů, který jim brzy odhalí více informací. Společnost ale ponese název American Riviera Orchard: Montecito, který má odkazovat na domov slavného páru v Kalifornii.

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, The Business of Fashion, Instagram, YouTube

  Módní novinky v kostce: Gaultier zná dalšího hostujícího návrháře, Cucinelli slaví a Meghan Markle má novou značku

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.