Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Trend, který podpoří vaší kreativitu a zároveň je úžasně praktický, odstartoval v roce 2019 Chanel. Dnes ho následují italské módní domy Fendi nebo Bottega Veneta. „Double bags“ se nesly také na přehlídkách Prada a Jacquemus. Proto směle provětrejte dvě kabelky a zároveň lépe zorganizujte jejich obsah. Máte skvělou možnost pohrát si s mixováním barev a velikostí. Vyhněte se velkým „shopperkám“. Raději sáhněte po stejném designu v různých velikostech.

  Video: Chanel

  „Double bag“ byla k vidění na mole Bottega Veneta pro nadcházející sezónu SS23. Kombinace kůže a plátna vystihuje šmrnc italské značky.

  Video: Bottega Veneta

  Na velikosti záleží

  U barev si pohlídejte stejné, například pastelové tóny. Klasickou trefou je pak černobílá kombinace. Základní heslo zní: jedna malá, druhá větší.

  Vedle nešlápnete ani s dvěma totožnými modely, včetně barev.

  Modelka Linda Evangelista ukázala dvojitou stříbrnou krásu – k příležitosti pětadvacátého výročí Baguette od Fendi, čímž přispěla k návratu trendu „double bags“.

  Zdroj: Instagram, YouTube

  Více je někdy lépe! Takhle se nosí „double bag“

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.