Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Od pondělí se hlavní italské město módy Milán promění na centrálu designu. Konat se v něm totiž bude po dobu jednoho týdne očekávaný design week. Účastní se ho pak nejen renomované společnosti prodávající kuchyně, koupelny, nábytek nebo dekorace, ale také známé módní značky.

  Milánský design week je věhlasná událost, která každý rok praská ve švech nespočtem událostí a projektů. Firmy na různých výstavách představují své nejnovější výrobky ze světa koupelen, kuchyní, obývacích pokojů, nábytku i umění. Návštěvníci ale mají zároveň možnost navštívit různé pop-upy nebo výstavy. Letošním tématem zastřešujícím veškeré aktivity je pak Materia Natura, v překladu přírodní hmota.

  Společnosti tak mají za úkol představit projekty nebo produkty, odpovídající uvědomělému a udržitelnému designu. Letošní design week také letos představí speciální události, jako je výstava nejnovějších kuchyňských technologií Eurocucina nebo Mezinárodní výstava koupelen. Jedinečným hostem je také slavný režisér David Lynch, který pro veletrh navrhl dva pokoje, vzdávající hold designu, s názvem Thinking Rooms.

  Na design week dorazily také módní značky. Odhalí originální bary, nábytek i umění

  Příležitosti týdne designu v Miláně se pak chopily také slavné módní společnosti. Například Miu Miu uspořádá dvou denní čtenářský klub s názvem Writing Life. Zaměří se na práci dvou italských spisovatelek a básnířek Sibillu Aleramo a Albu De Céspedes. Předmětem konverzace pak budou dvě jejich slavné knihy, vyprávějící o pozici žen ve společnosti.

  Zdroj: Miu Miu

  Návrhář JW Anderson pro změnu přichystal uměleckou instalaci s názvem Days. Návštěvníkům odhalí 37 děl od umělce Patricka Carroll. Jeho specialitou je vytváření obrazů ze zbytků vlněných, lněných, hedvábných a dalších látek, které vplete do sebe. Každé dílo také nese nápis odkazující na hluboké koncepty.

  Zdroj: Missoni

  Módní dům Missoni pak při design weeku chystá hned několik událostí. Jednou z nich je formát s názvem Caffé Sounarestella. Jedná se o pop-up v apartmánu slavného italského influencera Paolo Stella, kde značka předvede svou novou kolekci domácích doplňků, které navrhl její kreativní ředitel Alberto Caliri.

  Unikátní akci přichystala také finská značka Marimekko. Rozhodla se totiž oslavit svůj slavný vzor Unikko, vytvořený v 60. letech minulého století. Při této příležitosti proto nachystala Bar Unikko. Převzala tedy milánskou kavárnu, ve které budete moct nejen ochutnat dokonalé espresso, ale také objevit produkty se slavným vzorem.

  Pozadu nezůstala ani značka Zegna. Při příležitosti milánského design weeku totiž vydala knihu s názvem Born In Oasi Zegna. Připravila proto také výstavu na stejné téma. Kniha plná ilustrací, článků i fotografií pojednává o Oasi Zegna, tedy přírodním chráněném území v italském regionu Piedmont. Založil ho zakladatel společnosti Ermenegildo Zegna.

  Zdroje: WWD, Wallpaper, Instagram, YouTube

  Foto:Missoni

  V Miláně začal design week. Zapojily se do něj i známé módní značky

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.